Přejít na obsah


tobolka.cz Obsah

Bylo nalezeno 15 položek, od uživatele tobolka.cz (Vyhledávání omezeno od 10-červenec 17)


Řadit podle                Pořadí  

#1296423 Co máte právě na ruce?

Publikováno od tobolka.cz v 26.listopad.2014 - 13:16 v Všeobecná diskuse

Swiss Military
#1279156 Mechaniky, ruční nátah, průhledné dýnko

Publikováno od tobolka.cz v 3.listopad.2014 - 19:03 v Poraďte s koupí / výběrem

To bych netvrdil. Jó, kde jsou ty časy, když byly za 10.

 

EDIT: Nebo moje za 6.

 

jo tak to je přesně ono, co bych rád, za tu 6ku by to byla super cena i se mi moc líbí, jen škoda, že jsem ještě nenarazil na žádný e-shop, kde by byl komplet seznam všech hodinek, kde bych si jednoduše filtroval..takhle musím znát každou stránku zvlášť každého výrobce a navíc na stránkách výrobce jsou většinou uvedeny jen kontakty na kamenné obchody v Praze a bez cen hodinek.. každopádně díky za inspiraci, ty swiss militarky se mi moc líbí, cena super, pro mě zatím ideální  :notworthy:
#1279051 Mechaniky, ruční nátah, průhledné dýnko

Publikováno od tobolka.cz v 3.listopad.2014 - 17:00 v Poraďte s koupí / výběrem

YPO> díky za vyčerpávající odpověď ;) tak já doteď žil v omylu, že ruční nátah je jednodušší a tím pádem levnější než automat, na druhou stranu chápu, že je prestižnější pro fajnšmekry, tak to vypadá, že ty STRELy viz. výše budou asi ideální volba, ale uvidím, zkusím najít něco podle těch strojků - taky užitečná informace, až něco najdu, zajdu se poradit ;) ještě jednou dík
#1279007 Mechaniky, ruční nátah, průhledné dýnko

Publikováno od tobolka.cz v 3.listopad.2014 - 16:11 v Poraďte s koupí / výběrem

v první řadě by sis měl udělat jasno jaký je rozdíl mezi hodinkami s ručním nátahem a automatickým nátahem

 

???

 

jaký je mezi nimi rozdíl vím, ale absolutně netuším, proč je to zmíněno - že jsem si pořídil jedny automaty na zkoušku? To bylo řečeno jen tak, byly levné, na vyzkoušení ideál, ale chci s ručním nátahem, kde bude vidět strojek téměř celý, jelikož na automatech mi vadí závaží, přes které není vidět prakticky nic většinou..
#1278981 Mechaniky, ruční nátah, průhledné dýnko

Publikováno od tobolka.cz v 3.listopad.2014 - 15:21 v Poraďte s koupí / výběrem

Kouknu na to, díky, budget bych nerad prekročil 10tis. tzn. radši bych použité než nové, kde jak koukám na chrono, se pod 10 nevlezu, ale jinak je to víceméně to, co bych chtěl, co tam nabízí, ale nezdá se mi, že by se v této ceně dělaly jen Steinharty, chronoshop se mi zdá je zaměřen na určité lepší značky a není na něm vše - třeba Seiko nedělá nic, co bych chtěl? To je podle mě určitě levnější než Steinhart, důležité je pro mě hlavně průhledné dýnko, ať je na co koukat..prozatím jsem si udělal radost s Orient automaty s průhledným dýnkem, čekám, až dorazí a pak je případně vyměním za něco lepšího s ručním nátahem. Koukal jsem i po military swiss a tam je také dost hodinek, co by vyhovovaly mým požadavkům, ale nenašel jsem nikde nějaký jednotný web s filtrem klidně i z těchto obchodů, kam jinak musím napřímo a pokud ho neznám, tak se o něm ani nedozvím..

 

ještě jednou díky za ochotu
#1277791 Mechaniky, ruční nátah, průhledné dýnko

Publikováno od tobolka.cz v 1.listopad.2014 - 21:05 v Poraďte s koupí / výběrem

Zdravím pánové, po technické stránce snad již vím vše, prolezl jsem to tu horem i spodem, pročetl spousty témat, často koukám do Prodejního vlákna, koukám, co kdo má za nový přírůstek a tím pádem se mi zmocňuje zde poletující chronobundus :clap:  

 

A teď k mému požadavku, zatím jsem vlastník 2 quartz hodinek a jako asi každého z Vás mi strašně láká to tikání, usínat s tím, ve chvílích volna sundat z ruky a jen tak koukat do dýnka, jak to tam kmitá..a samozřejmě to hlavní, mít na ruce něco, "co má duši".

