Přejít na obsah

MPM Sport Automatic


Doporučené příspěvky

Ahoj,

na toto forum sem se dostal náhodou když sem dostal od dědy kapesní Molnije a pátral co je to vůbec za hodinky.

 

Protože sem měl vždy rád hodinky tak sem si toto fajn forum pročetl a zatoužil někdy do budoucna po mechanických hodinkách. (doteď jsem měl vždy jen quartz)

 

Pak mě zaujaly Primky Sport pročetl jsem vše o Eltonu vs MPM a řekl jsem si to je opravdu kocourkov a dále sem to neřešil, protože sporty od Eltonu jsou mimo mojí cenovou kategorii atd...

 

Občas sem prošel nějaký inzerát a čekal až mě něco zaujme ze starých sportů, ale jejich velikost na mě byla moc malá a pořád sem nevědě jestli ano nebo ne... tak sem to přestal řešit.

 

Náhodou jsem zašel do hodinářství kde měli novodobé sporty od MPM, přesto co jsem si přečetl o tom jaký je to šmejd a tak dále mi prostě padli do oka a na ruku.

Navíc se číňan spletl a na jedny automaty namontoval ručičky s modelu s černým ciferníkem na bílý a tato kombinace mě prostě natolik zaujala, že sem si je zkusil a po rozhovoru s hodinářem, který nic netajil a řekl jak to s MPM je (to jsem ocenil)

 

Přesto říkal že ty co prodal byly bezproblémové a ve svém blízkém okolí má lidi, kteří je nosí denně a rozhodně je nešetří, ale strojky fungujou jak mají.

 

No abych to zkrátil prostě sem si je koupil.

 

První týden šli hodně nepřesně cca 2 až 3 minuty napřed, po měsíci se to ustálilo na nějakých 18 minutách - ano čtete dobře tak jsem je odnesl tam kde jsem je koupil na seřízení a od té doby jdou pořád 30 sec napřed již měsíc.

 

naposledy jsem je měl 14 dní v Řecku na ostrovech kde jsem je nesundal z ruky - denně sem se s nimi potápěl (šnorchloval) maximálně do 10 - 15m, naplaval několik kilometrů a dováděl ve vlnách, kdy mě to párkrát semlelo :-)

 

Hodinky vše přestáli na 1*

 

A přesto vše co vím o MPM je rád nosím a jsou mi velice příjemné. Ve společnosti také ostudu nedělají a lidem co hodinkám nerozumí připadají hezké, chronomaniak by si ani neodplivl, ale o to mi nejde nekupuji si věci pro to co o nich řeknou ostatní, ale takové které mi vyhovují a líbí se mi.

 

Myslím, že poměr výkon cena je u nich dobrý, ocel z které jsou vyrobené se zdá dobrá, nějaká nedokonalost se na nich najde, třeba že cejchování lunety není přesně umístěné proti 4 velkým vybráním po obvodu (snad jsem to napsal srozumitelně) a kolem okénka datumu není bílá barva až uplně dovnitř a z určitého úhlu je zevnitř vidět kov (jakoby tenké odření), ale to opravdu musím detailně koukat a ješte z určitého úhlu.

 

jinak nemám výhrad - z pohledu obyčejného člověka

 

Tento příspěvek nepíšu jako propagování těchto hodinek a už vůbec ne MPM ani nechci rozpoutat flame.

 

Jen sem pro případné zájemce chtěl popsat pár postřehu a ukázat pár "živých" fotek

 

tady jsou:

3654473272_3ea5ce14b7_o.jpg

3653676317_8bd9bdaa48_o.jpg

3653677671_099a22ab4e_o.jpg

3653675675_19326078f6_o.jpg

3653674859_3e17a9e611_o.jpg

Upraveno uživatelem tomsoyer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

nehledej za vším sviňárny..... ;)

 

Ono jich tu moc není a tak je dobře,že sem o nich někdo vůbec něco napsal..... :)

 

 

Jen me to tak napadlo, jsou tady ruzni vykukove ;) Jinak ja osobne nic nemam proti zadnym hodinkam , kdyz je nekdo chce at je nosi.

