Přejít na obsah

Sbíráte někdo PRIMky?


Doporučené příspěvky

Dobře tato diskuse je poslední, ale pokud mohu chci objasněni rozdílu dýnek leteckých.

S věnováním a těch co jsou na aukru. Ale pokud možno fundovaně, né o hovně. :sleeping_03anim:

 

Na fore aktivne posobi zastupca firmy, ktora je nasledovnikom povodneho vyrobcu hodiniek PRIM.

 

Staci sa ho opytat, ci najde niekde v archive zakazku pre FMV.

 

Je tu vsak aj clen fora, ktory na to odpovie skoro urcite, kedze bol zamestancom povodneho Eltonu.

 

Ja som v klude, nemusim nic dokazovat, polemyzovat, spekulovat...a hlavne nie pri hodinkach z niekolkomilionovej produkcie, v podstate s iba nostalgickou hodnotou.

 

Na Aukre je popis jasny - staci si ho precitat - ak mas na mysli tie moje - hodinky na novo zlozene z NOS - nepouzitych dielov.

 

To, ze pouzivas neslusne vyrazy - nie je moj problem, som v klude.

 

Podobne ziadosti o fundovanu odpoved ma nechavaju chladnym a rad na ne odpoviem - BE COOL :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem popshop2007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fore aktivne posobi zastupca firmy, ktora je nasledovnikom povodneho vyrobcu hodiniek PRIM.

 

Staci sa ho opytat, ci najde niekde v archive zakazku pre MNO.

 

Je tu vsak aj clen fora, ktory na to odpovie skoro urcite, kedze bol sucastou povodneho Eltonu.

 

Ja som v klude, nemusim nic dokazovat, polemyzovat, spekulovat...a hlavne nie pri hodinkach z niekolkomilionovej produkcie.

 

Na Aukre je popis jasny - staci si ho precitat - ak mas na mysli tie moje - hodinky na novo zlozene z NOS - nepouzitych dielov.

 

To, ze pouzivas neslusne vyrazy nie je moj problem, som v klude a podobne ziadosti o fundovanu odpoved ma nechavaju v chladnym a rad na ne odpoviem - BE COOL :thumbsup_anim:

 

Teť jsi krapet u mě stratil na úrovni, buď máš sklerozu anebo jsi tak arogantní. Výraz "tí čo vedia hovno" si použil vůči mně první ty.

A na vysvětlení rozdílu frézování drážek pro povolování dýnka, časově se snad nemusíš dovolávat následníka výrobce primek. To bys mohl zvládnout sám, když si o tobě téměř celé fórum myslí, že jsi nejchytřejší. :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teť jsi krapet u mě stratil na úrovni, buď máš sklerozu anebo jsi tak arogantní. Výraz "tí čo vedia hovno" si použil vůči mně první ty.

A na vysvětlení rozdílu frézování drážek pro povolování dýnka, časově se snad nemusíš dovolávat následníka výrobce primek. To bys mohl zvládnout sám, když si o tobě téměř celé fórum myslí, že jsi nejchytřejší. :crying_anim02:

 

Dynko konkretnych hodinkach na aukre je novo vyrobene, s venovanim su 100% original.

 

Stare PRIMky, boli hodinky beznej, masovej produkcie.

 

Cislovanie puzdra a strojceka je skor vynimocne, a vyskutuje sa iba pri kvalitnejsie spracovanych modeloch.

 

Casom sa vsak upustilo aj od tohto.

 

PRIMky, ktore mali ocislovane puzdra a strojceky, vsak nemali evidenciu, ktore cislo strojceka, patri ku konkretnemu cislu puzdra.

 

Ktokolvek, kedykolvek mohol vymenit, puzdro, dynko a v podstate cokolvek na takychto hodinkach.

 

Dolezite je iba dodrzanie standardneho modelu podla katalogu a ref. cisiel - puzdro k spravnemu cisleniku a prislusna korunka, rucicky a pod.

