Přejít na obsah


Hugo14 Obsah

Bylo nalezeno 49 položek, od uživatele Hugo14 (Vyhledávání omezeno od 04-červenec 17)Řadit podle                Pořadí  

#1772172 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 22.září.2016 - 19:41 v Ostatní diskuse a zábava

Ne.
#1689017 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 10.květen.2016 - 16:49 v Ostatní diskuse a zábava

Kluci, díky. Je jasné, že si ty pistole osahám, nebo jsem si už osahal. Mne zajímaly hlavně nějaké osobní zkušenosti, proč zrovna tuhle ano, nebo ne.

 

Jen ke GP. Původně jsem o P1 uvažoval, ale pak jsem ji měl v ruce (bez možnosti výměny hřbetu) a nějak to nebylo ono. Moc jsem nedosáhl. Plus mi trochu vadilo zcela ploché táhlo záchytu závěru. Vím, jaké tam jsou výhody, ale prostě mi moc nešla manipulace. Ta P1S (tj s rukojetí z P11) by teoreticky mohlo být lepší. Plus tedy beru, že hlavní závady jsou už vychytané, ale zlámaný kolík u úderníku (ze sušení) jak jsem pochopil ještě ne a odrazuje mne doporučení, že se musí hodně mazat. Jako že hodně. Což mi při (případném) nošení nepřijde úplně to nejlepší. Ale třeba to jsou jen urban legend. Proto jsem se ptal na osobní zkušenosti.

 

U Walthera jsem se opravdu ptal na PPQ. CCP mi přijde až moc složitá vzhledem k výhodám (tj větší možnost poruchy) plus mám zakořeněný odpor ke zbrani, na jejíž field strip potřebuješ nějaký vercajk.
#1688504 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 9.květen.2016 - 20:14 v Ostatní diskuse a zábava

Budget je myslím dán tím výběrem kandidátů. Tj cca do 18k.

 

P1 od GP jsem měl v ruce a moc mi nesedla. Nějak jsem pořádně nedosáhl. Ještě případně zkusím P11.

 

Proč na střelnici "vyřadit" přímobžný úderník?
#1688420 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 9.květen.2016 - 18:56 v Ostatní diskuse a zábava

Pánové, měl bych prosbičku. Uvažuji o nové devítce. Mám zděděnou CZ75B. Funguje bezvadně, ale přeci jen, je na můj vkus trochu velká a těžká. Chtěl bych tedy 9x19, délku hlavně cca 3,8-4 palce, na střelnici (pro radost a trénink, ne na nějakou velkou mířenku) a na příležitostné nošení. Důležitá informace je, že mám malou dlaň. Vybral jsem si pár kandidátů, které si pochopitelně a rád omakám (nebo už jsem omakal) a pokud to půjde, tak i "ostřílím". Ale jde mi spíš o vaše osobní zkušenosti, co a proč byste mi na jejich základě tu či onu doporučili nebo nedoporučili.

 

Takže mí kandidáti jsou:

Walther PPQ (4 in)

Glock 19

Steyr M9A1

S&W MP9 / MP9 Compact

XDm-9 / -9 Compact

 

Díky za vaše zkušenosti
#1687813 Co máte právě na ruce?

Publikováno od Hugo14 v 8.květen.2016 - 20:09 v Všeobecná diskuse

Včera já, Zlín, Vysočina a Damasko

 

Přiložený obrázek (y)

  • DSC_0231.JPG#1671487 sashator

Publikováno od Hugo14 v 14.duben.2016 - 17:36 v Hodnocení Prodejců/Kupujících

Taky se přidávám s kladným hodnocením. Vstřícnost, ochota, férovost. Díky moc.
#1671484 Co mě právě naštvalo

Publikováno od Hugo14 v 14.duben.2016 - 17:35 v Ostatní diskuse a zábava

A vztahuje se na všechny zmíněné skupiny i zákaz hanobení? Nebo jen ochrana proti diskriminaci? Já Anglii neznám, byl jsem tam jen párkrát tranzitnĕ, jak je to vůbec s tradicí Hyde Parku? Když dostaneš chuť si pořádně zahanobit, můžeš vzít furt bedýnku a jít se tam realizovat nebo tě bobíci sundaj a zavřou?

