Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Slovy "klasika" RESPECT:) každému, kdo se postavil na start - doběhnutí bych nazval hrdinským výkonem (klidně i za 6 hodin..)

 

Jinak k tématu (časoměřiče) poznal jsem pár Suunto, docela dost Polarek, nějaké to Casio a nebo nic (každý gram, co člověk nemusí vláčet ssebou je asi dost znát) - pokud jste někdo sledoval podrobněji, prosím doplňte..

 

Ještě jednou všem, co na to psychicky a fyzicky mají :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Chlapi, poradte nejaky levny sporttester. Pritelkyne by chtela nejlepe i s merenim rychlosti, ale do toho se mi rvat penize nechce.

 

Jinak behame kolem 20km tydne (musime si presi nechat cas i na dalsi sporty). Jde nam vlastne jen o hlidani tepu.

 

Diky....

 

Jinak boticky mame od japonskeho Asicsu.

Upraveno uživatelem afrikab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moze byt? B)

Mám je. Jestli mě posunou výkonostně nahoru, tak půjdu do Suunto.

Jsem nachlazen, takže zatím jen z návodu bez praktického testu :

 

 

2x čas

Při zapnutí stopek se zapne měřič srdeční frekvence /bez stopek taktéž/

V nastavení lze zadat

věk, pohlaví, výšku.. spočítá to bmi

horní a dolní srdeční frekvenci .. při vychýlení z limitů to pípá a signalizuje šipkama /předpřipraveny jsou 4-gymnastika, spalování tuků.../

délku kroku při chůzi nebo běhu v cm nebo v automatickém režimu uběhnout přesný kilometr/ujít 100m - pak to hlídá Vaší rychlost a při odchylce opět pípá

Různý statistiky a měření min/max

Fce za jak dlouho se srdeční frekvence vrátí do klidového stavu

Podsvícení

 

Mínusy:

Naprosto nepřehlené a neinuitivní. Po hodině pokusů jsem otráveně podlehl a vzal do ruky návod.

2x CR2032 - spodek hodinek přichycen 4 šroubky a pravděpodobně ještě jištěn přesahem pásku, který lze též rozšroubovat. /výměnu budu dělat se zámečníkem/

 

Závěr:

Mám z toho docela dobrý pocit, kdyby návod splnil sliby tak na 30% , tak za pěťo je klidně příští rok vyhodim, ale už budu vědět co potřebuju...

Upraveno uživatelem Začátečníček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si je dneska taky pořídil.

Mám dotaz. Dokážeš tam vypnout to otravné pípání kláves?

Z návodu to neni patrný, ale když rotuješ tlačítkem MODE (obr. C) a pak ho déle přidržíš tak to dělá různý věci.

Drž déle MODE při displayi 'C I' a po začátku blikání sekund mačkej MODE - bude rotovat sec / min / hod / rok / měs / den / formát / nevím / a konečně pípání / dále pak pohlaví, věk ... až to vypočte bmi

Musíme vycházet ze základu a tím je rotace obrázku C.

To vymyslel nějakej magor.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z návodu to neni patrný, ale když rotuješ tlačítkem MODE (obr. C) a pak ho déle přidržíš tak to dělá různý věci.

Drž déle MODE při displayi 'C I' a po začátku blikání sekund mačkej MODE - bude rotovat sec / min / hod / rok / měs / den / formát / nevím / a konečně pípání / dále pak pohlaví, věk ... až to vypočte bmi

Musíme vycházet ze základu a tím je rotace obrázku C.

To vymyslel nějakej magor.

Díky moc.