 

Nenašel jsem žádný obchod online, kde by by mi filtr dle názvu tématu vyhodil X hodinek, abych si mohl vybrat, ani zde na fóru prodej podobných hodinek jsem nezaznamenal, až na jedny, které jsou stále v prodeji a to tyto STRELY které asi nejlépe vystihují to, co bych chtěl a bral bych je hned, jenže nemám z čeho vybírat a nerad bych se unáhlil.

 

Momentálně jsou pro mě důležité finance, které potřebuji v jiných sférách a tak do toho nemohu a nechci do začátku moc investovat. Ale to hlavní, poraďte mi, prosím, dejte tipy, nasměrujte na e-shopy, kde najdu to, co hledám, ať mám z čeho vybírat - ty STRELY jsou asi na 99% vzor toho, co bych chtěl, chronograf být nemusí, stačí pouze ručky, vteřinovka, datumovka a pak už jen to, co je v názvu tématu, to je to hlavní.

 

Ještě pro info zde hodim foto toho, co nosím teď, obvod zápestí 18cm, tah jsem nikdy neměl, takže v tom taky nemám nějak možnost rozhodovat - spíše se mi líbí černá kůže se vzorem, jako na těch militarkách.

 

ms1-2.jpg

 

ms2-2.jpg

 

WP_20140811_10_58_44_Pro.jpg

 

díky díky za pomoc
#1221499 Swiss Military SM34024

Publikováno od tobolka.cz v 19.srpen.2014 - 20:09 v Pochlubte se novými přírůstky

a jedna z dovolene pod vodou :)

 

WP_20140811_10_58_44_Pro.jpg
#1175133 Swiss Military SM34024

Publikováno od tobolka.cz v 8.červen.2014 - 12:45 v Pochlubte se novými přírůstky

Ahoj,

 

tak po dlouhé době jsem něco cvaknul i na ruce a i když jen mobilem, tak je to snad ucházející se o Vaši pozornost milí kolegové a pro případné rozhodovače jasná volba :)

 

ms1-2.jpg

 

ms2-2.jpg
#1155446 Kdo uhodne, má bludišťáka :)

Publikováno od tobolka.cz v 6.květen.2014 - 17:45 v Pochlubte se novými přírůstky

Pravda pravda :)

 

Tu je pro viteze!

 

bludistak_1282831962(1).jpg
#1154239 Kdo uhodne, má bludišťáka :)

Publikováno od tobolka.cz v 4.květen.2014 - 14:19 v Pochlubte se novými přírůstky

Díky díky, jen mi udivilo, že jsou snad 2x těžší, než moje swissky, což jsem čekal opak, resp. vždy jsem si myslel, že čím těžší, tím dražší :) Ale jsou fajn, jen ten pásek je z takové tvrdší gumy a není tedy takový měkký, jak bych si představoval. Měl jsem ještě jedny s plastovým řemínkem a byl o dost pohodlnější, měkčí, tento není tak příjemný, abych s nimi šel třeba i v klidu spát..ale jinak si nestěžuji, krásně sedí, v noci svítí (tak hodinku, pak to jde do pryč..) a jsou do 100m, takže koupání nevadí.
#1153993 Kdo uhodne, má bludišťáka :)

Publikováno od tobolka.cz v 3.květen.2014 - 22:23 v Pochlubte se novými přírůstky

Pardon, byl jsem od pátku pryč na cestách, jinak občas pěkné kousky, co jste tipovali, ale jsou to nízkonákladovky, co jsem si pořídil jen tak na sport, abych se o ně nemusel tolik bát a mohl je i trochu smočit :)

 

Casio Edifice EF-132PB-1A2

 

edit: Takže bludišťáka získává wave ceptor, byl nejblíž :)
#1152748 Kdo uhodne, má bludišťáka :)

Publikováno od tobolka.cz v 1.květen.2014 - 15:18 v Pochlubte se novými přírůstky

Snad tu nikoho neurazím, kdo uhodne, co to je za hodinky, má bludišťáka :) A nepodvádět - věřím, že při zesvětlení fotky to půjde raz dva dohledat :)

 

IMG_9783.jpg

 
#1147389 Swiss Military SM34024

Publikováno od tobolka.cz v 22.duben.2014 - 17:46 v Pochlubte se novými přírůstky

Aj, koukam, že se obrázek ztratil, tak vkládam znovu..v týdnu je nafotím na ruce a lépe z více stran.

