Přejít na obsah


siwi

Zaregistrován: 15 bře 2006
Offline Naposledy aktivní: Včera, 21:51
*****

Témata které jsem založil

STEINHART Ocean Titanium 500 Premium

26.září.2017 - 12:42

Ahoj všem!

 

Již delší dobu mi nejde z hlavy jeden „hodinkový projekt“ :D Pokud by vyšel, dvoje „hlavní“ hodinky neunosím, takže přichází na řadu využití tohoto vlákna.

 

Nabízím k prodeji mé zde dobře známé a mnohokrát prezentované hodinky STEINHART Ocean Titanium 500 Premium.

 

Hodinky byly zakoupeny dne 16. 3. 2017 v Chronoshopu. Ačkoliv jsem je nosil každý den, jsou ve vynikajícím stavu. To platí jak o jejich povrchu, tak i o strojku, jehož odchylka se po celou dobu užívání pohybuje v rozmezí 3,5 – 5,5 s/den v závislosti na míře natažení.

 

Parametry:
Pouzdro: titanové. Průměr 42 mm, udávaná výška 13 mm. Dýnko je šroubovací do pouzdra s průhledem na strojek. Šroubovací korunka je dostatečně velká a hodinky se s ní velice dobře ovládají. Problémem není ani „chycení“ závitu při zašroubovávání. Luneta s keramickou vložkou má přesný chod a je aretovaná ve 120 bodech.

 

Sklíčko: robustní klenuté safírové s vnitřním antireflexem, bez sebemenšího kazu

 

Luminiscence: prostě vynikající. Rozhodně nevadne tak rychle jako u ostatních hodinek, co jsem měl nebo mám. Je nanesena na ručkách včetně vteřinové (trojúhelník na jejím konci), hodinových indexech a také na indexech lunety. Čitelnost je zajištěna po celou dlouhou zimní noc, aniž by bylo třeba věnovat před tím zvýšenou pozornost nasvícení.

 

Náramek: titanový, šroubovaný s kvalitní překlápěcí sponou. Spona je vybavena mikroregulací a pojistkou. Její zapínání a rozepínání jde tak akorát. Nevyžaduje žádný speciální grif ani sílu.


Strojek: mechanický s automatickým nátahem a hackingem ETA 2892-A2 Elaboré Premium. Po celou dobu nošení jsem pečlivě sledoval přesnost jeho chodu a zaznamenal do grafu. Přesnost jsem měřil pravidelně každý týden vždy v neděli večer podle časového znamení Českého rozhlasu šířeného analogovou pozemní cestou. Graf zaznamenává denní odchylku vypočítanou průměrem ze zjištěné týdenní odchylky.
Přiložený soubor  Graf přesnosti.png   219,35K   121 Počet stažení

 

Zhodnocení stavu: pouzdro, luneta, její vložka, sklíčko i dýnko jsou bez kazu. Náramek také nenese po celém svém viditelném povrchu stopy používání. Malé oleštěné plošky jsou patrné akorát na vnitřní straně segmentů spony, kde se v zavřeném stavu dotýkají jedna druhé. Tytéž oleštěné plošky lze vidět i na povrchu článků, o které se při nošení opírá zavřená spona. Tomu bohužel zabránit nelze. Vytvoří se po několika málo dnech, ale dále už se nezvětšují, zůstávají po zbytek doby užívání stejné. Také na sponě se samozřejmě drobné vlásečnice najdou (stopy po kancelářské práci). Jelikož jde ale o totan, jsou viditelné jen pokud je člověk cíleně hledá.

 

Většinu času se mnou hodinky prožily při sezení u počítače. Nebyly tedy vystaveny žádné esxtrémní zátěži např. při sportu, neutrpěly pád. Svých hodinek si dost hledím, nikomu je nepůjčuji - jsou zkrátka v pořádku.

 

Záruka, cena: zakoupeny byly letos v březnu v ChronoShopu, který na ně poskytuje ještě rok a půl záruku. Ze všech výše uvedených důvodů si jich cením na 13 900 Kč

 

Obsah balení: kompletní - tedy hodinky, vnější i vnitřní krabice, veškerá papírová dokumentace včetně faktury sloužící jako doklad o koupi i zaruční list

 

Předání: dle preference kupujícího. Buď osobní předání s prohlídkou v Praze, nebo poštou, kterou samozřejmě hradím. 

