Přejít na obsah


Bert

Zaregistrován: 20 bře 2009
Offline Naposledy aktivní: Soukromé
***--

Témata které jsem založil

Etika při prodeji Primek

26.leden.2019 - 19:14

Přátelé, mně tohle:

 

http://forum.chronom...8-prim-sport-i/

 

nepřijde vůbec košer.

 

Co s tím?


Struktura sekce České hodinky

5.leden.2019 - 11:14

Přátelé, struktura sekce České hodinky je IMHO úplně na houby. Dávám k diskuzi tento návrh:

 

Úroveň 1

České hodinky

 

Úroveň 2

Elton

MPM

Chronotechna původní

Chronotechna nová

Pavel Bříza

Ondřej Berkus

Luděk Seryn

Prokop a Brož

Jasněna Vláhová – JVD

Vagondesign

Diskuze

Ostatní hodináři

 

Úroveň 3

Konkrétní vlákna navěšená pod tématy viz úroveň 2

 

 

Tohle je pracovní verze bez bližšího vnitřního rozdělení. Prosím o návrhy, doplnění a rozšíření. Díky.


Potlesk pro Luďka Seryna

15.prosinec.2018 - 08:10

Přátelé, hluboce smekám. Konečně někdo, kdo by z českých luhů a hájů mohl zamířit až na hodinářský Olymp.https://video.aktual...040cc47ab5f122/


Chronotechna Blackest Watch

31.říjen.2018 - 22:02

No, zatím nemohu k tomuto pokusu nalézt potřebnou afinitu. Respektive na tom nacházím všechny neduhy nabubřelé kickstarterové kampaně, která je z hodinářského pohledu IMHO vo ničom.

 

https://www.chronotechna.com/?lang=cs

 

https://www.kickstar...&token=2836eb2b


Základní kurz hodinařiny

18.červenec.2018 - 21:05

ZÁKLADNÍ KURZ HODINAŘINY

 

Přátelé, pokud mne paměť neklame, tak za dobu existence Chronomagu zde proběhla celá řada pokusů o alespoň stručné přiblížení hodinářského řemesla místním členům formou praktických cvičení. Žádný z těchto pokusů nedopadl, ať již z důvodů organizačních, finančních či jiných. Já osobně tento plán nosím v hlavě již od doby, co jsem navštěvoval jihlavské učiliště. Navíc jsem Vám něco takového, poměrně nedávno, u příležitosti koupě domény slíbil.

 

Tedy, do prosince tohoto roku uskutečniím první kurz takto:

 

Cíl kurzu: Základy teorie hodinových strojů, zvládnutí sborky a rozborky kalibrů B71, Unitas 6497 – klon Seagull ST36, Prim 66, základy interpretace výsledků měření časovým komparátorem (vibrografem).

Délka kurzu: 6 dní, děleno na tři víkendy.

Termíny: 22. – 23. září, 27. – 28. říjen, 17. – 18. listopad

Počet osob: max. 12, vycházím z reálných možností a zkušeností z hodinářského učiliště.

Místo konání: Praha

Platební podmínky: cena 6000,- Kč, splatno dopředně. Protože nemáme jak udělat výběr (doufám prvních) dvanácti, tentokrát bude pořadí a tedy i účast vycházet z jednoduchého principu: kdo dřív přijde, ten dřív mele. Prakticky to provedeme tak, že se zapíšete sem do vlákna. Obdržíte výzvu k platbě. Pokud platba bude připsána do pěti pracovních dní, máte své místo v kurzu jisté. Pokud nikoli, do hry vstupuje další zájemce na pořadí 13 a dále.

Lektor: Jaroslav Tázlar

Jakkoli jsem Jardovo jméno napsal na samotný konec základních informací, věřte, že by se mělo skvět na místě prvním. Je to špičkový hodinářský odborník s dlouholetou praxí nejen hodinářskou, ale i pedagogickou. Nikoho lepšího Vám v Česku asi neumím předhodit, tak na něj buďte hodní :-)

 

Nyní již volnou formou k dalším podrobnostem. Cena je za účast v kurzu a základní skripta. Od nás dostanete z literatury vše potřebné. Nářadí a materiál musíte mít své. Vycházím z té úvahy, že kdo si chce s hodinkami tak trochu „hrát“, stejně musí mít své věci. Navíc nákup eráru by v rozjezdu příliš zvedl cenu daného kurzu. Co tedy budete s sebou na kurz potřebovat:

 

Budík PRIM cal. B71 - (poslední výrobek Chronotechny Šternberk) – tento seženete v takřka jakémkoli bazaru.

Strojek Unitas 6497 – tento k sehnání na ebay, pokud si nebudete chtít ničit pravý Unitas, je možná varianta Seagull ST36. Tento seženete tamtéž.

Hodinky PRIM cal. 66 - hodinky seženete v takřka jakémkoli bazaru. Raději si vezměte s sebou strojky alespoň dva, i při Vaší nezměrné šikovnosti počítejme s drobnými úrazy. Nikoli Vašimi, ale strojku.

Vlastní lampičku – tady bych si dovolil Vám dát následující doporučení: dobře stojící a polohovatelná s teplým světlem, které nemrká a příliš neunavuje oči.

Vlastní nářadí - Výčetka a popis by znepřehlednily vlákno, vše naleznete v příloze, kterou dodám (včetně odkazů a fotografií) počátkem srpna.

 

Přeji všem mnoho štěstí a netřesoucí se ruku.

 

Bert

 

P.S. Tento kurs je seznamovací, bude především zaměřen na sborku a rozborku, z důvodů časových není kurzem opravárenským. Samozřejmě takovýto kurs pro Vás chceme nachystat, ale bude až v příštím roce. Při jeho přípravě pak chceme využít i zpětné vazby, kterou nám první frekventanti poskytnou.