 

Díky, Rode, snad budou brzo, teď už jsou na cestě další, které budou na hrubou práci a na vše, tak snad něco vydrží, zítra by měly dorazit, tak sem nahodím další low-cost na takové to domácí žvýkání :)

 

PS: koukal jsem, jak se to tu točí, ale jak se znam, budu s obměnou trochu vytrvalejší a možná s věkem to přijde :)

 

swiss.jpg
#1146968 Swiss Military SM34024

Publikováno od tobolka.cz v 21.duben.2014 - 20:58 v Pochlubte se novými přírůstky

Díky. Koukal jsem teď s odstupem času i na jejich další kousky a líbí se mi jich dost, hlavně nějaké ty chronografy, ale fakt nevím, jestli by to spíš nekazilo ten jinak čistý design a prakticky je to asi fakt jen pro parádu, nebo to někdo reálně používá? :)

 

V automatu mají, co jsem koukal, jen 2 stroje a ty už se mi nelíbí, takže moje příští volba pro automat bude asi to Seiko. Jinak jsem si ještě pořídil další hodinky na každodenní nošení a hlavně na sport a hrubší zacházení, a tyhle si nechám jen na ty ojedinělejší příležitosti, i když, co jsem tu koukal, kam se hrabu na místní fajnšmekry, co nosí na zápěstí stroje v hodnotě auta :)

 

edit: a jaké máš konkrétně ty?
#1146760 Swiss Military SM34024

Publikováno od tobolka.cz v 21.duben.2014 - 15:05 v Pochlubte se novými přírůstky

Ahoj,

 

jako úplný nováček, kterého chytla tato vášeň a prakticky jedný "šperk" pro chlapy, jsem si udělal po X letech radost a pořídil konečně jedny značkové a kvalitní Švýcarky od výrobce, kterého asi málokdo zná a patří spíše pro ty méně movité :) Každopádně pro někoho, kdo nebyl doteď ochotný utratit za hodinky, které se mnou zažívají peklo a nikdy jsem je nesundal z ruky, max. 400 Kč je to fakt dost velký pokrok a slibuji, že další v pořadí budou nějaká SEIKA s automatem, jelikož je to asi další cenově příznivá hladina pro někoho jako já a navíc se mi dost líbí, co jsem tu viděl pár od kolegů - konkrétně tyhle se mi hrozně líbí Seiko SNZG13K1 - tak až bude kolega zde prodávat, hlásím se :)

 

Takže stručný příběh k těm mým. Dospěl jsem k názoru a zároveň dospěl, že si již budu muset pořídit nějaké to reprezentativní tikací ústrojí na zápěstí a smířil se s tím, že na ruce nebude pořád a do vody, i když bych mohl a do práce na zahradu či fitka to těžítko na ruce prostě oželím a ten rituál u sebe zavedu. To nebyl vůbec problém, problém byl, jaké hodinky do začátku, aby nebyly zas moc drahé, ale zase kvalitní. Jaké funkce, aby nebyly moc přeplácané - mají mít chronograf či ne? Použiju to někdy nebo je to jen pro parádu? Vždycky se mi líbil datum, tak ten tam musel být, ostatní mi bylo jedno. Pak se mi líbí černý ciferník..tak proč jsem si koupil s bílým? Strávil jsem snad celý víkend hledáním, googlením fotek na rukou, videí, než jsem je objevil. Ještě jsem zapomněl, že na automat jsem zatím nedospěl a jak jsem říkal, bude to následovník od Seika. Hodinky jsou jednoduché, né moc těžké, ale to od Quartzu asi nemohu ani čekat, téměř neslyšitelné - na což se těším, až bude automat - a luminiscence stojí jedním slovem za píp..svítí pěkně po opravdu ostrém nasvícení a i když vydrží svítit až do rána, je to takové mdlé, nijaké..oproti obrázkům, co jsem tu viděl, jak svítí super luminova apod, tak to je nesrovnatelné. Ale jinak jdou samozřejmě přesně a s černým koženým páskem pěkně ladí na ruce.

 

Až budu mít u sebe zrcadlo, udělám pár lepších fotek, ale aspoň jedna mobilem pro navnazení zdejšího obecenstva (takového, jako já, nechtíc moc utratit, nechtíc prozatím automat, ale značkové švýcary za rozumnou cenu)

 

Zde odkaz na výrobce Swiss Military by CHRONO

 

WP_20140404_18_42_57_Pro20140404184511.j