Přejít na obsah


boban

Zaregistrován: 02 led 2017
Offline Naposledy aktivní: Dnes, 14:28
-----

Témata které jsem založil

STORM Riga A7 0583

24.listopad.2017 - 12:45

Zdravím všechny s neodolatelnou předvánoční nabídkou.

 

S cílem dostat se konečně na dvoje hodinky nabízím k prodeji své quartzové Stormy model Riga A7 0583.

 

Lehce nepřesně si vzpomínám, že jsem je dostal jako dárek okolo roků 2006, 2007.

 

Jsou to quartzy, titanové pozdro, datumovka, WR 50m. Velmi ploché a velmi lehké.

 

Řemínek je neoriginál, koupený někdy nevím kdy u hodináře na Štrosmajeráku.

 

Baterka měněna leotos v březnu (doklad už nemám).

 

Jdou tak přesně jako qartzové hodinky jdou.

 

Nosil jsem je poslední dva roky jen když jsem se jel projet na motorce, protože jsem je na ruce ani necítil a šly lehce pod jakejkoli rukáv.

 

Nemám k nim už žádnou krabici ani doklad.

 

Stav je, myslím, slušný, mrkněte na fotky.

 

Takže kdo chce de facto oblekovky transformovatelné na motosport nebo kdo chce odbýt nehodného příbuzného sekndhendovým dárkem pod stromeček nebo kdo hledá vyžití v předvánočních iracionálních nákupech - může je mít za rovných 1000 Kč.

 

Díky za pozornost a prostor - a merichrystmasólredy.

 

Boban

 


Fossil CH2586

28.srpen.2017 - 13:02

Dobrý den pánové,

 

Dovolte mi nabídnout k prodeji quartzové hodinky Fossil CH2586.

 

Pokračuji v čištění své kvazisbírky a došlo i na hříchy a deviace, kterých jsem se kdysi (nedávno) dopustil.

 

Jsou to typické víkendovky na baterku, přesností a výdrží se tedy nemusíte vůbec trápit. 44mm, datumovka, stopky, minerální sklo, vodotěsnost 100m, řemínek hnědá kůže, pouzdro ocel, černej cifr, stopky.

 

Hodinky jsou koupeny v Klenotech 30.10. 2014, je k nim doklad o koupi, záručák, mezinárodní a českej manuál, plechová krabička.

 

Skoro vůbec jsem je nenosil a kdyz říkám skoro vůbec, myslim tim, ze jsem je mel na ruce za ty tri roky asi desetkrát.

 

Přesto jsem škrábnul minerální sklíčko - viz foto. Je to vidět jen kdyz hodinky naklopíte, normálně pohledem ze shora to vidět není.

 

Jinak jsou v téměř nenošeném stavu - spona čistá, řemínek jako nový. Viz fotky. Letos v březnu vyměněna baterka a provedena tlakovka - doklad jsem chytře vyhodil, ale prosím věřte mi.

 

Cifr je démonicky tmavej stejně jako ručičky (proto se mi ty hodinky íbily), ale lumi je bída - v noci

 

Kupovány za 3.490 Kč, prodejní cenu si představuju 2.200 Kč.

 

Nabídky prosím jen do SZ, první bere.

 

Osobní předání po dohodě v Praze nebo v Č. Budějovicích - pak kafe/pivo/limo na mě, poštou poslat hodiniky samozřejmě umím taky - pak pošta na mě.

 

Díky za pozornost,

 

Boban


Steinhart Ocean One Black

25.červenec.2017 - 13:14

Zdravím pánové,

 

prodám své oušny - Steinhart Ocean One Black.

 

Koupeny v září 2014 přímo u výrobce ve Stadtbergen v Německu.

 

Nošeny každodenně jako (tehdy) jediné hodinky až do ledna 2017, kdy jsem koupil Moony a už to pak se mnou jelo jenom z kopce. Dostal jsem se na čtvery mechanické hodinky a dvoje quartzy během pár měsíců a po zakoupení bondovek a SKX009 jsem tyhle oušny úplně přestal nosit.

 

K hodinkám:

 

Střeva jsou ETA 2824-2, další specifikaci neuvádím, je snadno dohledatelná na stránkách výrobce nebo na chronoshopu.

 

V zimně se předcházely +20 sekund/den, pak jsem je na radu zdejších zkušených borců začal polohovat na noc a začaly jít do +5 sekund/den. Sem tam jsem je teď vytáhnul na víkend a i když už nepolohuju, za dva dny dohromady udělají do +10 sekund. Aktuálně jsou stejně přesné jako bondofky, což je dost drsná pravda vzhledem k cenovému rozdílu.

 

 

Stav hodinek - nošeny každodenně 2,5 roku, pár šrámů tedy najdete, ale žádná tragédie (jsem kancelářskej).Vše jsem se snažil nafotit co možná nejvíce zblízka, ať vše vidíte, ale realitou je, že na ruce byste si většiny nevšimli.

