Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Apple produkty jsem měl a po praktické osobní zkušenosti je nesnáším. Jsou omezené, diktátorské, nestabilní. Jedno horní menu v OS X bylo dobré v roce 1996, na VGA displejích, ale dnes na 30" nesmírně omezuje. OS X (v základu) a 32bitový kernel, 32bitové ovladače, atd., jsou generaci až dvě za moderním kernelem WIndows Vista / 7 / 2008 / 2008 R2. Nabídka aplikací co člověk potřebuje je zcela objektivně omezená. Používat Apple znamená omezovat se, zatímco používat Windows znamená svobodu. To samé s hardware - používat PC znamená vybírat si z tisíců konfigurací, v případě Apple PC z pěti.

 

Kromě toho, samotný Apple se chová téměř "fašisticky" (ať to prosím uživatelé nevztahují na sebe, mluvím o firmě jako takové). Podívejte se na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=prImvDVHzTM - je tam "PCs are dull little boxes, performing dull little tasks" při příležitosti přechodu Apple na platformu PC. Apple sám sebe propaguje jako nadřazený, jako "vyšší rasu", takže přestože se stává sám PC, tak v reklamě uráží 98% lidí tím, že hovoří o "PC jsou hloupé malé krabičky, provádějící své hloupé malé úkony". Nevím jak vám, ale tento způsob propagace pomocí "vyšší rasy" osobně nepovažuji za poutavý.. Ale někomu to určitě bude vyhovovat.

 

Nejdůležitější pro Apple vs PC je ale svoboda, ve všech smyslech tohoto slova. Apple není svoboda. Windows ano.

 

THC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,poslední varování.....už jsem smazal příspěvek člena Dagou......osobní útoky a invektiva budu mazat a začnu vás banovat....když to neumíte jinak. Chápu,že člena RH znáte třeba odjinud a máte na něj pifku,TADY se ale chová slušně a proto já osobně nepřipustím žádný osobní útok na něj. JASNÉ??????

Bavte se tu do alelujá,to je mi putna,ale budete se bavit slušně!!!!!

Hele, ale on se nechová slušně, používá lživé argumenty a neodpovídá na otázky, které se mu nehodí. To samozřejmě normálního člověka vytočí. A ještě jednou opakuju - tohle je vlákno pro příznivce Applu, proč sem lezou ti, které irituje?

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Apple produkty mám něco zkušeností, nicméně ne dobrých, nebyl jsem spokojen. Jelikož jednou z věcí co mě živí je grafika, zkoušel jsem Mac, problémy jsem měl hlavně s kompatibilitou vstupů a výstupů vůči "zbytku světa" a operační systém mi přišel takovy jakoby "dětský"...

 

 

Tak pokud si pamatuju, Mac zvládal grafiku v době, kdy na PC vládl Norton Commander pod DOSem :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opet to tu jde od 10 k 5. Tipuji lock do cca 16:00 :)

Ja jsem rad, ze je tech systemu nekolik. Hlavne diky tomu maji jejich vyrobci je vylepsovat, urychlovat apod. Napr. iPhone, sice nic moc zarizeni, ale zase i diky nemu je ten vyvoj napr. u HTC rychlejsi. Nebo Apple klavesnice. Kdyby ji neokopirovali od Sony, tak by mozna uz ani neexistovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,poslední varování.....už jsem smazal příspěvek člena Dagou......osobní útoky a invektiva budu mazat a začnu vás banovat....když to neumíte jinak. Chápu,že člena RH znáte třeba odjinud a máte na něj pifku,TADY se ale chová slušně a proto já osobně nepřipustím žádný osobní útok na něj. JASNÉ??????

Bavte se tu do alelujá,to je mi putna,ale budete se bavit slušně!!!!!

 

Gille - myslím, že je celkem zřejmé, že toto vlákno bylo založeno pouze k tomu, aby vyvolalo flame. Pokud se chtějí Applisti plácat po ramenou, na to přece mají svoje fora, ne? Taky jsem si nevšiml, že by tu někdo zakládal vlákno na adoraci Oken, Linuxu, Nokie, a já nevím čeho. Toto vlákno nic dobrého nepřinese a ani to nikdy ani nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ale on se nechová slušně, používá lživé argumenty a neodpovídá na otázky, které se mu nehodí. To samozřejmě normálního člověka vstočí. A ještě jednou opakuju - tohle je vlákno propříznivce Applu, proč sem lezou ti, které irituje?

 

Nevšiml jsem si,že by do někoho vandroval. Pokud používá lživé argumenty,je na vás,abyste mu je vyvrátili....ale rejpat stylem,jestli už má poplacené dluhy.........sorry,myslete si,co chcete,ale takhle NE!!!!!

