Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 215
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dle výše uvedené rady jsem vyhledal pilník, který má manželka na nehty, natočil na nejjemnější stranu, jen takové leštítko a dal jsem se do práce. Výsledkem je, že si půjdu nechat vyměnit sklíčko do hodinářství. :gun_bandana:

 

Ono neni pilnik jako pilnik - to "neovo" neni pilnik, je to lestitko, ktere ma (a soude podle vzhledu manzelcinych nechtu opravdu funguje) nahradit bezbarvy lak na nehty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Takže dobrá zpráva pro všechny nadšence, minerál se dá vyleštit a minimálně to umí elloco ... :D

Já taky. :thumbsup_anim: Teď jsem vyleštil drobný škrábanec ( cca. 4mm dlouhý) na minerálu Hardlex ( Seiko Monster) ručně diamantovou pastou za cca. 20 sec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono neni pilnik jako pilnik - to "neovo" neni pilnik, je to lestitko, ktere ma (a soude podle vzhledu manzelcinych nechtu opravdu funguje) nahradit bezbarvy lak na nehty :)

 

...konečně chápu avatar, to tvoje manželka ukazuje právě naleštěný nehet :photo:

Upraveno uživatelem Filipes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde se sežene ta pasta? Mám jedny hodně poškábané Seika, že bych udělal pokus.

Taky jsem "repasoval" sklíčko na seikách pomocí velmi jemného smirku a zubní pasty. Výsledek mě velmi mile překvapil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Taky jsem "repasoval" sklíčko na seikách pomocí velmi jemného smirku a zubní pasty. Výsledek mě velmi mile překvapil

Nepamatuješ si, jaká to byla hrubost a dělal jsi to za mokra?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám stejný postup jako při leštění nerez pouzder - filcový kotouč a modrá pasta, jen je potřeba dát nižší otáčky ( jinak se sklo přehřeje ) . vyýsledek je dokonalý. Dřív jsem používal navlhčený smirek 2000 a na doleštění zubní pastu, trvalo to výrazně dýl, ale výsledek byl stejně dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám stejný postup jako při leštění nerez pouzder - filcový kotouč a modrá pasta, jen je potřeba dát nižší otáčky ( jinak se sklo přehřeje ) . vyýsledek je dokonalý. Dřív jsem používal navlhčený smirek 2000 a na doleštění zubní pastu, trvalo to výrazně dýl, ale výsledek byl stejně dobrý.

Modrá pasta? To je co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modrá leštící pasta se používá na leštění nerez oceli. Dá se koupit třeba i v Obi. Stejně použitelná je i zelená, prodává se třeba pod názvem Unipol. Nicméně na sklíčko se dá použít skoro cokoliv, i ta zubní pasta na filcovým kotouči, nebo třeba Tempo na leštění autolaků... Důležité je nepřehnat to s otáčkami, netlačit a nespěchat. V Obi nebo Baumaxu se to prodává i v sadě - pasta + kotouč + trn a stačí to dát na vrtačku s regulací otáček....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Používám stejný postup jako při leštění nerez pouzder - filcový kotouč a modrá pasta, jen je potřeba dát nižší otáčky ( jinak se sklo přehřeje ) . vyýsledek je dokonalý. Dřív jsem používal navlhčený smirek 2000 a na doleštění zubní pastu, trvalo to výrazně dýl, ale výsledek byl stejně dobrý.

Máš na mysli minerální sklo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na mysli plastová sklíčka - viz název vlákna, proto také neustále to upozorňování na nízké otáčky. S leštěním minerálních sklíček mám taky pár zkušeností, ale to už je trochu jiná pohádka... Každopádně tomu kdo není příliš zručný to nedoporučuji. Sklíčko je sice dokonalé za 3-5 minut, ale taky se toho může hodně pokazit.... to pak opravdu raději flanelový hadřík, třeba Tempo pastu a volnou půlhodinku. Nicméně pokud by měl někdo zájem můžu s tím pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Trochu jsem laboroval s leštěním minerálních sklíček a tady je výsledek: leštil jsem obyč. minerál na Orientech + Hardlex na Seiko. Použil jsem 2 hrubosti karborundového prášku. 1. na tvrdé podložce ( zaleštění škrábanců ) , 2. rozdělaný s pastou Tempo na doleštění. Hrubé zaleštění je za 2 minuty hotové, jemné je pracnější. Nanesl jsem na sklíčko pastu s práškem a leštil filcovým kotoučem. Práce trvala cca 15 minut, výsledek je perfektní. Teď zkoumám kde se dá prášek sehnat v malém množství ( vzal jsem si ho v práci kde na tom zalešťujeme nějakou keramiku a nerez ocel, ale nevím kde se kupuje a za přesně za kolik ). Jinak se ale jedná o velmi levnou položku, takže nic nebrání aby si to mohl udělat kdokoliv doma. I když otázkou zůstává kdy se to vyplatí ? pokud je to typizované sklíčko tak asi ne a je jednodušší ho za tu cenu měnit......

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práce trvala cca 15 minut, výsledek je perfektní. Teď zkoumám kde se dá prášek sehnat v malém množství ( vzal jsem si ho v práci kde na tom zalešťujeme nějakou keramiku a nerez ocel, ale nevím kde se kupuje a za přesně za kolik ). Jinak se ale jedná o velmi levnou položku, takže nic nebrání aby si to mohl udělat kdokoliv doma. I když otázkou zůstává kdy se to vyplatí ? pokud je to typizované sklíčko tak asi ne a je jednodušší ho za tu cenu měnit......

 

To mne velmi zajímá, rozhodně dej vědět, zjistíš-li, kde se to dá sehnat. Mám na Prim Sport I jedno z asi 5 vyrobených tlustých minerálních skel, která už nejsou k mání a podařilo se mi ho trochu škrábnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mne velmi zajímá, rozhodně dej vědět, zjistíš-li, kde se to dá sehnat. Mám na Prim Sport I jedno z asi 5 vyrobených tlustých minerálních skel, která už nejsou k mání a podařilo se mi ho trochu škrábnout.

Minerální na Sport I ? :crying_anim02: A to jsi vzal kde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Eltonu při renovaci. Má to stejný tvar, jako to safírové, ale kvůli potížím s výrobou bylo uděláno právě jen těch pár kusů. Před nedávnem jsem sem dával i pár fotek.

 

Asi tě zklamu, někdo toho prášku koupil před lety 2 kg a spotřeba je tak lžička měsičně. Nikdo neví kde se to koupilo, prý to stálo míň než 100,-...Zato jsem však našel 2 pytle jinýho, jeden hrubší a 2. jemnější jakmile bude čas tak to na něčem odzkouším a dám info. Myslím, že by to mohlo být ono.

 

 

... tím že to bude ono chci říct, že tu lžičku se kterou vyleštíš tak 10 sklíček ti pak klidně pošlu, ale jen pokud budu mít jistotu, že to opravdu funguje a ne že to dopadne katastrofou....

Upraveno uživatelem koblih69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...