 

No prostě se vám naskýtá možnost pořídit si hodnky, které se mnoho neliší od nových, jsou v záruce a to za příznivou cenu. Nic neriskujete. Hodinky vám budou sloužit, dokud je tady zase někomu nenabídnete :D Však posuďte sami:

 

Přiložený soubor  01.jpg   134,76K   103 Počet stažení

Přiložený soubor  02.jpg   152,91K   98 Počet stažení

Přiložený soubor  03.jpg   291,13K   92 Počet stažení

Přiložený soubor  04.jpg   63,56K   90 Počet stažení

Přiložený soubor  05.jpg   244,95K   86 Počet stažení

Přiložený soubor  06.jpg   287,22K   76 Počet stažení

Přiložený soubor  07.jpg   333,45K   80 Počet stažení

Přiložený soubor  08.jpg   312,04K   79 Počet stažení

Přiložený soubor  09.jpg   377,36K   77 Počet stažení

Přiložený soubor  10.jpg   310,45K   79 Počet stažení

Přiložený soubor  11.jpg   511,72K   84 Počet stažení

Přiložený soubor  12.jpg   373,25K   80 Počet stažení

IMG_20170922_105647.jpg
IMG_20170921_110048.jpg


Podkud vás tato nabídka zaujala, neváhejte mě kontaktovat pře SZ. Rád zodpovím jakékoliv vaše dotazy.

 

Neváhejte, nebudou !!! :D


DAMASKO DA 34

21.srpen.2016 - 21:37

Abych neduplikoval své příspěvky, níže uvedu pouze odkaz do svého vlákna, kde se chlubím a čepýřím :D

 

http://forum.chronom...nice/?p=1752139


BRAWAT.CZ

20.březen.2016 - 22:33

Před pár dny jsem zatoužil koupit si levné digitálky od Casia. V zahraničí se mi nějak nakupovat nechce, proto jsem se poohlédl u nás. Tento obchod měl můj vybraný model skoro o polovinu levněji než ostatní. Moc důvěry to ve mě nevzbudilo, ale pár pozitivních ohlasů jsem tu našel. Nešlo o moc peněz, tak jsem to zkusil a objednal.

 

Komunikace blesková e-mailem i přes SMS. Ještě téhož dne bylo zboží expedováno a předáno přepravci, o čemž jsem byl opět informován. Byl pátek a hodinky jsem si v pondělí odpoledne již vyzvedával na výdejním místě nedaleko svého bydliště. Putovaly z Olomouce. 

 

Zásilka byla perfektně zabalená. V balíčku samozřejmě objednané hodinky i s visačkou, krabička (plastová i papírová), Originální návod k obsluze se záruční brožurou a potvrzená záruční karta (Brawat). Jo, a ještě účtenka.

 

Mé prvotní pochybnosti se tím rozplynuly a myslím proto, že se sluší, to sem napsat. Takže spokojenost a doporučuji.


Dnes je to přesně x let, co jsem na ChronoMagu

15.březen.2015 - 15:43

Milí přátelé chronomilové, 

 

dnes je tomu přesně 9 let, co jsem se zaregistroval na toto fórum. Bilancuji a přemýšlím, jestli jsem tehdy udělal dobře nebo špatně. Důvodem ke vstupu na ChronoMag jsem tehdy měl jeden jediný: Hledal jsem spřízněné duše, s nimiž bych mohl sdílet svou zálibu ve starých digitálních hodinkách. Ty jsem zde také pochopitelně hned našel. A nejen to. Do své tehdy ještě neexistující sbírky jsem od nich za příznivé ceny sehnal exempláře, které v dětských dobách byly jen objektem mé až chorobné touhy. 

 

Zprvu to tedy bylo dobré. ChronoMag pro mě svůj účel plnit na výbornou a můj koníček mě dokonce ani nestál moc peněz. Vlastně mě v té době ani nenapadlo chodit do jiných než digitálních vláken. Co bych tam taky dělal? Vždyť mechanika je jen nedokonalým pozůstatkem ze starých časů, a navíc předražená. Jen hlupák by přeci dal dnes desetitisíce za hodinky, které musí každý den nařizovat!!! Ano. Žil jsem v domnění založeném na vlastních zkušenostech z dětství, kdy jsem své PRIM Sport II opravdu každý den nařizovat musel. 

