Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Čepel a záštita damasteel, vzor Odinovo oko ,střenky hadí dřevo ,příložky titan. |Nožíř Pajl.

 

Damašková ocel je náádherná a pevná, leč tento nůž bych do džungle nebral - bacha rezne :thumbsup_anim:

 

Jinak já mám Victorinox Swiss Champ s 33 funkcemi - jestli jsem jich využil 12, tak přeháním. Ale co kdyby se mi jedna z těch ostatních hodila? :thumbsup_anim:

 

Každopádně nejpsychopatičtější kudla od Victorinox je: SwissChamp XAVT s 80ti funkcemi. Ale to už je kráva, která se snad ani do kapsy nevejde: http://www.victorinox.cz/index.asp?menu=774&record=4368

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako kluk jsem si vždycky přál nůž s co nejvíce funkcemi.

 

V té době u nás byly dostupné akorát nožíky Mikov maximálně s velkým a malým nožem, otvírákem na konzervy, šroubovákem, a vývrtkou.

Nůž se v červené barvě dost podobal švýcarovi.

 

V novodobé historii naší vlasti jsem si dopřál pěkně vybaveného Victorinoxe, ale chybička se vloudila. Nedošlo mi, že spolu s funkcemi se úměrně zvětšuje šířka zavíracího nože. Tudíž je pak moc velký do kapsy a většinu funkcí pak stejně nevyužiju.

 

Vrátil jsem se proto zpět o osvědčené kombinaci, jako měl starý Mikov. Navíc jsem si dopřál pouze nůžtičky na nechty. Jde o model Climber.

Proti Mikovu je Victorinox vymakanější - má očko na zavěšení, pinzetu a párátko, můj má ještě navíc propisku (je to spíš jen kus tuhy, ale pomůže), a ješte jsem ho dovybavil malým šroubováčkem třeba na brýle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B.F.G.

 

prosím tě mohl bys mi jako neznalému říct, v čem spočívá výkonnost takového nože?

Já kolem takových chodím, rád se na ně koukám, ale mám pocit, že by mi můj švýcarák těžko nahradil. A cena také není zanedbatelná.

Vůbec to nemyslím zle. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Damašková ocel je náádherná a pevná, leč tento nůž bych do džungle nebral - bacha rezne :thumbsup_anim:

 

Jinak já mám Victorinox Swiss Champ s 33 funkcemi - jestli jsem jich využil 12, tak přeháním. Ale co kdyby se mi jedna z těch ostatních hodila? :thumbsup_anim:

 

Každopádně nejpsychopatičtější kudla od Victorinox je: SwissChamp XAVT s 80ti funkcemi. Ale to už je kráva, která se snad ani do kapsy nevejde: http://www.victorinox.cz/index.asp?menu=774&record=4368

 

Dovolím si opravit damasteel je švedská nerezová ocel vyráběná práškovou technologii a tudíš nerezne

A když jdu jen tak do města a  nečekám že se mnou ztroskotá lod, zřítí se letadlo, ani nebudu zavalen pod troskami po útoku teroristů potom nosím tenhle nožík francouzských pastevců-malý šikovný praktický

btw jeden Victorynox přiměřené velikosti mám ale u toho na obrázku v odkazu velmi postrádám menstruační kalendáž, skládací hrábě a malou flieghornu

post-227-1192103410.jpg

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B.F.G.

 

prosím tě mohl bys mi jako neznalému říct, v čem spočívá výkonnost takového nože?

Já kolem takových chodím, rád se na ně koukám, ale mám pocit, že by mi můj švýcarák těžko nahradil. A cena také není zanedbatelná.

Vůbec to nemyslím zle. Dík

 

Jsem také poměrně neznalý. :) Myslel jsem výkonost při řezání běžných materiálů, které by mohl normální člověk řezat nožem. Nějakých 10 let zpět jsme dělali jakýsi test kde byl zastoupen nejeden kvalitní nůž v podobné cenové relaci. Podobný Spyderco jako na obrázku dal všem na frak. Tzn, na jeden říz ukrojil nebo přeřezal víc než jiné, i nepoměrně delší nože. A při tom držel neuvěřitelně dlouho ostří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co jste s tím třeba řezali?