 

Před časem jsem četl článek o člověku, co v HP stál a četl z Churchilla. Nevím tedy, jestli byl na bedýnce, ale na policejní stanici pak byl zcela jistě a i soud mu hrozil. Jak to pak s ním dopadlo, to už nevím. 
#1662715 HUMOR

Publikováno od Hugo14 v 1.duben.2016 - 18:01 v Ostatní diskuse a zábava

Doplnil bych tátův příběh k tomu zamykání aut (viz vlákno, co mne naštvalo, ale tohle je spíš sem).

 

Před mnoha a mnoha lety letěl táta pracovně do Manchasteru. A protože je velký fanoušek ManU, tak si koupil lístek na utkání PL. Hráli zrovna v den příletu a měl to časově tak akorát. Protože dělám na Ruzyňském letišti a tehdy nebyly okolo ty parkoviště jako dnes a nechtěl nechávat svoji Hondu někde na Dědině na ulici, dohodli jsme se, že mu den předem zavezu svoji postarší červenou Felicii k němu do města a zaparkuji u něj na sídlišti. On na letiště s ní přijede a já pak domů z práce k sobě. OK, všchno zařízeno, klíče dostal. Věci si do auta do kufru dal večer předem, aby se s tím ráno netahal.

Den odletu, já v práci a telefon od táty. "Já se do toho tvýho auta nemůžu dostat. Klíče tam nepasují! Uletí mi letadlo, přijdu o fotbal!" Ani slovo o čemkoliv jiném než fotbalu. Říkám mu klid, musí to pasovat, včera jsem s tím jel. Zkus jiné zámky, třeba tam vlez kufrem. No tak že to prej zkusí. Za pět minut zase telefon: "Nejde to, nic nefunguje. Hele, já rozbiju okýnko u kufru, vytáhnu si věci, zkusím to stihnout vlakem. Ty si sem přijeď a dej to do servisu, jde to na mě." No nechtělo se mi, ještě jsem ho přemlouval, ať to znova zkusí. Zkusil, nešlo a tak jsem kývnul. Položili jsme, on šel domů pro kladivo. Po chvíli mne něco napadlo, začal jsem tušit průser a beru telefon do ruky. V ten okamžik mi volá táta. Nemýlil jsem se.

Táta: Tak jsem kladivem rozbil to okýnko, odsunu parapet u kufru a chci si vyndat tašku. Ale ona tam nebyla!

Já: A pak ses rozhlédl okolo a podíval na sousední auto, co?

Táta: Jo, taky červená felicie, klíče fungují a taška tam je. Fotbal stihnu.
#1660900 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 30.březen.2016 - 16:50 v Ostatní diskuse a zábava

A co Galil? Jsou tedy k dostání jen jetý. Pokud vynechám klon od Zastavy.
#1627194 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 15.únor.2016 - 22:47 v Ostatní diskuse a zábava

Je to krásná pistolka. Já jsem si ji zamiloval ani ne tak kvůli Bondovi, ale kvůli jinému tajnému hrdinovi - Bernie Günthrovi. A tak jsem rád, že po tchánovi zbyla tahle z roku 39. A sraz u Harryho není blbá myšlenka...

 

Přiložený obrázek (y)

  • DSC_0116.JPG#1623387 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 10.únor.2016 - 22:32 v Ostatní diskuse a zábava

Asi to už tady někdy zaznělo, ale já to nenašel - na které střelnici Tě najdeme Harry?

 

Jestli mohu - Brandýs. Teď v týdnu mi Harry věnoval hodinku a dalo mi to mnohem víc, než všechno před tím dohromady. Takže vím, že to nebyla hodinka poslední.

