Přejít na obsah

Tissot - dojmy a názory


mengelis

Doporučené příspěvky

Jak tak projíždím diskuse chronomagu, čím dál tím více mám pocit, že tady panuje nějaký nevyhlášený odpor k Tissotu. Vždycky když chce někdo poradit nějaké automaty okolo 10k, jednohlasně všichni začnou básnit o Archimede, Seiko, Stowa, případně radí připlatit si za Hamiltony, ale skoro nikdy se ve výčtu neobjeví Tissot, ačkoliv i ten automaty od PR50, přes Le Locle či Ballade III nabízí a troufám si tvrdit, že za ty prachy nabízí lepší zpracování, značku i servis než Archimede, Seiko nebo Stowa. Přesto však na fóru panuje mlčení a opomíjení a nakonec obsáhlost vlákna Tissot toho je nejspíš potvrzením. Proč tomu tak je? Zdá se to tak také někomu z vás?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak projíždím diskuse chronomagu, čím dál tím více mám pocit, že tady panuje nějaký nevyhlášený odpor k Tissotu. Vždycky když chce někdo poradit nějaké automaty okolo 10k, jednohlasně všichni začnou básnit o Archimede, Seiko, Stowa, případně radí připlatit si za Hamiltony, ale skoro nikdy se ve výčtu neobjeví Tissot, ačkoliv i ten automaty od PR50, přes Le Locle či Ballade III nabízí a troufám si tvrdit, že za ty prachy nabízí lepší zpracování, značku i servis než Archimede, Seiko nebo Stowa. Přesto však na fóru panuje mlčení a opomíjení a nakonec obsáhlost vlákna Tissot toho je nejspíš potvrzením. Proč tomu tak je? Zdá se to tak také někomu z vás?

Je to určitě tak. Důvod vidím v tom, že Tissot je vnímán jako "super-synonymum" hodinkovýho mainstreemu. Supermasáž reklamou, sponzoringem atd..

Teď si čísla budu vymýšlet:

Povědomí o značce: Rolex 90%, Omega 92%, Longines 68%, Fortis (naštěstí :thumbsup_anim: ) 0,2793%, Tissot 99%.

Průměrný člověk, tj. člověk, který se o hodinky vůbec, ale vůbec (!) nezajímá, označí za prestižnější značku spíše Tissot než Zenith /nemluvě o Brequet, VC, PP, JLC, IWC, OP .....................). Proto jsou (IMO) lidi tady vůči Tissotu trochu zaujatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi na tom kúsok pravdy bude. Chodím sem síce len krátko ale menované značky sú tu asi najviac omielané osobne nemám nič proti týmto kvalitným hodinkám aj ked uvažujem o nejakom peknom kúsku z tejto série ale bolo by na mieste rozšíriť spektrum záujmu aj o iné značky takže plne súhlasim s kritikou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba já proti Tissotu nic nemám.

 

Hodinky Tissot le Locle jsem si pořídil jako první, když jsem se nechal zatáhnout do chronomuagu.

Seika - Divers mám taky, ale řadím je jinam, trochu níž prestiží.

Např. značka Archimede mi neříká nic a na ruce by mě nijak zvlášť netěšily, to si radši právě připlatím za komerční Tissotky, které zná každý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já budu oponovat - nemyslím si, že by tady panovala nějaká zaujatost proti Tissotu. V současnosti je to bohužel součást Hájkova impéria a je jim vyhrazeno místo hodně nízko (stejně jako Certině), takže v nabídce převládají levné quartz modely a ani kvalita není na kdovíjaké úrovni (Tissot jsem měl). Prostě líbivé levné hodinky pro každého, mainstream. Možná to je důvod, proč tady tahle značka tolik lidí neosloví.

Pravda je, že je lidé znají. Na druhou stranu je řadě lidem úplně jedno, co máme na ruce - posuzují to podle toho, jestli se jim hodinky líbí, nebo ne. A snobové mě osobně nezajímají, jejich názor není upřímný a na ruce nosím to, co se líbí v první řadě mě.

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar

Já pořád tak nějak nevěřím těm, co říkají, že jim je úplně jedno, jaký má kdo názor na jejich hodinky. Samozřejmě u někoho je ten exhibicionismus vyvinut silněji než u druhého, ale neříkejte mi, že když se vás někdo zeptá, co to máte na ruce, se zakrytím hodinek rukávem odpovíte " to je moje věc, pojď se radši bavit o něčem jiném". To bychom si asi trochu mazali med kolem úst, ne? Samozřejmě, kupuju si to, co se líbí mně, protože já na ně stále koukám, ale že by mi bylo jedno, co si o mých hodinkách myslí lidé kolem mě, to bych asi lhal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to fakt, mluvil jsem se známým v nedeli po tom článku v MF tak přišla řeč na hodinky, ptal se mě co nosím a když jsem mu žekl že jsem si koupil Zenithy poučně mi řekl, neměl jsi na hodinkách šetřit,já jsem si raději připlatil a koupil Certiny, to jsou originál švýcary.Tak jsem holt řekl že co jsem ušetřil raději prochlastám a bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si nemyslim ze by sme tu boli proti T nejako zaujati, skor to bude o tom ze s T nikomu radit netreba, pretoze o nich kazdy uz vie. Proste ked uz sa unuvas na taketo forum o radu, tak nechces pocut nieco co si precitas na kazdej druhej stranke casopisu... takze preto sa tu skor omielaju veci ako Seiko, Archimede a tak dalej. T je proste T ... znacka je to znama, na krame v kazdom druhom hodinarstve, davaju do hodieniek baterky a do automatov ETU a to je vsetko, proste nic extra, ale neurazi. To je ako ked sa nasinec opyta ake auto do 500K? Tak na to aby si poradil Skodu nemusis byt expert na auta, lebo to by napadlo kazdeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě odpovím jako všichni okolo. Tissot je provařená značka, jak se tu píše. Myslím, že nikoho neurazí a v podstatě je to takový "popík" mezi hodinkami- prostě střední proud.

