Přejít na obsah


siwi

Zaregistrován: 15 bře 2006
Online Naposledy aktivní: Dnes, 19:43
*****

Témata které jsem založil

CASIO G-SHOCK GW-B5600BC-1ER

29.leden.2019 - 21:49

Ten, kdo navštěvuje mé vlákno, již tuto recenzi patrně četl. Přesto jsem se pro pořádek rozhodl umístit ji i sem, kdyby někdo informace o těchto hodinkách cíleně hledal. 

 

Vlivem nedávného přehrabování se v digismetí jsem dostal chuť pořídit si po delší době zase něco úplně nového, co se nebudu muset bát vzít na ruku. Jednoho večera jsem tedy usedl k internetům a začal pátrat. Protože u digitálek preferuji výhradně hranatá pouzdra, soustředila se má pozornost na značku Casio a její kolekci klasických G-Shocků z loňského roku. Výběr netrval dlouho. Kovové varianty jsou poněkud drahé a ty plastové zase mají povětšinou inverzní displej. Má volba proto záhy padla na model GW-B5600BC-1ER.
 

GWB_01.jpg


Hodinky jsou na pohled podobné svým hranatým sourozencům z řad DW nebo GW. Nabízí se tak otázka, proč si pořizovat druhé stejné, když už mám z této stáje typ GW M5610-1. Že by kvůli zlatožlutě se blyštícímu proužku na sklíčku? Nebo snad pro nažloutlou barvu podkladu displeje? To sotva. Důvodem je odlišný modul spolupracující přes Bluetooth s mobilním telefonem a také plastový článkový náramek. Tyto novinky jsem si zkrátka chtěl osahat poněkud blíže.
 
Popisovat vzhled by asi nemělo smysl. Pouzdro, resp. jeho plastová ochrana zvaná bezel nepřináší na pohled oproti starším modelům nic nového. Co však z obrázků vidět není, je materiál, z něhož je vyrobena. V porovnání s 5610 se mi subjektivně na omak jeví tvrdší, křehčí a celkově tak nějak méně hodnotný. Může jít ovšem jen o mylný dojem. Plastový řemínek u 5610 si totiž drží pevný tvar a hodinky s ním tvoří velice kompaktní robustní celek působící nezničitelně. Naproti tomu články náramku se volně otáčejí kolem svých os, což na dojmu celkové kompaktnosti ubírá. Zato použité sklíčko je poctivý minerál jako za starých časů.
 

GWB_02.jpg


Je naprosto zřejmé, že nová řada GW-B5600 byla na trh uvedena s cílem upoutat pozornost na první pohled. Svědčí o tom výrazné barvy potisku sklíčka některých modelů. V případě mého modelu GW-B5600BC-1ER je zlatožlutý, vysoce lesklý. To má za následek, že na světle vynikne, a naopak ve stínu není vůbec vidět. Jakkoliv se může taková úprava jevit výstředně až vtíravě, není tomu tak. Ono toho potisku není vlastně moc, protože kolem displeje musel zbýt ještě prostor pro solární panel. Ve skutečnosti se tak v podstatě jedná o trochu silnější barevný rámeček nesoucí na sobě černě natištěnou značku výrobce, popisky tlačítek a kousek štítu loga G-SHOCK. Spolu s nažloutlým podkladem displeje a černým zbytkem hodinek působí celý vzhled přesně tak, jak výrobce zamýšlel – přitažlivě.
 
Komu by to bylo přeci jen moc, může sáhnout po variantě s modrým lesklým rámečkem  GW-B5600-2ER nebo po celočerném provedení GW-B5600BC-1BER. Za vděk však bude muset vzít inverzním displejem, u modrých pak ještě obyčejným plastovým řemínkem, což nemusí být na škodu už proto, že tím lze ušetřit skoro 2000 korun.
 
Ale abych jen nechválil: Pokud se na rámeček díváme tak, že odráží stín, ale zboku dopadá na hodinky světlo (typicky ve zhasnuté místnosti u okna), je na některých jeho místech vidět jakási krupička. Tento „efekt“ výrobce určitě nezamýšlel a není to ani vada mého kusu, protože totéž můžeme pozorovat i u ostatních exemplářů prezentovaných například na YouTube. Pokud na barevný rámeček dopadá světlo zpříma, je všechno v pořádku.
 