 

Abych rekl pravdu tak ty bily rucky tam docela sednou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za recenzi. Tohle se mi fakt líbí, když se napíšou jak klady, tak i zápory. Takže tvoje recenze je super.

Fotky jsou povedené, v rozumné velikosti.

Ty ručky jim sednou perfektně, hodně povedený "zmetek". Vlastně je to super limitka :)

Akorát korunka by mohla být větší, opticky se trošku ztrácí. Je šroubovací?

Tah vypadá lepší, než ten ze Seiko 5.

 

A upřímně, vypadají o dost lépe, než ten obří Eltoní remake.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ty samý ,akorát v černý barvě,koupil sem si je prozatím,než si koupím moje vytoužený x-windy.K tý luminiscenci-je jen na ručkách,na indexech není-taky to nechápu.A nesvítí vůbec,prostě asi půl minuty trochu svítěj ručky a pak nic.Jinak třeba já sem ocenil,že i takhle levný hodinky sou vyrobeny z oceli nevím jestli 316,ale z oceli bez niklu-to mě řekli hned v krámu-pro mě důležitý jinak mám hned osypanou ruku.Prostě sem to měl stejný jako kolega,jdu kolem krámu a líbily se mi-hned sem je vzal a sem zatím spokojenej,jinak mě štve že nesvítěj a že je průměr 41 mm bez korunky,přeci jen mě se líběj hodinky 44 mm-prostě jako x-wind,nebo Oris diver .

Upraveno uživatelem panedge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem vůůůůůůl,je to přesně obráceně ,malinko svítěj indexy asi 20 sekund a le ručky ne sorry

 

Tak ze sviti pouze indexy vubec nechapu. U rucek se da odhadnout kam miri ale co mam delat s tim ze mi sviti indexy? Z meho pohledu je luminescence jedina vad techto hodinek ( vzhledem k cene )..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na aukru je někdo dražil za šílenou cenu,chtěl jsem pro zajímavost sledovat za kolik to skončí,pak jsem na to zapoměl,2dny před ukončením tam byla cena 3950kč,chudák ten kdo to vyhrál. :suicide_anim: Nevíte náhodou někdo konečnou cenu té "aukce",čistě pro zajímavost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ten můj limited bastl s kombinací bílého číselníku a bílých ručiček :thumbsup_anim:

nemá luminescenci žádnou ani indexi ani ručky. Ale moc mi to nevadí vždy si mám čím na hodinky posvitit.

Tímto je neomlouvám a vím že povedená luminescence viz seiko je parádní.

 

Korunka šroubovací není, je klasická a vzhledem k velikosti hodinek mi přijde přiměřeně velká.

 

Jinak hodinky jsou automatické s možností manuálního nátahu a s aretací vteřinovky.

 

Mám rád ten pocit když při chůzy cítím jak pohyb ruky roztáčí rotor automatu a hodinky jsou jakoby živé :wub:

 

Tah je ocelový píšou že ocel 316L kombinace kartáčováná ocel a lesk a je celkem pěkně provedený jen spona působí více plechově (je celkem ze slabého materiálu) má pojistku a funguje dobře.

 

Pouzdro i dno je dobře zpracované taktéž z oceli 316L z boků a zespodu leštěné stejně tak jako luneta, ze shora je pouzdro kartáčované, dno je leštěné s leptanými nápisy.

 

Zde je ještě pár detailních fotek a fotka spolu se sirkama pro představu velikosti.

 

ps: těchto pár postřehů píši nezištně hlavně z toho důvodu, že o tomto modelu tu skoro nic není (i když chápu proč) jak sem řekl nechci ho tímto propagovat ani hájit MPM a už vůbec ne někoho z aura je to čistě informativní pro toho koho to zajímá.

 

a rozhodl jsem se napsat, protože sem s hodinkami spokojený a za tu cenu to není špatná koupě - dle mě.

 

tady jsou ty další fotky:

3655335404_4417a239ef_o.jpg

3654537675_a3219b51e7_o.jpg

3654538547_e83c80ccbc_o.jpg

3655335100_1ef6b583ff_o.jpg

Upraveno uživatelem tomsoyer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...