 

Spolehlivé a věrné tooly - tak by se daly stručně charakterizovat. Dají se vzít kamkoli a k čemukoli, k obleku i k triku, k moři i na hory, do opery i do hospody, nic jim nevadí. Stavěny jsou robustně, tu váhu na ruce cítíte. Přesto nejsou přehnaně velké a pod rukáv košile zajedou jak nic. Údržba je stejně nenáročná, stačí jednou za měsíc opláchnout v mýdlové vodě a přejet tah houbičkou na nádobí a jsou zas jak nové. Vypadají, že jsou dražší, než ve skutečnosti.

 

Komu jako mně nevadí podobnost se Suby, získá hodinky univerzální, přesné, odolné a dobře vyadající.

 

Hodinky prodávám včetně všeho, co jsem k nim při koupi dostal - krabice vnější bílá, krabice vnitřní černá, doklad o koupi, záručák, žlutej chytrej papír o právu hodinky vrátit do dvou týdnů od zakoupení (jasně, pasé), čtyři články z tahu, visačka.

 

Nabídky prosím jen do SZ, výměny prosím ne, redukuju.

 

Cena 6200 Kč.

 

První bere, osobka přes den v Praze nebo večer v Č. Budějovicích, pak kafe/pivo/limo na mě. Poštou nebo kurýrem samozřejmě poslat hodinky umím.

 

Díky za pozornost a prostor,

 

Boban

 

 


Day/Date/Kalendář hodinky

17.červenec.2017 - 12:08

Nikde jsem tu neobjevil vlákno, které by kumulovalo tipy na hodinky s datumovkou a ukazatelem dne v týdnu, a/nebo s kalendářem.

 

Mě tyhle funkce na hodinkách baví, věčně nevím buď kolikátého je nebo co je za den v týdnu (nebo obojí) a tak si dovolím tohle vlákno založit.

 

Vítány jsou všechny nápady - hodinky levné, drahé, švýcarské, japonské, německé nevímjaké..

 

Jediným kritériem je to, aby uměly kromě měření času ukázat i datum a den v týdnu a/nebo aby měly kalendář (aby tedy uměly ukázat, že je např. 17. července - pak bych jim odpustil, že neumí ukázat, že je pondělí).

 

Pohnutkou je samozřejmě hledání perfektních hodinek na furt.

 

:-)

 


Moony - Omega Speedmaster Professional

3.červenec.2017 - 12:38

Zdravím,

prodám Moony - Omega Speedmaster Professional Moonwatch, klasiku s hezalitem.

 

Koupeny 21/08/2014 v Bruselu, kompletní balení včetně velké krabice, malé krabice, karet, manuálu, medaile, lupy, 2 NATO straps (nikdy nepoužity), tah (nikdy nesundán) zkrácen v okamžiku prodeje o 2 články (jsou samozřejmě součástí balení), náhradní stěžejky a vystěžejkovač taktéž v balení.

 

Hodinky v nošeném (nošeny opatrně a občasně k obleku do práce) velmi dobrém stavu - viz fotky. Dvě věci stojí za zmínku - ťupka na hraně hezalitu na 3. hodině, je vidět na fotkách. Druhá věc - jednou jsem chtěl houbičkou zmizet JEDNU vlásečnici na vnější hraně a jemně jsem houbičkou škrábnul leštěnou hranu - žádné drama, fotka i popis mojí prosby o radu Jeronimovi a výsledek konzultace ve vlákně Atelier Jeronimo na 24. stránce (nejde mi kopírovat odkaz, nevím proč). Nakonec jsem to neřešil, usoudil jsem, že je to tak malé, že to nemá cenu.

 

Ostatně ani jedna ze dvou popsaných věcí není patrná, pokud o ní dopředu nevíte, fotil jsem sice jen iPadem, ale tak blízko, jak to šlo, vypadá to větší než to ve skutečnosti je.

 

Jinak jen jemné vlásečnice na dýnku a hranách - viz fotky.

 

Přesnost: -3s, byly to moje referenční hodinky. Dobře svítí v noci, jako že opravdu dobře.

 

prodávám, protože mám aktuálně čtvery machanické hodinky a nemám šanci je unosit. Nově jsem navíc koupil modrý bondovky a nosím jen ty.

 

Zprávy prosím do SZ, uvítám osobní setkání s ukázkou a v případě dohody platbou v hotovosti na místě v Praze nebo v Č. Budějovicích mezi 11.7. - a 16.7. nebo 22.7. - a 23.7., kafe/pivo/limo na mě. Od 1.8. po dohodě kdekoli v Praze nebo ČB. Umím hodinky samozřejmě poslat poštou i kurýrem.

 

Cena rovných 80.000 Kč.