GWB_03.jpg
GWB_04.jpg
GWB_05.jpg
GWB_06.jpg
DSC_4584.jpg
 
Zcela novou zkušenost pro mě představuje článkový náramek (na tomto fóru chybně označovaný jako tah). Konstrukčně vychází z běžných náramků kovových. Je tedy složen z článků vzájemně spojených čepy, kolem nichž se mohou otáčet, aby se náramek jako celek mohl přizpůsobit tvaru ruky. Zde jsou ale tyto články vyrobeny z plastu a pospojované klasickými stěžejkami. Hodinky jsou díky tomu neskutečně lehké a velmi příjemně se nosí. V podstatě na ruce nejsou vůbec cítit. Stěžejky navíc umožňují upravit si délku náramku doma svépomocí. Jelikož jsou články zboku provrtané, stačí do otvoru zasunout vyrážecí trn a stěžejku vyháknout. Otázkou však zůstává, jak odolné a trvanlivé takovéto řešení je. Jsou to právě hodinky značky Casio, u nichž se z nožek pouzder stěžejky rády vytrhávaly. Dlužno však podotknout, že při zkracování jsem si všiml, že otvory pro stěžejky jsou v článcích vyztuženy kovovými lůžky. Snad se tedy není čeho bát. 
 
Náramek je vybaven kovovou překlápěcí sponou s tlačítky, což jsem uvítal, neboť se s ní manipuluje lépe než se sponou trhací. Nechybí ani klasická mikroregulace mající celkem 4 možnosti nastavení délky. Pokud jste zvyklí nosit hodinky volnější, bude náramek plastově chrastit. V opačném případě těsnějšího upevnění uslyšíte slabé povrzávání v místě napojení prvního článku k pouzdru. Ale co už… Tahle modelová řada je koncipována jako designové cvičení a na ruce vypadá celý komplet opravdu vyváženě.
 
GWB_07.jpg
GWB_08.jpg
 
Teď asi čekáte, že bude následovat popis jednotlivých funkcí modulu. Ale pro to nevidím důvod, neboť to udělal výrobce v návodu k obsluze. Ve stručnosti lze říci, že tyto hodinky nabízejí veškeré funkce, na které jsme u podobných exemplářů zvyklí, plus něco navíc. Takže:
  • 5 světových časů
  • Stopky, u kterých je v okénku data vidět domácí čas
  • 5 alarmů, jeden alarm s funkcí SNOOZE
  • Minutku
  • Datum s možností nastavení evropského formátu a jazyka dne v týdnu
  • Světlo pomocí bílé diody svítící zprava s možností nastavení délky osvitu na 2 nebo 4 vteřiny

Skvělé je, že všechno tohle se dá nastavit přes aplikaci v telefonu a pak to přes bluetooth poslat do hodinek. Úvodní obrazovka aplikace vypadá po spárování hodinek takto:
 
Screenshot_20190123-164540.png

Po úspěšním spojení si hodinky automaticky srovnají přesný čas. Využívá se čas v internetu. V levém horním rohu je vidět indikátor nabití. Vpravo je ikonka pro nastavení samotných hodinek. Zde je vidět menu nastavení:
 
Screenshot_20190123-164350.png

Volby nastavení displeje (časový režim, formát data a jazyk dne v týdnu):
 
Screenshot_20190123-164403.png

Mají tlačítka při zmáčknutí pípat?
 
Screenshot_20190123-164519.png
 
Jak dlouho má svítit světýlko a má se rozsvěcet automaticky?
 
Screenshot_20190123-164434.png
 
Zapnutí / vypnutí spořiče baterie:
 
Screenshot_20190123-164453.png
 
Proč se při nastavování budíčku nebo minutníku trápit s tlačítky utopenými v pouzdru?
 
