Přejít na obsah

Citizen Eco-Drive


enicar2

Doporučené příspěvky

Hezký den přeji všem. Zajímalo by mě, jestli má někdo vlastní zkušenosti s životností akumulátoru Citizen Eco-Drive, na internetu se názory neshodují, dá se najít doba tak 5-12 let. Což je docela veliký rozptyl. Kolik poté stojí v autorizovaném hodinářství Citizen výměna akumulátoru, jestli třeba jen 500 Kč, tak se není o čem bavit, jestli ovčem třeba 3000 Kč, tak už asi je...? Nevíte někdo?

Jaký je Váš názor na tydle : http://www.hodinky-koscom.cz/Citizen-JY0000-53E-I13013.html . Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 225
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nezalezi na pravidelnem/nepravidelnem noseni. Lidstvo bohuzel stale nezna dokonale uloziste elektriny (a tak stale pumpujeme v noci vodu do kopce aby se dalsi rano vylevala na generatory:) )

Stejne tak je nedokonaly i maly akumulator, ktery je u ecodrive pouzit. Da se prirovnat k hlinikovemu dratku - vsichni jsme prece jako deti zkouseli kolikrat ho muzem ohnout nez se zlomi. A odtud take vime ze cim vic ho ohybame (cti nechame baterii vybit) tim mene ohybu (cyklu nabijeni) vydrzi. A cim intenzivneji s nim budem blbnout (cti stopkovat, alarmovat a svitit) tim kratsi bude jeho trvanlivost.

Obecne muzes pocitat s 10letou zivotnosti a zhruba 300 korunovou vymenou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A odtud take vime ze cim vic ho ohybame (cti nechame baterii vybit) tim mene ohybu (cyklu nabijeni) vydrzi.
Já mám dojem že akumulátory mají raději řádné vybití a vydrží mnohem déle když je budeme řádně vybíjet a poté nabíjet, protože nabíjení málo vybitého akumulátoru se počítá tak jako tak za cyklus a tím se celková životnost podstatně zkrátí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám dojem že akumulátory mají raději řádné vybití a vydrží mnohem déle když je budeme řádně vybíjet a poté nabíjet, protože nabíjení málo vybitého akumulátoru se počítá tak jako tak za cyklus a tím se celková životnost podstatně zkrátí.

Plativalo to v dobach nickelmetalhydridoveho kralovstvi(NiMH) a z teto doby pochazi toto presvedceni ktere k memu uzasu se ani po letech nedari zcela vymazat. Priklad:

J(Ja) a P(moje pritelkyne)

 

P: Pipa mi mobil asi dochazi baterka

J: Tak si to dej do nabijecky

P: Ja cekam az se uplne vybije pak ho nabiji

Nasleduje miniprednaska o vyhodach LiIon clanku oproti NiMH (je zvlastni ze jsme jeste porad spolu:D )

 

Hodne se to resilo na internetu. Vyrobci doporucuji udrzovat baterii nabitou. Konspirace kvuli ziskum? Nikoliv. Zkusil jsem monitorovat kapacitu baterie u notebooku kdy jsem pulroku pouzival baterku v rozmezi 80-100% a pak nekolik mesicu zkousel plne cykly - kapacita sla opravdu dolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám dojem že akumulátory mají raději řádné vybití a vydrží mnohem déle když je budeme řádně vybíjet a poté nabíjet, protože nabíjení málo vybitého akumulátoru se počítá tak jako tak za cyklus a tím se celková životnost podstatně zkrátí.

 

tyhle v hodinkách jsou většinou lithiové, život jim zkracují hlavně zmetky ve výrobě ;) některé holt vydrží víc než jiné..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne sa vybil akumulator na Citizenoch este v zaruke..takze vymena nestala nic..je vsak pravda, ze mozno stali predtym roky na predajni...po vymene ich mam asi uz 3 roky..viac menej bez problemov....sem tam prestanu ist..to ked fut nosim dlhy rukav a svetlo nevidia jak je den dlhy :crying_anim02: ..to ich potom strcim na 1-2 dni pod lampu..zatial to vzdy rozchodili :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Citizen Eco-Drive od jari 1999 a doteraz bez nutnosti výmeny akumulátora/batérie. Je síce pravda, že stopky či budík som za celú dobu použil max. 4-5-krát, ale aj tak si myslím, že je to "dobrý výkon". Hodinky, pokiaľ ich nemám na ruke mám uložene tak, aby na ciferník cez deň nepriamo !!! dopadalo slnečné svetlo a doteraz sa ani jedenkrát nestalo, že by mi akumulátor signalizoval "malú kapacitu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc za nárory...v řádech stovek korun se bude pohybovat výměna akumulátoru i při zachování vodotěsnosti? 10 let se mi zdá super. Hledám hodinky naprosto presné a do kterých nebudu muset sáhnot :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc za nárory...v řádech stovek korun se bude pohybovat výměna akumulátoru i při zachování vodotěsnosti? 10 let se mi zdá super. Hledám hodinky naprosto presné a do kterých nebudu muset sáhnot :-)