 

Takhle dobře a klidně se mi tu žilo dlouhou řadu let. Pravda - už v době vstupu na fórum jsem nosil pro každodenní účely analogové hodinky, protože jsem si musel přiznal, že na ručičky se mi kouká mnohem lépe než na ta malá číslíčka. Ale byly to quartzky. Také proto mi to občas nedalo a sem tam jsem zabrousil i do vláken jiných, vždy však striktně baterkových. 

 

Mno - s tím klidem v předešlém odstavci jsem to poněkud přikrášlil  :D Chronobundus mi v žilách koloval už od základní školy. Jeho ataky se vyskytovaly s frekvencí 2 - 6ti let, to podle toho, jak moc jsem byl s aktuálním modelem hodinek spokojen. Nicméně mé okolí si na to zvyklo, čili o klidu, byť relativním, se hovořit dá. Už také proto, že jsem si vždycky jel to svoje bez ohledu na jakékoliv trendy či názory lidí hodinek znalých. ChronoMag na mě zkrátka neměl žádný vliv.

 

Kde se tedy stala chyba? Tak to vím naprosto přesně! V lednu 2013 jsem ze zvědavosti rozklikl ono proklaté vlákno s názvem Co máte dnes na ruce. To jsem (ne)měl dělat! Před mýma očima se odkryl dosud nepoznaný svět stovek hodinek, z nichž jedny byly krásnější než druhé. Celé dny jsem jen seděl a koukal. Seiko, Orient, Fortis, Oris, Tissot, Omega, Breitling, Steinhart, Rolex, Sinn, Damasko... vždyť ony i ty Primky, kterými jsem od dětství pohrdal, vypadají nějak líp, než si pamatuju! A další chybou bylo, že jsem do tohoto vlákna začal i přispívat. Toto byla moje první fotka v něm:

 

Přiložený soubor  post-437-055422400 1359208730.jpg   359,84K   35 Počet stažení

 

http://forum.chronom...-ruce/?p=884515

 

Chyba nebo krok správným směrem k rozšíření obzorů? Ať tak či onak, zjistil jsem, že ač hodinky miluji, nic o nich nevím. Se zvyšující se touhou poznávat nové věci se množství oblíbených vláken začalo zvyšovat. Už dávno nestačilo si jednou týdně zkontrolovat, co je nového. Pro udržení souvislostí, co se kde děje, se pro mě stalo nutností trávit na fóru každý den i několik hodin. Hrůza!!! Jenže když ono je to tak zajímavé!!!

 

Poměrně brzy jsem pochopil, že quartz sice není třeba zatracovat, ale na mechanikách je toho k obdivování mnohem víc. Nadto mi už nepřišlo nic zvláštního na tom běžně nosit hodinky v ceně několika desítek tisíc korun. A tak jsem byl ChronoMagen ze svého klidu vytržen.

 

Co jsem tím získal? To se neodvažuji hodnotit. Jistě širší přehled v chronooblasti. A po poslední akvizici možná také paradoxně znovu klid v duši. Ale to už tu říkalo lidí...

 

Na závěr ještě přidán fotky arzenálu, se kterým jsem zcela spokojen na toto fórum poprvé v roce 2006 zavítal:

 

Chronograf  MEORIS s japonským quartzovým strojkem Miyota OS10. Zakoupeny v únoru 2004 a nošeny bez přestávky do září 2008. Zcela upřímně musím říct, že jsem s nimi byl celou dobu spokojený a moc se mi líbily. Miyota v nich pracovala spolehlivě a byla velice přesná. Konec jejich éry nastal kvůli bezdůvodně upadlé ručce jednoho z čitačů chronografu. Závadu jsem tenkrát nechal opravit u Volavky, kde jsem je před lety koupil. Mezi tím jsem však už začal pokukovat po něčem jiném. Takže od té doby již jen odpočívají.

 

IMG_20150315_121616.jpg

 

Digitálky CASIO W - 780 zakoupené v dubnu 1998 a nošeny do února 2004. V době registrace už byly pouze exponátem v mé sbírce. O jejich historii jsem se rozepsal ve svém fotovláknu.

 

IMG_20150313_161915.jpg

 

A jak dlouho jste tu vy? Co pro vás ChronoMag znamená? Jak vás (ne)ovlivnil? Pokud máte chuť, podělte se o svůj příběh.