Přejít na obsah

Steinhart Ocean 1


ashok

Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO?
Zadny drama v tom nevidim...tve pohnutky taky neresim...co resim je forma s jakou diskutujes...

Sve jsem ti rekl...nebylo to mysleno ani osobne ani zle...chtel jsem jen vyjadrit to, ze se mi to hrozne spatne cte a mam z tvych prispevku uz nejakou dobu spatny pocit....

Nepredpokladam, ze by to neco zmenilo...ale zpetnou vazbu ode mne mas....

Nebudu uz dal plevelit....

přemýšlím jestli bych měl začít pracovat na sebereflexi nebo tě poslat do *****e, ale radši si půjdu uvařit kafe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím všechny chronomágy,

 

jsem tu poprvé (jako registrovaný), jako neregistrovaný už tu mnoho týdnů hledám inspiraci pro nákup nových hodinek.

Po několika vnitřních bojích (a po několikáté) mi padly do oka Steinhart Ocean 1 např. zde

http://www.orientalwatchsite.com/forum/vie...?f=6&t=2869

zajímalo by mě jestli je někdo z Vás členů má, jestli ano tak nějaké bližší info - praktické zkušenosti, vzhled na ruce atd.

 

Předem děkuji ;)

 

Ahoj, tak já jsem se dnes zaregistroval na tohle fórum přesně z tohoto důvodu, dozvědět se něco o Steinhart Ocean 1 a ejhle, je tu stejný dotaz. Nejsem extra znalec, mám Certina DS Podium, teď nově Junkers 6256-2 Automatic a na střídačku bych chtěl přesně tenhle design Steinhart Ocean 1. Ty hodinky se mi strašně líbí. Popravdě jsem vůbec netušil, že by to měla být designová kopie Rolexu, jak tu někteří píší.

 

Rád bych tedy reagoval na mnohé reakce, že se stejný styl může koupit levněji, nebo jiná značka. Může sem někdo napsat konkrétní model, či odkaz pro porovnání se Steinhart Ocean 1?

Děkuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může sem někdo napsat konkrétní model, či odkaz pro porovnání se Steinhart Ocean 1?

Třeba tady

 

Edit: Divím se, že noví členové, "žádní extra znalci", objeví dřív značku Steinhart než Rolex. Bravo, Güntere !

Upraveno uživatelem chose
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radius: Jsi opravdu novy clen s dotazem, anebo jen novej nick a hura do flame...

 

cody: dnes jsem se zaregistroval a nikdy jsem tu nebyl, chtěl jsem jen poradit.

 

chose: Neobjevil jsem značku Rolex, neboj, chtěl jsem poradit s divery stejného designu a ve stejné cenové relaci.

 

Prosím o konstruktivní odpověď, nemám zájem o flame, vtípky apod.

 

Díky.

Upraveno uživatelem Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to promin, vitej. Dorazil jsi vcas a na spravne misto :thumbsup_anim:

 

cody: Díky, ahoj :) Když jsem si přečetl reakce tohoto topicu, přišlo mi, že mám trochu zvrácený vkus :) Tenhle klasický diver design chci už dlouho a hlavně bych rád konečně hodinky s ocelovým tahem, ne koženým. Průměr 42 je optimální. Ještě jsem našel stejné hodinky další značky kolem 4.000,- , ale tam je Miota a já mám (nekamenujte mě) odpor k Japan, takže pouze a jedině automat Eta, Ronda apod... podle uvedených parametrů jsem našel přesně to, co jsem hledal - Steinhart Ocean 1, tak jsem chtěl vědět, co se dá v týhle relaci totožného designu jiné značka koupit.

 

Ještě dotaz, mají ty Steinharty safír, nebo minerál? Nenašel jsem to...

 

Netušíte, jestli se dají koupit někde v Praze, vidět je na živo?

 

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych tedy reagoval na mnohé reakce, že se stejný styl může koupit levněji, nebo jiná značka. Může sem někdo napsat konkrétní model, či odkaz pro porovnání se Steinhart Ocean 1?

Děkuji.

 

Tak ochutnej na uvitanou treba tady, pro obecne info a obrazky. Jinak pres HLEDAT najdes nekde i clanek primo o Steinhart Ocean. Chronoshop jsi uz nejspis nasel na webu sam...