 

Ještě jednou díky, Harry.
#1622073 Co mě právě naštvalo

Publikováno od Hugo14 v 9.únor.2016 - 13:35 v Ostatní diskuse a zábava

Ani toto nie je zas tak horuce a jednoznacne, ja osobne poznam najmenej pat ludi co tu hranicu prekracovali podobnym sposobom takze celkovo ich budu mozno za poslednych 5-6 rokov v CR urcite stovky, mozno aj tisice, takze dve unesene krasavice je IMO este slusny vysledok. Jasne mohli letiet lietadlom, ale ved nasinci su celkovo na cestach preslaveni svojou casto bizarnou snahou usetrit. A na koniec ani tych 150 mega nie je zase az taka palka, ked sa to vezme v suvislostiach exotickej turistiky. Vezmite si ze cca 500K stoji jeden "vyjazd" vrtulnika vo vysokych tatrach a ze sa chlapci rocne nalietaju.

 

Proste prva vec ktora by sa mala prihodnoteni podobnych udalosti nechat za dverami su emocie.

 

To, že neshoří každý stoh, kde si někdo zapalí cigaretu neznamená, že kouřit ve stohu je dobrý nápad. A k tomu vrtulníku - myslím, že zrovna horská služba v Tatrách silně doporučuje se připojistit i na zásah. Tedy alespoň to tak při mé poslední návštěvě bylo. A v Rakousku nepochybuji ani na okamžik, kdo ten let bude platit, když nebudu pojištěn.

S emocemi souhlasím. A právě proto přemýšlím, jak moc to je fér. Ale už jsem si zvykl, že život fér není. A pochopitelně jsem rád, že tam nezůstaly.
#1622056 Co mě právě naštvalo

Publikováno od Hugo14 v 9.únor.2016 - 13:21 v Ostatní diskuse a zábava

To neni úplně stejná situace. 

To máš pravdu - to na sjezdovce je nedbalost (většinou), ale cestovat ve dvou holkách přes Pákistán je blbost a nezodpovědnost. Řekl bych to i drsněji, ale to už by asi bylo přes čáru.

Ale jinak peace.
#1622025 Co mě právě naštvalo

Publikováno od Hugo14 v 9.únor.2016 - 12:42 v Ostatní diskuse a zábava

Ale jo, spíš jsem pro tam naše lidi, co se tam dostali i vlastní blbostí, nenechávat. Ale když vlastní blbostí (a to zdůrazňuji) někoho sejmu v Rakousku na sjezdovce, tak mi stát se splácením nákladů asi moc nepomůže. Takže bych považoval za fér, aby se na těch státních nákladech alespoň symbolicky podíleli. A vlastně ne zas tak symbolicky. Ale aby to alespoň trochu pocítili a přitom je to pochopitelně nezruinovalo. Už jen jako takové drobné memento pro ostatní. Prostě že každý musí nést důsledky a následky svých činů a rozhodnutí.
#1622012 Co mě právě naštvalo

Publikováno od Hugo14 v 9.únor.2016 - 12:17 v Ostatní diskuse a zábava

I Israelci a a Americani plati za rukojmi - Israel propusti i desitky/stovky teroristu, aby dostal zpet jednoho vojaka.

Takze nevim, kde je problém. Měli je tam nechat chcipnout? To, ze holky jsou blbý naivni kravy, to je jasny, ale 150 milionu se tady promrha a rozkrade za tejden, tak co :-)

Ano, Izraelci i USA svý vojáky odvždycky tahali zpět. A to i za cenu, že je to vytažení bude stát a stojí životy. Jen proto, aby ti vojáci věděli, že je tam nenechají (ba dokonce ani jejich těla). Má to dopad na morálku těch vojáků. Protože oni do těch akcí chodí na rozkaz. Ale tady do toho ty holky šly samy dobrovolně, přestože věděly, že MZV tam to cestování nedoporučuje. Já tady prostě rozdíl vidím dost velkej, ale sám nevím, jak bych se rozhodoval. Ale je zajímavé srovnání, na kolik si ceny života váží naši soudci a nakolik naše vláda...
#1612646 Co mě právě naštvalo

Publikováno od Hugo14 v 28.leden.2016 - 13:38 v Ostatní diskuse a zábava

Už se těším, až na benzince budu platit palivo podle objemu nádrže auta. Co na tom, že vezmu jen 10 litrů... :photo:
#1610575 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 25.leden.2016 - 21:35 v Ostatní diskuse a zábava