Oba si hrajeme se stejnou hračkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vzpomínkách na svůj první a doposud i poslední maraton (PIM 2004) se mi ještě teď na tváři objeví kyselý škleb. Jako aktivní a výkonnostní cyklista jsem vždy v rámci kondiční přípravy běhal a přes zimu jsme se zúčastňovali s kamarády i Ligy100 a u nás pořádaného Zimního běžeckého poháru. Všechno závody v délce tak 10 - 15km. Sem tam se mi i zadařilo, jedno druhé a dvě třetí místa (strašně to bolelo, ale pak ten pocit :-) v časech okolo 3,45min/km. Jako by to ale nestačilo. ?Je třeba vyšších cílů !? tato památná věta, podbarvená alkoholovým oparem při jedné z pravidelných přátelských ?porad? v restauraci Drápal zavedla řeč až k maratonu. Všichni přítomní, aktivní to cyklisté, totiž seznali, že jediným vyšším cílem může být maratónská trať. Byl konec "babího léta" a času na přípravu dost. Zvýšili jsme tréninkové dávky na 1.týden 40km 2.týden 50km 3.týden 60km 4.týden 45km, prokládané jednou za 14 dní závodem. Doba přípravy tedy byla od konce září do konce dubna a týden před maratonem již jen lehké vyklusávání, každý den cca 7 - 10km. Původně nás začalo trénovat šest, ale do Prahy jsme jeli již jenom tři. V Praze jsem zařídil hotel v centru, takže luxusní podmínky měly být završeny časem kolem 3 hodin. Počasí však nerespektovalo předpověď meteorologů ani roční období a dávalo vzpomenout na teploty blízké nule. Ráno před startem intenzivně pršelo, teplota byla 5st. Vmísili jsme se na startu do VIP boxu (ještě teď vzpomínám jak na nás borci z afriky nevěřícně koukali). Po startu, kdy už jen poprchávalo a teplota stoupla na 10st. celkem v pohodě, na 10km čas 41min. Na cca 15km začalo znovu intanzivně pršet a na obrátce směrem na Zbraslav jsme myslel, že zmrznu (Polar na ruce mi ukazoval 5st.). Finále všeho bylo, že mi cca na 35km z naprosto rozmočených nohou zpod nehtu na palci pravé nohy začala téct krev a pěkně prosákla skrz tretru (od té doby, když prší beru vždy o půl čísla větší tretry a nohy mažu vazelínou). Zbytek jsem jen tak tak silou vůle (staroměstská dlažba je na běh opravdu masakr) doklusal (na Karlově mostě jsem míjel užaslé, všechno si fotící Japonce). Koncový čas 3.26, kolega Martin výborných 2,56 a poslední David za 3,45. Po doběhu jsem si řekl, že už nikdy, ale .... snad příští rok. Samozřejmě, že cíl je pod 3h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
Panove, maly dotaz. Po ktere strane se ma behat na stezce pro chodce/cyklostesce. Ja myslel, ze se chodi po leve strane, ale plati to i tady?

No podle mě se na stezce pro chodce a cyklisty chodí a tudíž i běhá vpravo. Pouze na silnici se chodí i běhá vlevo.

Já běhám na silnici vždy vlevo (to je v protisměru) a kdekoliv jinde vpravo.

Upraveno uživatelem Pavel K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, maly dotaz. Po ktere strane se ma behat na stezce pro chodce/cyklostesce. Ja myslel, ze se chodi po leve strane, ale plati to i tady?

 

Na ceste vlevo (v protismeru), na cyklostezce se ale vzdy drzim vpravo. Nevim jestli to je resene ve vyhlasce, co jsem delal ridicak je uz nejaky ten patek ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak, pánové, vy všichni liboví exhibicionistický ješitný frajeři jako já, kdo z Vás půjde vláčet pupek na maratón do Kladna 12.9 ? Já si tam teda pojedu trochu přeleš*** ego, snad se do cíle doplazím alespoň po čtyřech. Poznávací znamení... Koza.... ne, radši na každý ruce alespoň patery běžecký hodinky, ať je trochu tréninkového závaží. Nebo je tam všechny položím na občerstvovací stůl na sletišti a každý kolo si vezmu jiný, jsem zvědav, který budou chodit nejrychlejc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, pánové, vy všichni liboví exhibicionistický ješitný frajeři jako já, kdo z Vás půjde vláčet pupek na maratón do Kladna 12.9 ? Já si tam teda pojedu trochu přeleš*** ego, snad se do cíle doplazím alespoň po čtyřech. Poznávací znamení... Koza.... ne, radši na každý ruce alespoň patery běžecký hodinky, ať je trochu tréninkového závaží. Nebo je tam všechny položím na občerstvovací stůl na sletišti a každý kolo si vezmu jiný, jsem zvědav, který budou chodit nejrychlejc

Dal jsem přednost pražské noční Grand prix. Běháme ji s kolegy z práce každý rok. Exhibovat se budu až ve Stromovce v říjnu :goof:

 

Každopádně ať ti to na Kladně běží :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavle, ta Grand Prix mě štve, tam fakt koza dojí... prachy. Mě se tam z principu nelíbí to starovný, navíc, desítku si můžu zaběhnout kdykoli a kdekoli. Ale uznávám tu atmosféru, za to se zaplatit dá, ale ne tolik. Tak ať Ti to jde a nezapomeň si vzít baterku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavle, ta Grand Prix mě štve, tam fakt koza dojí... prachy. Mě se tam z principu nelíbí to starovný, navíc, desítku si můžu zaběhnout kdykoli a kdekoli. Ale uznávám tu atmosféru, za to se zaplatit dá, ale ne tolik. Tak ať Ti to jde a nezapomeň si vzít baterku

No kdybych si to měl platit, tak bych si to taky rozmýšlel, ale my to běžíme jako týmový běh a platí nám to firma. Dříve jsem měl startovné zase přes kámoše. Běhám od PIMu všechny závody už několik let a platil jsem si to jen jednou. Až to jednou nevyjde, tak pojedu na Kladno :)

Letos jsem zaplatil dceři poprvé "pětku". Musel jsem ji papírově zestaršit (je jí teprve 12 let), chce si taky zkusit "velký závod".

PIM je relativně drahej, ale je to 3 x do roka a je fakt, že je to jiná atmosféra. Navíc dostaneš docela fajn tričko :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...