 

Mam par kusov takychto PRIMiek v povodnej krabicke aj so zarucnym listom a ref. cislom na nom, dokonca aj s cislom strojceka. Cislo puzdra vsak nie je uvedene. Alebo naopak.

 

Co sa tyka leteckych PRIMiek, podla informacii ich bolo 3000 cislovanych a nik nevie kolko kusov necislovanych.

 

Opat vsak neexistuje dokaz, evidencia co k comu patri.

 

Videl si niekedy cal 96 s vyrazenym vyrobnym cislom, popr. cislovane puzdro na PRIM automat?

 

Existuje u PRIMiek nieco ako Extract from archives?

 

Taketo evidovanie ma Patek, Vacheron, Omega, Longines a pod. a pri ziadosti o vypis z archivu dosatnes 100% odpoved na otazku, ci su hodinky povodne.

 

Toto je podstatny rozdiel medzi znackovymi hodinkami.

 

Na zaver, akekolvek stare PRIMky pri dodrzani kombinacie typu puzdra, cislenika, ruciciek, korunky podla ref. cisla z katalogu su original, ak nie, potom nie je povodne z PRIMu nic.

 

Katalogy PRIM mam k dispizicii - povodne zo SP KLENOTY vydavane kazdorocne, zial nemam dovod ich publikovat verejne, kedze vo vacsine pripadov sa nestretavam s pozitivnymi reakciami na moje prispevky.

 

Nic ine neocakavam ani teraz :thumbsup_anim:

 

Ak som ta urazil, prepac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[quote name='popshop2007' date='11.7.2008 - 0:13' post='177666'

Na Aukre je popis jasny - staci si ho precitat - ak mas na mysli tie moje - hodinky na novo zlozene z NOS - nepouzitych dielov.

Na doplnění: vypadlo ti "původních".Řeč je o dílech.

 

Chapem, ze ta trapi, ze dno - dynko je novo vyrobene, ano je.

 

Mam ich aj par desiatok povodnych- original bez cisla, bezne sa pouzivali na cal 64 pri Sport II, popr. na automaty v puzdre Sport.

 

Posledna produkcia bola s vyrazenym oznacenim vodotesne a pod...ucite si ich uz videl na tomto fore.

 

Nechapem vsak, co tym vlastne sledujes. Nikoho nenutim nic kupovat. Ja nie som danovy urad, mne nik nemusi nic povinne platit.

 

Ak niekto nieco chce a paci sa mu to, tak si to kupi, ak nie - nekupi, ak ma pochybnosti, opyta sa - a ja mu odpoviem.

 

Takisto odpovedam aj tebe, na tvoje nie prave prijemne formulovane otazky.

 

Nemam s tym problem, ale uprimne ich nepovazujem za zmysluplne.

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně jsou nejhezčí primky s kal. 50 nebo 55, ty novější 66 a 68 ( třeba ty co sem dal pop. ) mi připadají takový odfláklý.

Také sbírám kal.50-57, ale v 66-68 jsou i čestné, podle mne velmi atraktivní vyjímky.

post-953-1215766386.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Katalogy PRIM mam k dispizicii - povodne zo SP KLENOTY vydavane kazdorocne, zial nemam dovod ich publikovat verejne, kedze vo vacsine pripadov sa nestretavam s pozitivnymi reakciami na moje prispevky.

 

Nic ine neocakavam ani teraz.

No ale to je vidět, že na tomhle fóru jde tedy o oboustranné nedorozumění. Doposud jsem si myslel, že pro Popshopa jsou PRIMky ten největší hnůj (po výrocích typu, že takové šity může doma přehazovat vidlemi), ale jak je vidno, realita bude někde trochu jinde. Ale Popshop na tom svém přístupu asi nehodlá nic měnit a mi přijde, že je to tak škoda. Myslím, že s trochou snahy by mohla nastat oboustranně lepší komunikace a všichni by byli spokojení (a my běžní členové tuplem, kdyby nám Popshop třeba někdy zpřístupnil katalogy...).

 

Děcka, pojďme do sebe!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...