Přejít na obsah


Jiří9

Zaregistrován: 22 led 2009
Offline Naposledy aktivní: Včera, 16:08
*****

Příspěvky, které jsem vložil

V tématu:Natahovací mechanizmus - jiný

1.duben.2019 - 19:27

Tak ať se Ti zadaří. Omega , Zenith  a možná i jiní, které si na počkání  teď nepamatuji :wine: .  Mají tento systém a já ho nemám rád.  Když praskne kleština, nebo jenom její jedna packa, jsou problémy. Nebo špatně napružená( narezlá) pružinka ve spojkovém ústrojí a je  minimálně na púl dne vystráno.  A když máš štěstí, funguje to . Když nemáš originál dobré díly. Ty kleštiny rády praskají a kde je vzít   :guitar:

 

Ale na druhou  stranu, když  stačí, stroji, udělat v uvozovkách, jenom generálku, je to radost z toho, co naši předci, dokátzaly vymyslet a my, po nich, dokázaly opravit, nebo zprovoznit jejich  stroje,  Osobně mne to těší . 

 

 (omlouvám se za  hrubky :photo: )  Jirka     


V tématu:Natahovací mechanizmus - jiný

1.duben.2019 - 12:47

U tohoto sistému je to tak, že druhý díl  hřídele, je v krčku pouzdra, držen takovou kleštinou .  Hřídel má dvě polohy tedy zářezy Zjednodušeně to vypadá takto.  bez toho to fungovat nebude. Ty čáry vlevo dole tam nepatří  :hannibal: 


V tématu:Dynotron a Swissonic

16.březen.2019 - 15:26

Ty Lip, jsou s elektro mechanickým popudem . To znamená, že  k vodítku jde machanický kontakt,(dva kontakty) které,  v udrčitou dobu, sepne popudnou cívku ( jednoduchý elektromagnet), která dá popud přímo věnci. Ta dioda je jen ochrana kontaktu, proti jiskření . Nic víc tam mimo baterie není. Ale seřídit ty kontakty není zrovna snadné, když se v tom případně někdo vrtal. a kdyby byly zlomeny, taky je pak skoro vymalováno.   (Pár fotek z oprav těchto strojů a rozebraný tento stroj, mám na mém FB když bude mít někdo chuť se podívat )

 

Ty tranzistorové s elektro dynamickým popudem, je už trochu něco jiného. Jestli by byla poškozená cívka, která má dvoje vinutí,  jeno budící a druhé popudné, těžko by to jen tak někdo opravil . Stává se to, že magnet na věnci  může o tu cívku i škrtnout a poškodit jí. Taky záleží jak je na tom řadící ústrojí, co přenáší kyvy setrvačky na chod stroje.  Jirka


V tématu:Quartz - ladeni presnosti

14.březen.2019 - 18:13

V případě, že všechno řídí jeden modul, včetně krystalu.  Tak digitál a analog musí jít stejně . Kdyby se analog rozscházel s digitálem, tedy se spožďoval, pak bych hledal v soukolí .

Jinak větší odpor, nebo nečistoty v soukolí , Ti zvíší akorát spotřebu proudu a baterie pak moc dlouho nevydrží.


V tématu:kdo vyrobi trubicku pouzdra

13.březen.2019 - 13:59

Paráda.