Přejít na obsah


boban

Zaregistrován: 02 led 2017
Offline Naposledy aktivní: Dnes, 14:28
-----

Příspěvky, které jsem vložil

V tématu:Motorkáři

17.březen.2019 - 20:36

To je 1090 nebo 1290?

V tématu:Seiko SKX 007/009

10.březen.2019 - 17:02

Tak to je dobry. Někdo tady by si na to troufnul?

V tématu:Steinhart Ocean One 39

10.březen.2019 - 15:42

 
Jiná věc je, říct si, že se nepohybuji v komunitě, kde tomu rozumí (ev. být natolik silnou osobností, aby mě to absolutně nerozhodilo), že tyto hodinky chci protože mají dobrý poměr cena/kvalita a uvažovat o nich jen v té pozitivní rovině. Jak nevykořeníš pochybnosti, tak se budou vracet...


Ja nosil “starej” model Ocean1 ve 42mm - tehdy me okouzlil design a protoze jsem tehdy věděl o hodinkách dost málo, vůbec jsem neřešil, jestli jsou nebo nejsou podobné ci zda téměř kopírují Suby od Rolexu, tedy daleko daleko dražší hodinky. Časem jsem se o hodinkách dozvídál vice a vice a proste jsem si najednou uvědomil, ze nosim na ruce napodobeninu, de facto kopii. Začalo mi to vadit, a tak jsem je, byt jsem si nalhával, ze mi to nevadí, prodal.

A tady se dostávám k podstatě - ty hodinky byly fakt dobre udělaný, nic jim nechybělo, kvalita na ty penize fakt vysoká a libivej design k tomu. Jenže mam praci, kde se pohybují lidi, který mají penize a poznají kvalitu a začalo mi bejt dvojnásobně trapný, ze mam na ruce kopírku. Takze jsem je prodal sice nejen proto, ale i z toho důvodu. Mozna, kdybych mel praci, kde je to jedno, nebo se nesetkaval s lidmi, kteří to poznají, mel bych je do smrti.

Ale jak uz tady psal kolega - jestli mas pochyby uz ted, nekupuj si je, porad se na ne budes dívat pochybujici optikou.

Kup si neco ve stejném finančním rozpětí, protoze jsem přesvědčen o tom, ze je lepsi mit na ruce originál od Seika nez kopirku od Steinhartu - a aby se tady nikdo neurazil, respekt k jejich mnoha originálním modelům.

Werich to, myslim, vyjádřil dost trefně:

“Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.”

V tématu:Motorkáři

5.březen.2019 - 20:59

Tak to je mazec. Ja jsem leštič forever, bylo by mi lito ty motorky takhle zasrat. :-)

V tématu:Motorkáři

4.březen.2019 - 20:59

A neklouzalo vám to, chlapci? Žil jsem pet let v Belgii, tam jezdili na skútrech i v prosinci, sem tam sněžilo, černoch na skútru, obe nohy na zemi, jezdil zleva do prava jak mu to prokluzovalo, ale dal to a byl furt rychlejší nez autobus a auta.