Pro mě je plus, že používají ověřené a a osvědčené věci, na druhou stranu se nebojí experimentovat...

A jinak- Mám Le Locle, stříbřitý ciferník ( co má typ s tahem) na černé kůži a k mému sporému chození v obleku jsou dost dobré.

....až na to datum.... Ale to je jiné vlákno....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se k předešlým názorům. Proti Tissotům nic nemám, ale zajímají mě jejich staré (vintage) hodinky a pár jich mám doma. Ty nejstarší jsou z r. 1946 a "nejmladší" z r. 1974, tehdy uměli vyvinout vlastní kalibr a nechyběla jim invence při tvorbě pouzder.

Z nové produkce nic nemám, moc mě neoslovila. T-touch nebo quartzové remake hodinek ze 70-tých let mě prostě nezajímají, u ostatních modelů dávají unifikovanou ETU do svých pouzder - no aspoň nejsou tak předražení jako "nejmenovaný český výrobce".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pořád tak nějak nevěřím těm, co říkají, že jim je úplně jedno, jaký má kdo názor na jejich hodinky.

Jistě, jsem rád (= není mi jedno???) když se někomu moje hodinky líbí, ale názory snobů, co znají akorát tak to, co je "trendy" mě prostě nezajímají. A upřímě, potěšila mě kolegyně, když mi pochválila Archimede Pilot Chrono a totálně mě nasrala, když mi poplivala Orisky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to fakt, mluvil jsem se známým v nedeli po tom článku v MF tak přišla řeč na hodinky, ptal se mě co nosím a když jsem mu žekl že jsem si koupil Zenithy poučně mi řekl, neměl jsi na hodinkách šetřit,já jsem si raději připlatil a koupil Certiny, to jsou originál švýcary.Tak jsem holt řekl že co jsem ušetřil raději prochlastám a bylo.

Conrade, klobouk dolu - ja musim uprimne rict a treba me kamenujte, ze ja bych tohle nedokazal. Asi by u me prevladlo me nabubrele ego a vysvetlil bych mu "s nalezitou predstiranou skromnosti" co mam na ruce ja a co ma na ruce on...klobouk dolu....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to fakt, mluvil jsem se známým v nedeli po tom článku v MF tak přišla řeč na hodinky, ptal se mě co nosím a když jsem mu žekl že jsem si koupil Zenithy poučně mi řekl, neměl jsi na hodinkách šetřit,já jsem si raději připlatil a koupil Certiny, to jsou originál švýcary.Tak jsem holt řekl že co jsem ušetřil raději prochlastám a bylo.

Ideální reakce :thumbsup_anim: O to větší prozření onen kamarád zažije, až jednou třeba sám náhodou zjistí, co je ten Zenith vlastně zač...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče tématu, tak myslím, že Tissot je dobrá volba jako dárek pro někoho, koho chceme uvést do světa mechanických hodinek. Některé modely jsou za ty peníze celkem obstojné a dotyčný, který se v hodinkách neorientuje, bude rád, že má nějakou známou značku. Pak už se může vyvíjet sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám se značkou Tissot skutečně problém a není to tak, že bych měl předsudek. Quartz Chronograph PR50 z roku 1999 - od začátku, dodnes problémy nejprve s tlačítky, potom s vodotěsností, navíc úplná zástava, nepřívětivý servis v Hibernii, Tissot už nebude mít příležitost si mě získat - podrobněji http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...mp;#entry195330

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče tématu, tak myslím, že Tissot je dobrá volba jako dárek pro někoho, koho chceme uvést do světa mechanických hodinek. Některé modely jsou za ty peníze celkem obstojné a dotyčný, který se v hodinkách neorientuje, bude rád, že má nějakou známou značku. Pak už se může vyvíjet sám...

 

Také si to myslím, člověk (v oblasti jejich levnějších mechanických hodinek) kupuje solidní poměr - cena/kvalita/tradice značky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to fakt, mluvil jsem se známým v nedeli po tom článku v MF tak přišla řeč na hodinky, ptal se mě co nosím a když jsem mu žekl že jsem si koupil Zenithy poučně mi řekl, neměl jsi na hodinkách šetřit,já jsem si raději připlatil a koupil Certiny, to jsou originál švýcary.Tak jsem holt řekl že co jsem ušetřil raději prochlastám a bylo.

Tak to jsi me rozsekal :speak_cool: To bych asi taky nezvladl takhle reagovat... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...