Jsem se dneska vydal do Beareky pro Berettu 71 na "hraní". Momentálně mi ji ale vyprodali (za měsíc by snad měly opět být). A když už jsem tam byl, dal jsem se s prodavačem do řeči, že bych se rád nezávazně podíval na některé zbraně, co mají v nabídce. Zatím jsem z velkých střílel jen s CZ75, tak jsem chtěl srovnávat. Alespoň úchop a ovládání. Nejprve jsem vzal do ruky HS9 a přestože se mi líbí, tak bohužel, mám na ní malou ruku. Blbě jsem dosáhl na kohoutek (a zpětně jsem si uvědomil, že podobné to vlastně mám s ex-tchánovou CZ75). Pak přišel na řadu PPQ a to byla jiná liga. Krásný, plný, přirozený úchop, prst krásně na kohoutku, jak má být, palcem pravé ruky jsem v pohodě shodil závěr. No paráda. Ale prodavač řekl - koukám, že máte malou ruku, zkuste tohle. A dal mi do ní Steyera M9 A1. Jestli PPQ bylo na úchop perektní, tak tohle pro mne bylo ještě vejš. Nirvána. Až do okamžiku, kdy jsem chtěl "zamířit". Najednou jsem zjistil, že v těch jejich mířidlech sranu nějak chytím, ale vůbec nevím, jak s výškou zamíření. No a bude asi přemýšlení, jestli se pak v budoucnu (pokud k tomu dojde) přeučovat na ty jejich, nebo si nechat dát klasické tři tečky.
#1608554 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 22.leden.2016 - 22:28 v Ostatní diskuse a zábava

Stran nákupka spolu s žádostí o ZP. Jsem si celkem jist. V listopadu 15 jsem současně podával žádost o ZP spolu se čtyřmi žádostmi o povolení. A na sdružení v Praze to bylo bez nejmenších problémů. Hele, přinejhorším se to nezkazí a podáš to obratem, při předání ZP.

 

Ale na ZP jsem čekal skutečně měsíc (přestože fakticky byl vystaven po týdnu) a na PZ pak 2 týdny od registrace, přestože úkon byl proveden den následující. Ale jinak bylo jednání velmi kulantní, jaké bych na úřadech rád potkával.

 

A důvody se vypisují, ještě mi paní radila. Možná pro rozpor důvod - setkal jsem se v tom procesu u každého formuláře minimálně s dvěma variantama (net PČR, jedno oddělení, druhé oddělení), přičemž platné byly všechny - dobírají se staré formuláře. Které jsou novější, nevím.
#1608450 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 22.leden.2016 - 20:53 v Ostatní diskuse a zábava

Měl bych prosbu na ty, kteří prošli procedurou získání ZP a dalšími kroky ohledně pořízení si zbraně? Marně hledám, jak to vlastně je s postupem žádostí a platbami a nemohu to nikde najít. Budu podávat žádost o vydání ZP, cena 700,- Kč/skupinu v kolcích, ale kdy? Někde se píše kolky až při vydání ZP, jinde kolky již při podání žádosti o vydání ZP. A jak je to s dalšími kroky ohledně povolení k nákupu, registrace zbraně, atd.? Díky.

 

Pavčo, zajdi si k doktorovi (formulář nesháněj, má ho on). Následně s fotkama a vším co máš vypsané na žádosti, na policajty. Jak píšeš kolky 700 / skupina, brát rovnou s sebou, nelepit. Současně si připrav a vezmi žádost o povolení k nákupu (oranžovej formulář), pokud chceš B, jen nevyplňuj číslo ZP. Pokud jde o zbraň, nemusíš vyplňovat vše. Jen, co víš, že budeš chtít. Stačí třeba jen "Revolver" nebo "Samonabíjecí pistole". V hlavičce "vlastnictví, držení, nošení" nic neškrtej, pokud to nebude třeba Sa58 nebo jiná dlouhá, tu ti asi nosit nedovolí (předpokládám). Do důvodu napiš "Sportovní, kulturní nebo lovecká činnost." a/nebo "Ochrana zdraví, života nebo majetku". K tomu přikup kolky 200 / žádost. A podej všechno naráz. I s žádostí o ZP. Nejseš omezen v počtech a důvody nepřezkoumávají - plníš-li podmínky, máš nárok na povolení. Já takhle před pár měsíci bral něco po zemřelém tchánovi plus jednu "bianco" na pistoli. 