Není to z mé strany nic osobního,celý spor je mi celkem šumák......reaguju pouze na způsob a sty. Bavte se věcně a z mé strany OK. Útočte na sebe a .......... ;)

 

Snad je jasné,oč mi jde?! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja napriklad nerozumiem, preco ma niekto potrebu hovorit, tvrdit, blogovat o tom, ako je nejaky system/firma/produkt zly.

Ved ked je zly, tak si ho nekupim. Bodka. A ak je naozaj zly, tak si ho nekupi nikto a produkt/firma skoncila.

 

Pochopim to, ak je dany clovek, diskutujuci/blogujuci/pisuci weby plateny ako PR od konkurencie, ale iny dovod mi naozaj nenapada.

 

Toto sa tyka oboch stran "sporu" Apple vs zvysok sveta, Linux vs zvysok sveta, Microsoft vs zvysok sveta a pod...

 

Ja napriklad nie som pouzivatelom systemu Mac OS X (ak teda neratam iPhone), zivia ma skor a takmer vylucne produkty Microsoft, ale zato nemam potrebu pisat nenavistne prispevky/blogy/weby voci Linuxu a Apple produktom. Naopak, zamyslam sa, ci niektory z produktov nie je vhodny pre moju pracu, pre moj zivot, pre moju radost ci zabavu.

 

V tychto diskusiach Apple vs zvysok sveta diskutujem pretoze spolocnost Apple, Steva Jobsa ako takeho a produkty tejto firmy sledujem, niektore veci obdivujem ale celkovo skor studujem a snazim sa sledovat trendy, ako nenavistne vystupovat pri prvej prilezitosti voci Apple a comukolvek s nakusnutym jablkom v logu.

 

A na iPad cakam, pretoze si myslim, ze na trhu neexistuje pre mna ekvivalent. Co ale neznamena ze som Apple ovca (nemyslim teraz konkretne mna), ako sa niektori diskutujuci po internete snazia okamzite prezentovat. Stalo sa trendom, ze ten kto si kupi Apple produkt je automaticky oznacovany za Apple fanatika, pricom si druha strana vobec neda namahu zistit, ci nahodou ten ktory produkt danemu cloveku len proste vyhovuje.

 

Tu skor vnimam negativne skupinu Microsoft fanatikov, toto je skor styl tejto casti spektra.

 

Zachytil som tu slovo "hloupy" v suvislosti s nejakym Apple produktom. Takyto vyrok ma skor vypovednu hodnotu o autorovi prispevku (neviem kto to bol, nechce sa mi hladat), ako o samotnom produkte, aspon ja to takto vnimam...

Potom vznikaju zaciatky konfliktov, ja ako uzivatel daneho produktu, ak som citlivejsej povahy, hned si vyrok zosobnim a zacnem mat pocit, ze autor vyroku oznacil za hlupeho mna. A ohen je na streche.

 

Je nam tu toto treba? Hodnotme objektivne a nie subjektivne. Viete kolkokrat ma produkty od Misrosoft nasrdili? To sa neda spocitat, ale nedovolim si o ziadnom z nich tvrdit ze je napriklad hlupy. Proste ich prestanem casom pouzivat, alebo ich nepouzivam vobec (napriklad Vista).

 

A ked ma nasrdi iPhone, prestanem ho pouzivat a druhy si nekupim. Nie je nic lahsie v trhovom prostredi...

 

Edit: preklepy

Upraveno uživatelem TomAnt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Apple produkty jsem měl a po praktické osobní zkušenosti je nesnáším. Jsou omezené, diktátorské, nestabilní. Jedno horní menu v OS X bylo dobré v roce 1996, na VGA displejích, ale dnes na 30" nesmírně omezuje. OS X (v základu) a 32bitový kernel, 32bitové ovladače, atd., jsou generaci až dvě za moderním kernelem WIndows Vista / 7 / 2008 / 2008 R2. Nabídka aplikací co člověk potřebuje je zcela objektivně omezená. Používat Apple znamená omezovat se, zatímco používat Windows znamená svobodu. To samé s hardware - používat PC znamená vybírat si z tisíců konfigurací, v případě Apple PC z pěti.

 

Kromě toho, samotný Apple se chová téměř "fašisticky" (ať to prosím uživatelé nevztahují na sebe, mluvím o firmě jako takové). Podívejte se na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=prImvDVHzTM - je tam "PCs are dull little boxes, performing dull little tasks" při příležitosti přechodu Apple na platformu PC. Apple sám sebe propaguje jako nadřazený, jako "vyšší rasu", takže přestože se stává sám PC, tak v reklamě uráží 98% lidí tím, že hovoří o "PC jsou hloupé malé krabičky, provádějící své hloupé malé úkony". Nevím jak vám, ale tento způsob propagace pomocí "vyšší rasy" osobně nepovažuji za poutavý.. Ale někomu to určitě bude vyhovovat.