S vodotesnosti to nesouvisi. Jde o to, ze hodinky otevres. Je jedno jestli mechaniky kvuli serizeni presnosti nebo quartz kvuli vymene baterky. Kdyz budes chtit po operaci skutecne mit jistotu ze jsou vodotesne, musis je nechat projit zkouskou tlakem nebo podtlakem. To nejni prdel a neudelaji to vsude. Najdi si velice zasvecene prispevky clena fora PATRIK na tohle tema.

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to trochu o ničem, tenhle systém? Casio u některých bateriových hodinek taky počítá s deseti lety. A podle mých zkušeností vydžely "sedmileté" přes dvojnásobek. od ´92 do teď . Ale uznávám že šlo o digi a nosil jsem je intezivně jen prvních pět let. Od té doby více méně odpočívají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
Není to trochu o ničem, tenhle systém? Casio u některých bateriových hodinek taky počítá s deseti lety. A podle mých zkušeností vydžely "sedmileté" přes dvojnásobek. od ´92 do teď . Ale uznávám že šlo o digi a nosil jsem je intezivně jen prvních pět let. Od té doby více méně odpočívají.

je to o ničem - za 10 let jsou každé hodinky při každodenním nošení tak fajnové, že je stejně čas na nové - nějakou baterii bych fakt neřešil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z praktickeho hlediska je to podle me jak rikate. Jestli AKU nebo baterii je fuk.

Je to spis o tom, co je komu vic sympaticke. Me treba bere kinetic, eco-drive, baterka me nevzrusi ani u Grand Seiko..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den, mam Citizen Eco Drive hodinky od roku 2000 a od te doby se menil akumulator 2x v ramci oprav. Nicmene po te, co jsem je po nakupu jinych hodinek odlozil do krabicky a tu na svetlo tak slapou jiz 3 roky dobre. Nyni je pouzivam je jiz jen jako pracovni hodinky (na dojeti), predtim kazdy den.

 

Zavady:

 

1) neco v nich drhlo, nasledkem cehoz odesel akumulatorek. Vymena akumulatoru, vycisteni, pretesneni. s testem vodotesnosti.

 

2) natekla do nich voda, reklamace (opravy cislo 1) neuznana, pry byla vytazena korunka. Je podotykam, ze jsem s hodinkama jezdil na lyzich ( na snehu ). Opet vycisteni, pretesneni. , test vodotesnosti. A sli do supliku.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Citizen Eco-Drive od roku 1996 a chodí jako hodinky. Žádné problémy s akumulátorem, velice dobrá přesnost chodu. Jediné co zlobí je kovový tah (mám provedení hodinek i tahu v titanu) a už asi 5x se mi články tahu rozpojily, naštěstí jsem vždy hodinky nějak zachytil, takže se nic nestalo. Tak jsem začal články tahu, ze kterých osičky vyjely, jemně smačkávat kleštičkami, což není optimální, ale zatím to drží. Nejhorší to bylo poté, co jsem dostal k vánocům ultrazvukovou čističku na brýle. Napadlo mě do ní dát dosti uvnitř zanesený tah od hodinek. No vypadalo z něj neuvěřitelné množství špíny, ale pak začalo to uvolňování se článků. A pak že špína škodí. Neškodí ale pomáhá!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ja mam Citizen Eco-Drive Monoblock titan so zlatym prevedenim od roku 1998 a uz akumulatoru zacina dochadzat dych. Teraz v zime (malo svetla a chlad) lapsnu a musia ist pod lampu. Stale vyzeraju krasne tah je mierne vytahany a na sklicku jemne skrabance. Aj ked prave kupujem Citizen Pro-Master opat titan, na tychto dam vymenit akumulator a budu sluzit dalej na striedacku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...