 

Jinak pamatuj, že kolky se vždy podávají při žádosti.
#1605090 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 18.leden.2016 - 23:23 v Ostatní diskuse a zábava

A já děkuji také za vysvětlení.
#1604706 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 18.leden.2016 - 18:34 v Ostatní diskuse a zábava

Ad rozliseni naboje (nejen se strelou s ocelovym jadrem):

- identifikaci lze (az na vyjimky) provest pomoci magnetu, neni potreba nijak do strely zasahovat

......

- z jednotliveho baleni nelze zjistit typ pouzite strely, to lze pouze z hromadneho baleni (šablonování)

 

A nemůže to být magnetické třeba  proto, že železný / ocelový je plášť (někdy přes něj je i nějaká mosaz), ale jádro je celoolověné? (edit - i s tím jsem se už setkal) Mimochodem, dnes jsem se pokusil jednu střelu štípnout a i při použití dost hrubé síly jsem se nedostal přes ten plášť. Pravda, byly to obyčejné štípačky, pákovky doma nemám.

 

Omlouvám se, ale nevím co je šablonování, ale i krabice na 10 těhle krabiček (tj 250 kusů) vypadá nemlich stejně, žádné další údaje.

 

A ještě jeden edit - dnes jsem byl v dalších 2 prodejnách. A ani v jedný 7.65 Br nemaj. A to do CZ v opletalce dnes navezli zboží z Vlašimi. Prý: "Bohužel, zkuste za dva týdny." Je mi jasné, jaká bude příští odpověď. Jsem si připadal, jako když jsem se v mládí ptal v Ovoce-Zelenina na socialistické chipsy.
#1604162 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 17.leden.2016 - 22:52 v Ostatní diskuse a zábava

mam ty same, take do pepka, v Cestlicich nebyli radi, kdyz jsem je strilel, ze to pry neni civilni strelivo,
v Avimu maji ceduli, ze strileni se zeleznym jadrem je za litr pokuty, takze je tam nestrilim taky,
ale Suchdol je ok, na Kvetnici jsem si zadneho omezeni take nevsiml
ja to respektuji, asi by to vic nicilo dopadovou plochu

Děkuji, budu je brát za pěkného počasí do Magnumu. Na zimu do zavřených holt vezmu nyní kupované. Mimochodem, teď zrovna 7,65 moc k dostání nejsou...
#1604127 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 17.leden.2016 - 22:22 v Ostatní diskuse a zábava

Děkuji.#1604117 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 17.leden.2016 - 22:12 v Ostatní diskuse a zábava

Neporadili. Tam jsem se ptal nejdřív, ale za odpověď jsem nestál.#1604086 Zbraně?

Publikováno od Hugo14 v 17.leden.2016 - 21:50 v Ostatní diskuse a zábava

Přátelé,

 

měl bych jednu technickou prosbu. Po tchánovi jsem zdědil nemálo nábojů 7.65 Br v provedení viz obrázek. Vyrobeno ještě ČSSR, zápalka i střela podmáznuty červeným lakem. Podle některých info by mělo jít o "plně civilní" provedení, tj olověná střela FMJ, magnetická (což by vysvětlil už jen plášť). Podle jednoho mého známého by však mělo jít o tzv zcivilněné střelivo VB, které má v sobě železné / ocelové jádro. No a jde mi o to, jestli tyhle náboje můžu prohnat PPK i tam, kde mají zakázanou střelbu ocelovým jádrem. Nápis CIP na sobě nemají, ale to odpovídá době vzniku. Tchán už mi bohužel nic neřekne. A nechci na střelnicích dělat problémy. Poradí nekdo?

 

Přiložený obrázek (y)

  • 765_Br.JPG