Přejít na obsah


Pravidla

Pravidla fóra Chronomagu

Registrací a vstupem do tohoto fóra se zavazujete držet základů slušnosti a následujících pravidel:
  • toto fórum je primárně určeno k diskuzi o hodinkách
  • nespamujte
  • názor moderátora fóra je rozhodující
  • je zakázáno mít více uživatelských účtů, vyjma případu, kdy to schválí administrátor.
  • nepoužívejte v diskusi občanská jména lidí, ačkoliv je můžete znát, leda by si to výslovně přáli. Používejte tykání a uživatelskou přezdívku. Ctíme soukromí. Nesměšujte bez povolení dotčených jejich reálný život a účast na fóru.
  • příspěvky obsahující vulgarity, nadávky a příspěvky tzv. "totálně mimo mísu", budou bez předchozího upozornění smazány, případně zeditovány.
  • příspěvky, které se netýkají některé z vymezených kategorií, vkládejte, prosím, do kategorie "Ostatní diskuze&Zábava".
Pokyny psychologické a společenské

Vstupujete do společenství lidí, kteří se spolu často znají mnoho let. To, co si mohou dovolit po takové známosti mezi sebou, si pravděpodobně nebudete moci dovolit vy. Nikoho nepopichujte, na nikoho neútočte, nerozdmýchávejte vášně. Buďte slušní a věcní, jako vždy, když přijdete do společenství lidí, které neznáte. Jinak se potážete se zlou (aneb heslo moderátor má vždy pravdu).

Z fóra můžete být pro nevhodné chování vykázáni - moderátor vám může udělit takzvaný BAN - zákaz vstupu. Ten může být trvalý, může být i jen na omezenou chvíli. A jste povinni to respektovat. Mějte to na paměti.

Ale abychom vás neděsili… Najdete tu řadu lidí, kteří hodinkám opravdu rozumí a kteří se s vámi podělí o zkušenosti. Pomůže, když se předem představíte v určeném vlákně.

Co také pomůže, když o sobě vyplníte uživatelský profil. Zajímavá ikonka nebo vyplněné O mně na vaší záložce přiblíží lidem, kteří tápou, o koho jde…

Důležité upozornění:
Vstupujete do otevřeného virtuálního prostoru Chronomag. (Vše, co zde uveřejníte, se stává součástí tohoto serveru a je nevratné. Tím je myšleno to, že v případě vašeho ukončení členství zde – a to jak z vaší vůle nebo z jiných důvodů, tak všechny vaše příspěvky zde zůstanou zachovány, pokud moderátor nebo administrátor tohoto fóra nerozhodne jinak).


Technické pokyny (co a jak dělat)

Do předmětu příspěvků uvádějte něco smysluplného, co jednoznačně napoví o jaký příspěvek se jedná a co je jeho obsahem. Předměty typu "pomozte někdo" nebo "viděli jste toto?" jsou vysloveně na vraždu :)

Nováčci mohou zakládat nová (vlastní) vlákna až po dosažení pěti platných příspěvků.

Velikost vkládaných obrázků omezte na 1000 obrazových bodů na širší straně nebo menší. Bez omezení jen ve fotogalerii.

Debaty a odkazy na falzifikáty (fake) nejsou povoleny. Fake je to, co zneužívá ochranné známky a patenty. Ostatní "inspirované" hodinky jsou na osobním pohledu - někdo snese více, někdo méně, každý má hranici nastavenou jinak a čtením tohoto fóra ještě většinou podléhá vývoji.

Reklama komerčního charakteru je zakázána! Příspěvky tohoto typu budou bez upozornění mazány. Odkazy na dobrou koupi hodinek a souvisejících věcí mohou zveřejňovat pouze soukromé osoby, tedy ne dealeři nebo firmy prodávající hodinky a hodinářské zboží! A bude divné, když už po Xté odkážete na eshop stejné firmy…

Prodejci hodinek samozřejmě mohou hovořit o svém zboží, pokud je nějaká novinka, jsou na něj dotázáni, ale neměli by spamovat. Rozlišit mezi spamem a smysluplnou informací je na jejich zodpovědnosti a případně budou moderátorem upozorněni, že to přehánějí a napomenuti, čehož jsou povinni uposlechnout.

Pravidla přispívání v kategoriích "Prodám-Koupím-Vyměním"

Dealeři a prodejci NEMAJÍ povoleno zveřejňovat příspěvky ani zde!

Soukromé osoby mohou zveřejňovat prodejní příspěvky pouze v případě, že přispívají i do ostatních diskuzí. Prodejni fórum je otevřeno pouze lidem s minimální dobou registrace 1/2 roku a minimálním počtem 50 příspěvků. Pokud chcete jen prodávat a né diskutovat, jděte to raději zkusit v nějaké komerční aukci nebo bazaru.

Členové s méně než 50 příspěvky mohou zakládat vlákna a přispívat jen v sekci koupím.

U prodejních příspěvků je POVINNÉ uvádět cenu! Příspěvky typu "cena dohodou" a bez uvedené částky budou mazány. Vždy uveďte alespoň přibližnou sumu, za kterou chcete prodat a k ní např. dodatek "dohoda možná". Fórum neumožňuje aukce, takže uvádějte realistické ceny! Prodeje s úmyslně podhodnocenou nebo nadhodnocenou cenou, za účelem dražby budou bez předchozího upozornění mazány! Fórum neumožňuje aukce ani aukcím podobné prodeje.

Do předmětu prodejních příspěvku uvádějte značku/model hodinek a v případě, že dojde k úspěšnému prodeji, vlákno zamkněte. Tak bude na první pohled jasné, že jsou hodinky už prodané a vyhnete se zbytečným dotazům k dávno prodaným hodinkám a zájemcům o koupi ušetříte čtení a psaní.

Je ZAKÁZÁNO pokoušet se prodávat či propagovat falzifikáty (taktéž repliky a jinak "honosně" nazvaný šmejd)! Viník bude bez upozornění smazán.

Pokud chcete na tomto fóru prodávat/nakupovat/měnit s úmyslem podvádět, nebo někoho napálit, běžte raději někam...však víte kam! ;)