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...1&hl=divery

http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=14756&st=0

http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...4&hl=divery

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

připojím se k hodnocení, také vlastním OCEAN 1 pod značkou Débaufré s quartzovým strojkem Rondo a diametrem 44 mm. Mají safír, masivní sponu a koncovky tahu, šroubovací články a korunku, vodotěsnost 300 m, pěkně svítí, zpracování nemá chybu, vypadají dobře, nosím je rád jeko volnočasovky. dokonce mi velmi vyhovuje "kyklopů, protože alespoň pořádně vidím datum, potřebuji jej několikrát denně. 300m nepotřebuji, jsou do bazénu a hlavně ať se do nich nepráší na poušti. u nich mi nevadí quartz, nenosím jepořád a někdy ani ob den a nechci kupovat gril. Za ty peníze jsou pro mě super. Originály jsou v sekci prodej ale nejsem Ročild. Z té rozhořščené diskuze si nic nedělej a nenech se ovlivnit, máš svůj rozum

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak za me: jsou urcite povedeny, za pusu, cas zmeri, atd. Ovsem predstava, ze se me zepta znamy, fanda do hodinek - tak ty si nakonec sel do submarinru, nebo i neznamy zakaznik, jen postizeny stejnou chorobou.. a ja zacnu vykladat, ze ne, ze to neni rolex, ze se to vlastne jen tak tvari, ale fake ze to neni, protoze vypada to jako rolex, ale nejmenuje se to rolex... nevim, v ten moment bych si pripadal asi dost divne prinejmensim. Proto jsem si odpoustel creme brule i t bone steaky, abych nasetril dost na submarinery. Zjistil jsem, ze jsou maly, tak jsem si jeste vymluvil nakup novych lyzi a kdes ceho a uz silham po sea dwellerech.. ale je fakt, ze cesta az sem byla docela dlouha, trnita, lemovana festinami certinami tissoty seiky maurice lacroix omegy becka a konecne jsem na konci cesty... jen jsem zvedav, co prijde potom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja to teda skusim konstruktivne... :)

 

Vsetky hodinky maju (vacsinou okruhle) puzdro, vacsina potapok ma lunetu a vacsina 3-4 rucky a datum ... kto po prvy krat pouzil tento design je dnes uz tazko skumat ... stale je ale mozne rozoznat hodinky viac ci menej inspirovane nejakym konkretnym vacsinou ovela drahsim vzorom.

 

Zopakujeme si najdolezitejsie fakty:

 

1) Ano S. su paradne urobene hodinky a cena/vykon patri medzi to najlepsie co ide zohnat

2) Nie nikde tam nie je logo s korunkou ani napis Rolex takze nech vyzeraju akokolvek z fejkarenia ich obvinit nemozno

3) Ano aj ked to nie je fake v pravom zmysle slova jejich design je silne inspirovany R. Submariner to iste plati pre AM, Alpha, Istu cast kolekcie O&W ci Marcello C alebo MKII a mnoho mnoho dalsich

4) Suhrnne sa tieto zalezitosti oznacuju ako nieco-Homage (v tomto pripade Submariner-Homage) to zaryti odporcovia prekladaju ako "fake bez napisu" a ti menej ortodoxni to vnimaju ako sposob vyskusat si ten ci onen vysnivany model na necisto, pripadne ako nieco co pravemu originalu aj tak moc neuskodi, lebo ten kto si homage kupuje vacinou na original aj tak nikdy nebude mat.

5) Ano S. Ocean je Rolex Submariner pre chudobnych..... nie je to ale vzdy na skodu viz dalej...

 

A z toho teda vyplyva:

Musis proste sam zhodnotit ze ci Rolex pre chudobnych nosit mozes, alebo nie a co ti to pripadne prinesie... Ak veci okolo inspirovania sa designom niecoho ineho neriesis a su ti ukradnute ziskas super hodinky ktore ti budu dlho a dobre sluzit.

 

Obecne plati zhruba ze dobre hodinky by nemali prevysovat vysku jedneho hrubeho mesacneho platu majitela.

 

Uvediem priklady... ak si student alebo pilot saliny ci murar a pravy Rolex si nikdy nevidel ani vo vyklade a ak by si ho uvidel, tak by si ho nepoznal, tak ti St. rozhodne v ziadnom z prostredi kde sa asi pohybujes hanbu neurobi a mozes si byt isty ze to medzi tvojimi kamaratmi budu siroko daleko najlepsie hodinky. A budes s nimi moct pravom v krcme machrovat.

 

Ak ale si....(zamestnanie si dopln sam)..... a tvoj mesacny plat v tisicoch ceskych korun ma blizsie ku 100vke nez k 10tke tak so St. realne riskujes velku ostudu.

 

Na zaver je nutne dodat ze za cenu Oceanov sa daju obstarat hodinky podobnych kvalit ktore z Inspiracie obvinovat nemozno alebo aspon nie tak moc :)

 

No a rozhodnut sa musis sam.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...