Screenshot_20190123-164651.png
Screenshot_20190123-164659.png
Screenshot_20190123-164643.png
 
Možná jste si na úvodní obrazovce nastavení alarmů všimli položky Reminder. Ano, je to přesně to, co čekáte. Upomínka. Zadáte, co vám mají hodinky připomenout a dobu kdy. Pak se vám to v nastavenou dobu začne posuvně promítat v okénku data. 
 
Jo, a domácí časovou zónu si hodinky při prvotním spárování s telefonem taky načetly samy. Je to prostě jednoduché. Ale kdo si chce hrát s tlačítky, může. Vše se dá nastavit i postaru offline přímo v menu hodinek.

 

A jak se na to všechno kouká? Opět se nabízí srovnání s modelem GW M5610, kde je známý problém se špatnou čitelností displeje z úhlu. Velikostně jsou na tom oba displeje dle mého soudu stejné. Také kontrast je u obou velice dobrý, přičemž ten nažloutlý u mého nového modelu mi přijde kontrastnější zejména, dopadá-li na něj světlo zpříma. Při pohledu zboku jasně vítězí opět novinka.

 

GWB_09.jpg

 

Z této poslední fotografie je také vidět, že pouzdro GW-B5600BC-1ER je o malinko vyšší. Takže pod těsnějším rukávem se hodinky občas zadrhnou. A to je zatím vše, co jsem měl ke své nové akvizici na srdci. Přidám už jenom zbylé fotky:

 

GWB_11.jpg
GWB_10.jpg

Mám se toho bát?

3.září.2018 - 17:07

Při otevření ChronoMagu na desktopu se mi ve všech prohlížečích objeví následující okno:

3a3113621018ad2be10d9fee4acdd455.jpg

Patrně o nic nejde, ale přesto se raději ptám. Pokud je to už někde řešeno, pak se omlouvám. Na žádné takové téma jsem nenarazil a ke statusům se přes Tapatalk nedostanu.

Virus na stránkách fóra?

8.leden.2018 - 22:37

Tak mám dneska problém se stránkami tohohle fóra. Při každé jeho návštěvě mi vyskočí varovné hlášení antivirového programu:

 

Přiložený soubor  ChronoMag.jpg   74,2K   131 Počet stažení

 

Děje se to ve všech prohlížečích (Chrome, Edge, IE). Nemáte někdo podobný problém?


STEINHART Ocean Titanium 500 Premium

26.září.2017 - 12:42

Ahoj všem!

 

Již delší dobu mi nejde z hlavy jeden „hodinkový projekt“ :D Pokud by vyšel, dvoje „hlavní“ hodinky neunosím, takže přichází na řadu využití tohoto vlákna.

 

Nabízím k prodeji mé zde dobře známé a mnohokrát prezentované hodinky STEINHART Ocean Titanium 500 Premium.

 

Hodinky byly zakoupeny dne 16. 3. 2017 v Chronoshopu. Ačkoliv jsem je nosil každý den, jsou ve vynikajícím stavu. To platí jak o jejich povrchu, tak i o strojku, jehož odchylka se po celou dobu užívání pohybuje v rozmezí 3,5 – 5,5 s/den v závislosti na míře natažení.

 

Parametry:
Pouzdro: titanové. Průměr 42 mm, udávaná výška 13 mm. Dýnko je šroubovací do pouzdra s průhledem na strojek. Šroubovací korunka je dostatečně velká a hodinky se s ní velice dobře ovládají. Problémem není ani „chycení“ závitu při zašroubovávání. Luneta s keramickou vložkou má přesný chod a je aretovaná ve 120 bodech.

 

Sklíčko: robustní klenuté safírové s vnitřním antireflexem, bez sebemenšího kazu

 

Luminiscence: prostě vynikající. Rozhodně nevadne tak rychle jako u ostatních hodinek, co jsem měl nebo mám. Je nanesena na ručkách včetně vteřinové (trojúhelník na jejím konci), hodinových indexech a také na indexech lunety. Čitelnost je zajištěna po celou dlouhou zimní noc, aniž by bylo třeba věnovat před tím zvýšenou pozornost nasvícení.