 

Moc přesně už se nepamatuju, každopádně si vzpomínám na horolezecké lano, lano na šplhání(školní), starou žíněnku(kůži), syrový vrbový proutek . Měl jsem někde i tabulku, ale nejspíš ji už nenajdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jde clovek z hospody v pul treti rano a musi projit ctvrt s velmi spatnou povesti, hadejte, jaky nuz je nejvice survival?

Ce je spravne, ten HODNE VELKY ;)

 

Cold SteelTrue Flight 1050 SS carbon, 12"

 

80tftc.jpg :)

 

A jinak na houby nechodim a na loupani pomerancu v praci mam nejakej zaviraci nozik Nieto z 440SS...

 

Btw, ten nuz je opravdu multifunkcni - parkat jsem si ho vzal i na vylet (jednou i na survival teambuilding) a poslouzi jako:

1. Nuz - nakrajeni chleba v pohode, stejne tak protivnikovo hrdlo

2. Sekera - diky hmotnosti se s nim daji sekat mensi vetvicky (a to si fakt nedelam srandu)

3. Kladivo - stejne jako sekera, diky hmotnosti se s nim da zatlouct hrebik nebo utlouct rozzureny medve, pokud ho nechcete zapichnout nebo podriznout.

4. Samozrejme primarni urceni - vrhaci nuz :D

 

Jinak, pokud by mi chtel nekdo spilat a tvrdil, ze jsem barbar, tak... jo. Ale ten nuz mam na pouzivani, ne do vitrinky ;)

Upraveno uživatelem boo-beek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Čepel a záštita damasteel, vzor Odinovo oko ,střenky hadí dřevo ,příložky titan. |Nožíř Pajl.

 

Předlohou pro Conradův nůž je pistole KORRIPHILA, jedná se konkrétně o typ HSP-71 Odins Eyee, celá pistole je vyrobena z bloku damascenské nerezové oceli.

 

oe.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předlohou pro Conradův nůž je pistole KORRIPHILA, jedná se konkrétně o typ HSP-71 Odins Eyee, celá pistole je vyrobena z bloku damascenské nerezové oceli.

 

To ale nebylo od tebe hezké to sem dávat teď abych přemýšlel kde sehnat 3400US.A to ještě byla cena v roce 1989 takže dnes se ani neodvažuji typovat.Raději rychle zapomenu,že jsem ten obrázek kdy viděl.

oe.jpeg

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odbornici, zkuste mi poradit nejaky kombinovany nuz. Pokud mozno celokovovy, z kvalitniho materialu. Kombinaci neni potreba moc, staci nuz a nejake otviraky. Tedy klasika.

 

Co Victorinox Pioneer treba? Strenky ma kvalitni, vypada hezky a ma poctivych 93mm. A nejsou tak okoukane jako normalni svycaraky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odbornici, zkuste mi poradit nejaky kombinovany nuz. Pokud mozno celokovovy, z kvalitniho materialu. Kombinaci neni potreba moc, staci nuz a nejake otviraky. Tedy klasika.

 

Obávám se, že celokovový bude dost limitující faktor. Našel jsem jen http://www.victorinox.ch/index.cfm?site=vi...=234&lang=E a ten je dle mého zbytečně malý. Já jako univerzál používám dlouhá léta Wenger-Ranger, ten mohu doporučit. http://www.noze-nuz.com/wenger/wenger.php Já mám tedy ještě tu starší verzi, ale nemyslím si, že tento novější model by na tom byl s kvalitou hůře. NIcméně myslím že je tu optimální poměr ceny a výkonu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odbornici, zkuste mi poradit nejaky kombinovany nuz. Pokud mozno celokovovy, z kvalitniho materialu. Kombinaci neni potreba moc, staci nuz a nejake otviraky. Tedy klasika.

 

post-991-1192178801.jpg

Mám ten prostřední. Je to klasický severský "puukko" od švédské firmy Frost Mora.

Neni sice kombinovaný, neni zavírací, ale po dlouhodobém používání mohu říci, že je super. Je to laminovaná ocel. Tvrdost HRC 61 :thumbsup_anim:

Řelk bych, že u nezavíracích nožů tohoto typu je u tohoto nejlepší poměr výkon/cena

 

Laminated steel (L)

This steel grade is inique to Frost's knives. The core of the blade is of high carbon steel surrounded by a softer alloyed steel layer. A high hardness (HRC 61) can be achieved through hardening, resulting in a knife blade with superior toughness, cutting edge retention and thereby maximum sharpness and long life.

The blade can also be bent into a predetermined shape.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...