Přejít na obsah

Zvláštní politika prodeje Zena


Honza49

Doporučené příspěvky

Obchodníka chápu - v naší branži (čalouněný nábytek) má např. naše firma cca 60 položek v katalogu, z nichž každou je možno dodat v některé ze 100 potahových látek. Tím pádem bych musel mít na skladě 6000 pohovek, nepočítám-li provedení v kůži a dvoubarevné v nejrůznějších kombinacích :) Což je, jak zajisté uznáte, blbost, takže máme od každého konstrukčního typu zástupce a zbytek si musí zákazník umět představit dle vzorkovníku látek a fotek v katalogu. Pokud mu to nepasuje, je mi líto, pak je pro něj vhodnější některý řetězec s 10 typy pohovek v 5 možných barvách.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Netrap se tím, hodinek přesně s tímto designem dělá několik výrobců, matně si vybavuji Junghans, Hanhart a další

 

 

Právě. Vyberu si nějaké jiné. Pro ty, kteří napsali, že jsem se chtěl jenom podívat. Chtěl jsem koupit. Ale minule jsem vybíral z regálu, a odnesl jsem si ty, které v regálu vypadaly nejhůř. Na ruce byly nejlepší. A tady bych vybíral podle fotky. U Kubsona je to jiné. Tam počítám s tím, že se mi hodinky nebudou líbit, až je koupím. Jenomže Kubson má taky trochu jiné ceny, než kamenný obchod. V kamenném obchodě si za to, že si můžu zboží ohmatat připlácím.

ps. Hybernia to dělá tak, že Vám to nechá poslat z centrálního skladu, a pokud se Vám nelíbí, tak se nic neděje.

Upraveno uživatelem Honza49
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem také projevoval vážný zájem... a bylo mi to k ničemu. Přesně jak tady zaznělo: Proč pak kupovat přes kamenný obchod když po mně chce abych koupil podle obrázku za cenu v kamenném obchodě? Navíc takhle striktně se mi to stalo jen u Zeno!! A to jsem s nima komunikoval poněkud déle na to , aby mně mohli považovat za čumila bez seriozního zájmu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je divného na záloze u zboží, které není ve skladové nabídce prodejny? Byť v Pařížské? Pokud má někdo "vážný" zájem, tak mu záloha vadit nemůže a pokud se chce rozmýšlet až potom, co hodinky dá na ruku, protože je vlastně ještě naživo neviděl, tak nemůže být řeč o "vážném" zájmu! Obchod je sice riziko, ale tohle by bylo strkání hlavy do oprátky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je divného na záloze u zboží, které není ve skladové nabídce prodejny? Byť v Pařížské? Pokud má někdo "vážný" zájem, tak mu záloha vadit nemůže a pokud se chce rozmýšlet až potom, co hodinky dá na ruku, protože je vlastně ještě naživo neviděl, tak nemůže být řeč o "vážném" zájmu! Obchod je sice riziko, ale tohle by bylo strkání hlavy do oprátky.

No tak když budu chtít něco jen překupovat, tak si asi vyberu jinej obor než zrovna hodinky... Jaká hlava do oprátky? Buď něco dělám pořádně, nebo se na to vyseru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Co je divného na záloze u zboží, které není ve skladové nabídce prodejny? Byť v Pařížské? Pokud má někdo "vážný" zájem, tak mu záloha vadit nemůže a pokud se chce rozmýšlet až potom, co hodinky dá na ruku, protože je vlastně ještě naživo neviděl, tak nemůže být řeč o "vážném" zájmu! Obchod je sice riziko, ale tohle by bylo strkání hlavy do oprátky.

Děláš si srandu viď ? :D ........ koupil by jsi si třeba auto za čtvrt milionu jenom podle obrázku ? - asi ne

 

když si narazil na tu Pařížskou - tak třeba ve Štěpánské to jde bez zálohy "když se Vám nebudou líbit tak je prodáme někomu jinému - nic se neděje"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je divného na záloze u zboží, které není ve skladové nabídce prodejny? Byť v Pařížské? Pokud má někdo "vážný" zájem, tak mu záloha vadit nemůže a pokud se chce rozmýšlet až potom, co hodinky dá na ruku, protože je vlastně ještě naživo neviděl, tak nemůže být řeč o "vážném" zájmu! Obchod je sice riziko, ale tohle by bylo strkání hlavy do oprátky.