 

Náramek: titanový, šroubovaný s kvalitní překlápěcí sponou. Spona je vybavena mikroregulací a pojistkou. Její zapínání a rozepínání jde tak akorát. Nevyžaduje žádný speciální grif ani sílu.


Strojek: mechanický s automatickým nátahem a hackingem ETA 2892-A2 Elaboré Premium. Po celou dobu nošení jsem pečlivě sledoval přesnost jeho chodu a zaznamenal do grafu. Přesnost jsem měřil pravidelně každý týden vždy v neděli večer podle časového znamení Českého rozhlasu šířeného analogovou pozemní cestou. Graf zaznamenává denní odchylku vypočítanou průměrem ze zjištěné týdenní odchylky.
Přiložený soubor  Graf přesnosti.png   219,35K   132 Počet stažení

 

Zhodnocení stavu: pouzdro, luneta, její vložka, sklíčko i dýnko jsou bez kazu. Náramek také nenese po celém svém viditelném povrchu stopy používání. Malé oleštěné plošky jsou patrné akorát na vnitřní straně segmentů spony, kde se v zavřeném stavu dotýkají jedna druhé. Tytéž oleštěné plošky lze vidět i na povrchu článků, o které se při nošení opírá zavřená spona. Tomu bohužel zabránit nelze. Vytvoří se po několika málo dnech, ale dále už se nezvětšují, zůstávají po zbytek doby užívání stejné. Také na sponě se samozřejmě drobné vlásečnice najdou (stopy po kancelářské práci). Jelikož jde ale o totan, jsou viditelné jen pokud je člověk cíleně hledá.

 

Většinu času se mnou hodinky prožily při sezení u počítače. Nebyly tedy vystaveny žádné esxtrémní zátěži např. při sportu, neutrpěly pád. Svých hodinek si dost hledím, nikomu je nepůjčuji - jsou zkrátka v pořádku.

 

Záruka, cena: zakoupeny byly letos v březnu v ChronoShopu, který na ně poskytuje ještě rok a půl záruku. Ze všech výše uvedených důvodů si jich cením na 13 900 Kč

 

Obsah balení: kompletní - tedy hodinky, vnější i vnitřní krabice, veškerá papírová dokumentace včetně faktury sloužící jako doklad o koupi i zaruční list

 

Předání: dle preference kupujícího. Buď osobní předání s prohlídkou v Praze, nebo poštou, kterou samozřejmě hradím. 

 

No prostě se vám naskýtá možnost pořídit si hodnky, které se mnoho neliší od nových, jsou v záruce a to za příznivou cenu. Nic neriskujete. Hodinky vám budou sloužit, dokud je tady zase někomu nenabídnete :D Však posuďte sami:

 

Přiložený soubor  01.jpg   134,76K   113 Počet stažení

Přiložený soubor  02.jpg   152,91K   109 Počet stažení

Přiložený soubor  03.jpg   291,13K   102 Počet stažení

Přiložený soubor  04.jpg   63,56K   100 Počet stažení

Přiložený soubor  05.jpg   244,95K   94 Počet stažení

Přiložený soubor  06.jpg   287,22K   87 Počet stažení

Přiložený soubor  07.jpg   333,45K   88 Počet stažení

Přiložený soubor  08.jpg   312,04K   89 Počet stažení

Přiložený soubor  09.jpg   377,36K   85 Počet stažení

Přiložený soubor  10.jpg   310,45K   86 Počet stažení

Přiložený soubor  11.jpg   511,72K   93 Počet stažení

Přiložený soubor  12.jpg   373,25K   87 Počet stažení

IMG_20170922_105647.jpg
IMG_20170921_110048.jpg


Podkud vás tato nabídka zaujala, neváhejte mě kontaktovat pře SZ. Rád zodpovím jakékoliv vaše dotazy.

 

Neváhejte, nebudou !!! :D


DAMASKO DA 34

21.srpen.2016 - 21:37

Abych neduplikoval své příspěvky, níže uvedu pouze odkaz do svého vlákna, kde se chlubím a čepýřím :D

 

http://forum.chronom...nice/?p=1752139