 

Nejdůležitější pro Apple vs PC je ale svoboda, ve všech smyslech tohoto slova. Apple není svoboda. Windows ano.

 

Spíš LSD,..... další dost divný militantní názor, tentokrát z druhý strany barikády.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gille - myslím, že je celkem zřejmé, že toto vlákno bylo založeno pouze k tomu, aby vyvolalo flame. Pokud se chtějí Applisti plácat po ramenou, na to přece mají svoje fora, ne? Taky jsem si nevšiml, že by tu někdo zakládal vlákno na adoraci Oken, Linuxu, Nokie, a já nevím čeho. Toto vlákno nic dobrého nepřinese a ani to nikdy ani nemělo.

 

 

Pokud se to nějak extrémně zvrhne,prostě to celé smažu(žádné zamykání) a bude. Je to v okruhu,kde se lidi tady mohou bavit o čemkoliv a já nemám výhrad. Pokud se zdepřítomní(a já je o to moc žádám) zdrží útoků a budou věcní......potom je vše v poho. Pokud ne........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevšiml jsem si,že by do někoho vandroval. Pokud používá lživé argumenty,je na vás,abyste mu je vyvrátili....ale rejpat stylem,jestli už má poplacené dluhy.........sorry,myslete si,co chcete,ale takhle NE!!!!!

Není to z mé strany nic osobního,celý spor je mi celkem šumák......reaguju pouze na způsob a sty. Bavte se věcně a z mé strany OK. Útočte na sebe a .......... ;)

 

Snad je jasné,oč mi jde?! :)

Já už tady několikrát napsal něco podobného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Macu spoustu let a na spoustě modelů. Některý z nich moje, většina jen v práci:

 

LCII (jen psaní textů :) )

post-1975-1267012037.jpg

 

Quadra 900 (ta vlevo - fantastická záležitost, obrovskej sloup od Frog Design, zámkem uzamykatelný hlavní vypínač, bez CD. To bylo externí, single speed "Caddy". Takže CD nejdřív do krabičky a krabičku pak do bedýnky. :) )

post-1975-1267012065.jpg

post-1975-1267013614.gif

 

7100/80

post-1975-1267012097.gif

 

7300/200

post-1975-1267012115.jpg

 

8100/100 (jen vyřazení v Prepsu a generování ICF souboru pro DFE Scitex Brisque)

post-1975-1267012209.gif

 

9600/300 (zlom a grafika, skenování na Scitex Eversmartu - škoda těch strojů. Měl to bejt Highend založenej na MACH platformě, "bohužel" se souběžně jako kancelářský stroje objevily gétrojky a tím 9600 skončily)

post-1975-1267012342.gif

 

G3/300

post-1975-1267012442.jpg

 

G4/733 Quicksilver

post-1975-1267012506.jpg

 

G4/1.0 MD

post-1975-1267012587.jpg

 

G5/2.0

post-1975-1267012646.jpg

 

iMac

post-1975-1267012688.jpg

 

macmini

post-1975-1267012765.jpg

 

A pak jsem v jedný firmě dělal na třech klonech:

 

PowerTools Infinity

post-1975-1267012903.jpg

 

Power Tower od firmy Power Computing (fakt nadupaný klony)

post-1975-1267013117.jpg

 

a samozřejmě UMAX Pulsar

post-1975-1267013064.gif

 

Vždycky více méně spokojenost, samozřejmě devítkovej systém už byl ve svých posledních verzích spíš k pláči. Z hlediska práce jsem měl asi nejraději 7.x systémy. Byly malý a spolehlivý.

 

Info čerpáno z této skvělé stránky: Everymac.com. Hlavně doporučuju sekci "klony", jsou tam fakt dobrý šílenosti jako firmy DayStar nebo krásný německý MaxxBoxx

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gille - myslím, že je celkem zřejmé, že toto vlákno bylo založeno pouze k tomu, aby vyvolalo flame. Pokud se chtějí Applisti plácat po ramenou, na to přece mají svoje fora, ne? Taky jsem si nevšiml, že by tu někdo zakládal vlákno na adoraci Oken, Linuxu, Nokie, a já nevím čeho. Toto vlákno nic dobrého nepřinese a ani to nikdy ani nemělo.

Přečti si ještě jednou můj první příspěvek. A nashledanou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, že vás pořád RH dokáže tak vytočit. Vždyť ten člověk je významný jenom tím, že prudí ve stovkách diskuzních fór. Takových webmasterů nebo co vlastně jinak je jsou u nás tisíce a na světě miliony.

 

Traveller: Na iPhone fóru máme vlákno o hodinkách, tak proč by tady nemohlo být vlákno o Applech?

Upraveno uživatelem ls8ls8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...