 

Hele to co píšeš je pěkná kravina. Nejseš ty náhodou obchodník?

Jedna věc je fotka a popis někde na internetu nebo v katalogu, a věc úplně jiná je to, když si na zboží můžeš sáhnout a prohlídnout si ho podrobně ze všech stran!

Když si budeš kupovat nový gatě, tak si je vybereš z načančaný fotky v katalogu, nebo si zkusíš, jestli ti dobře seděj a jak ti vyhovuje materiál?

Jako zákazník se zájmem o koupi čehokoliv se nenechám drze vtláčet prodejcem do pozice figurky v koutě,

která je povinná podřizovat svoje potřeby potřebám prodejce!

Náš zákazník náš pán!

Upraveno uživatelem budo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u některých modelů třeba ano, ale aby objednávali další a další kusy, co nemají v kolekci pro dané období, bez jistoty odprodeje, to jsou další rizika zbytků. Prostě: tohle je naše aktuální nabídka, tenhle model je momentálně vyprodaný, ale až znovu přijde, tak máte rezervaci a na ostatní složte zálohu. Pro mě nic nenormálního!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to co píšeš je pěkná kravina. Nejseš ty náhodou obchodník?

Jedna věc je fotka a popis někde na internetu nebo v katalogu, a věc úplně jiná je to, když si na zboží můžeš sáhnout a prohlídnout si ho podrobně ze všech stran!

Když si budeš kupovat nový gatě, tak si je vybereš z načančaný fotky v katalogu, nebo si zkusíš, jestli ti dobře seděj a jak ti vyhovuje materiál?

Jako zákazník se zájmem o koupi čehokoliv se nenechám drze vtláčet prodejcem do pozice figurky v koutě,

která je povinná podřizovat svoje potřeby potřebám prodejce!

Náš zákazník náš pán!

Já si ale myslím, že mu ty hodinky nikdo necpal. Ale pokud měl zájem právě o tyhle a právě u nich, tak bohužel záloha!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u některých modelů třeba ano, ale aby objednávali další a další kusy, co nemají v kolekci pro dané období, bez jistoty odprodeje, to jsou další rizika zbytků. Prostě: tohle je naše aktuální nabídka, tenhle model je momentálně vyprodaný, ale až znovu přijde, tak máte rezervaci a na ostatní složte zálohu. Pro mě nic nenormálního!

 

Vidíš?!

A zákazník, kterej se sebou nenechá vorat, pujde svý prachy utratit do Štěpánský, jako YPO, a ty ostrouháš. To je riziko podnikání. Buď seš schopen odhadnout zákazníka a ochotný vzít na sebe riziko, nebo ne. S tím ale klesá tvá šance, že svý prachy utratí zrovna u tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to co píšeš je pěkná kravina. Nejseš ty náhodou obchodník?

Jedna věc je fotka a popis někde na internetu nebo v katalogu, a věc úplně jiná je to, když si na zboží můžeš sáhnout a prohlídnout si ho podrobně ze všech stran!

Když si budeš kupovat nový gatě, tak si je vybereš z načančaný fotky v katalogu, nebo si zkusíš, jestli ti dobře seděj a jak ti vyhovuje materiál?

Jako zákazník se zájmem o koupi čehokoliv se nenechám drze vtláčet prodejcem do pozice figurky v koutě,

která je povinná podřizovat svoje potřeby potřebám prodejce!

Náš zákazník náš pán!

Prosím tě, uvědom si, že "gatě" nejsou hodinky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš?!

A zákazník, kterej se sebou nenechá vorat, pujde svý prachy utratit do Štěpánský, jako YPO, a ty ostrouháš. To je riziko podnikání. Buď seš schopen odhadnout zákazníka a ochotný vzít na sebe riziko, nebo ne. S tím ale klesá tvá šance, že svý prachy utratí zrovna u tebe.

A nakonec zůstanou jen ti nejlepší. Tak to je, ale píšeš správně o tom odhadu zákazníka. Třeba YPO jednal tak, jak bylo třeba a za chvíli přišel cigán v teplákovce a chtěli zálohu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si ale myslím, že mu ty hodinky nikdo necpal. Ale pokud měl zájem právě o tyhle a právě u nich, tak bohužel záloha!

 

 

Necpal. Proto si koupím jinou značku. Za 30 litrů mám, myslím, dost veliký výběr. Měl jsem zájem o tyto, protože se mi na fotce líbí moc. Jenomže něco je na fotce lepší, než ve skutečnosti a něco horší. Jo a nevím jak pro Vás, ale pro mne je 30 litrů dost peněz, abych si za ně koupil kočku v měchu. Udělal jsem to 2x. Jednou, když jsem kupoval Liney 40 Chronomag, to jsem kupoval vlastně hodinky, které ještě neexistovaly. To byla ovšem úplně jiná situace. Pak, když jsem kupoval hodinky na Internetu, ale ty stály jenom 80 USD, to bych přežil, kdybych je nosil na vynášení smetí.

Upraveno uživatelem Honza49
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak když budu chtít něco jen překupovat, tak si asi vyberu jinej obor než zrovna hodinky... Jaká hlava do oprátky? Buď něco dělám pořádně, nebo se na to vyseru.

Mají skladem hodinek za několik milionů, nic nepřekupují. A myslím si, že jakou politiku mají, je jejich věc. Mně tenhle přístup přijde standartní a jak píše YPO, určitě bych nekupoval auto podle obrázku. Šel bych tam, kde ho mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se "obchodník" bojí jít do rizika , že přiveze něco co mu nakonec vážný zájemce nevezme, tak není důvod u takového obchodníka v kamenném obchodě nakupovat. Podle obrázku mohu koupit na internetu, ale za internetovou cenu... a ta je vždy nižší... V kamenném obchodě nakupuji právě proto, že si mohu zboží osahat, podumat nad ním a za to jsem ochoten zaplatit i vyšší cenu... jinak ne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se "obchodník" bojí jít do rizika , že přiveze něco co mu nakonec vážný zájemce nevezme, tak není důvod u takového obchodníka v kamenném obchodě nakupovat. Podle obrázku mohu koupit na internetu, ale za internetovou cenu... a ta je vždy nižší... V kamenném obchodě nakupuji právě proto, že si mohu zboží osahat, podumat nad ním a za to jsem ochoten zaplatit i vyšší cenu... jinak ne!

Pane Bože! To vše je pravda, ale obchod má svou nabídku, kterou si po nějaké úvaze zvolil a když to někomu nestačí, tak mu to objednají, ale chtějí třeba zálohu! Nebo ať jde ke konkurenci. Co je na tom tak divného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pane Bože! To vše je pravda, ale obchod má svou nabídku, kterou si po nějaké úvaze zvolil a když to někomu nestačí, tak mu to objednají, ale chtějí třeba zálohu! Nebo ať jde ke konkurenci. Co je na tom tak divného?

 

Mě na tom přijde divné to, s jakou lehkostí nechají toho zájemce odejít k jinému obchodníkovi. Jak již někteří ostatní nastínili, prodej jen podle obrázků je OK pro internet, ale rozhodně ne pro kamenný obchod. Jedna z přidaných hodnot takového obchodu je právě ta možnost si produkt prohlídnout naživo, vyzkoušet atd. Přístup obchodu požadujícím zálohu mi přijde takový typicky tuzemský (naštěstí se netýká úplně všech obchodníků).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě na tom přijde divné to, s jakou lehkostí nechají toho zájemce odejít k jinému obchodníkovi. Jak již někteří ostatní nastínili, prodej jen podle obrázků je OK pro internet, ale rozhodně ne pro kamenný obchod. Jedna z přidaných hodnot takového obchodu je právě ta možnost si produkt prohlídnout naživo, vyzkoušet atd. Přístup obchodu požadujícím zálohu mi přijde takový typicky tuzemský (naštěstí se netýká úplně všech obchodníků).

Ale já jsem ještě nezažil, že by např. v Carollinu, nebo jinde, přišel prodavač a řekl:"tohle je naše aktuální nabídka a pokud si nevyberete, tady máte katalogy, kde si můžete vybírat z dalších modelů námi zastoupených značek, ale ty už jsou k mání jen na základě závazné obj., spojené s x-procentní zálohou." Obchodník nechce prodávat podle obrázku, chce prodat zboží, co má na skladě! Komu to nestačí a má jiný požadavek, který jsou schopni splnit, budiž, ale někdy chtějí foršus. Ale to opakujeme furt to samé. Je to jen můj názor.

Upraveno uživatelem Pekos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...