Přejít na obsah

Stowa k vidění v Praze


lolohh

Doporučené příspěvky

Mě se víc líbí s kalibrem Unitas, asi bych je už objednal, ale musím trochu brzdit, čekám až mi prijdou dvoje hodinky a čtvery historické mám na renovaci. Řekl jsem si, že dokud je nebudu mít všechny doma tak další kupovat nebudu. Poslední dobou už hodinky s kalibrem Eta nekupuju. Mám dvě hlavní kritéria, samozřejmě užasný vzhled a zajímavý kalibr, dekorovaný atd.

K celkovému vzhledu hodinek mi připadá hezčí mimostředná vteřinovka. Škoda, že nedělají také flieger s Unitasem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vespolek,

musím říci, že kromě hodinek Mido All Dial Chrono, které si skoro určitě koupím, jste mě nahlodali k naprosto dokonalým (vzhledově a pravděpodobně i kvalitativně) hodinkám Stowa, byť Němce nemám moc rád... :-)

 

Mám dotaz, zamlouvají se mi Stowa Marine s mimostřednou sekundovkou a kalibrem Unitas. Nicméně ty s centrální sekundovkou se dají nechat vyrobit s COSC certifikovaným ETA strojkem.

Do čeho byste šli vy?

 

Díky za názory.

Je to jen o pocitu, chybu urcite ve vyberu neudelas.

Na jedne strane: Unitas, velky pruhled na strojek, celkem hlasite tikani, mimostredna vterinovka, manualni natahovani.

Na druhe strane: ETA, COSC, centralni vterinovka, pruhled na strojek a hlavne rotor, datumka, automaticke + manualni natahovani.

 

Good Luck! wink.gif

... jinak ja zvolil Stowa Marine Original (Unitas).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vespolek,

musím říci, že kromě hodinek Mido All Dial Chrono, které si skoro určitě koupím, jste mě nahlodali k naprosto dokonalým (vzhledově a pravděpodobně i kvalitativně) hodinkám Stowa, byť Němce nemám moc rád... :-)

 

Mám dotaz, zamlouvají se mi Stowa Marine s mimostřednou sekundovkou a kalibrem Unitas. Nicméně ty s centrální sekundovkou se dají nechat vyrobit s COSC certifikovaným ETA strojkem.

Do čeho byste šli vy?

 

Díky za názory.

Je to jen o pocitu, chybu urcite ve vyberu neudelas.

Na jedne strane: Unitas, velky pruhled na strojek, celkem hlasite tikani, mimostredna vterinovka, manualni natahovani.

Na druhe strane: ETA, COSC, centralni vterinovka, pruhled na strojek a hlavne rotor, datumka, automaticke + manualni natahovani.

 

Good Luck! wink.gif

... jinak ja zvolil Stowa Marine Original (Unitas).

Ach jo, to jsi mi opravdu pomohl... smile.gif Ideálně je mít oboje, ale to se mi zase nechce utrácet.

 

Kolik ti dělají rozdílu za den, prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradim ti, na presne mereni casu mam cas v PC synchronizovany s atomovyma hodinama a jednu za dva tri dny seridim hodinky zkontroluju natazeni, a jsem spokojeny, nekdy si mozna cronometry poridim, dokonce sem si rikal ze i ty stowy by mohly byt s COSC certifikatem jenze pak sem si rekl stoji mi to za to? PDA mam v kapse porad i s GPS takze pokud by mi strelilo a chtel sem nutne vedet kolik ze je naprosto presne hodin mrknu na nej. Hodinky mam na ruce protoze mne fascinuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradim ti, na presne mereni casu mam cas v PC synchronizovany s atomovyma hodinama a jednu za dva tri dny seridim hodinky zkontroluju natazeni, a jsem spokojeny, nekdy si mozna cronometry poridim, dokonce sem si rikal ze i ty stowy by mohly byt s COSC certifikatem jenze pak sem si rekl stoji mi to za to? PDA mam v kapse porad i s GPS takze pokud by mi strelilo a chtel sem nutne vedet kolik ze je naprosto presne hodin mrknu na nej. Hodinky mam na ruce protoze mne fascinuji.

Asi máš pravdu Basicu, samozřejmě synchronizovaný čas na PC mám i já, takže co se týká přesnosti, je mi to vlastně jedno. Spíše se mi jednalo o můj vnitřní pocit mít něco poctivě certifikováno. A v případě krásných mechanických hodinek je to o to víc zajímavější....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stowa nabizi moznost zpetne certifikace za 299? staci jim poslat hodinky a oni se o to postaraji blizsi informace jsou ale na na jejich webu. To me hlavne presvedcilo o tom ze je certifikovane chtit nebudu a budu verit jejich praci ;-).

No ale ta certifikace probíhá výměnou strojku Unitas za strojek ETA, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznam se ze jsem se diva na verzi s ETou zkus tam zapatrat fakt nevim hodinky s UNITASem asi nepujdou certifikovat ale zase pokud se ti libi vzhled neni podle mne co resit.

Myslím, že to vyhraje mimostředná sekundová ručka. Schváleno drahou polovičkou, ale současně seřváno za zbytečně utracených x Kč. smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký rozumný důvod bych si taky měl najít, ale mně se nějak nechce čekat. Ach jo. Toto fórum je opravdu nebezpečné. Ne že bych nebyl příznivcem hodinek už od útlého mládí, ale toto fórum z lehkého a snadno vyléčitelného nachlazení udělá pořádnou angínu s horečkou... smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...
Je to jen o pocitu, chybu urcite ve vyberu neudelas.

Na jedne strane: Unitas, velky pruhled na strojek, celkem hlasite tikani, mimostredna vterinovka, manualni natahovani.

Na druhe strane: ETA, COSC, centralni vterinovka, pruhled na strojek a hlavne rotor, datumka, automaticke + manualni natahovani.

 

Good Luck! ;)

... jinak ja zvolil Stowa Marine Original (Unitas).

 

Nebylo by nějaké foto na ruce?

(v dlouhodobějším horizontu o nich také uvažuju)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

QUOTE(Skeleton @ 8.4.2007 - 13:12) *

Je to jen o pocitu, chybu urcite ve vyberu neudelas.

Na jedne strane: Unitas, velky pruhled na strojek, celkem hlasite tikani, mimostredna vterinovka, manualni natahovani.

Na druhe strane: ETA, COSC, centralni vterinovka, pruhled na strojek a hlavne rotor, datumka, automaticke + manualni natahovani.

 

QUOTE(Vit @ 10.8.2007 - 11:56) *

Nebylo by nějaké foto na ruce?

(v dlouhodobějším horizontu o nich také uvažuju)

 

Jsme stále zvědaví, nezapomnělo se na nás.... :unsure:

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE(Skeleton @ 8.4.2007 - 13:12) *

Je to jen o pocitu, chybu urcite ve vyberu neudelas.

Na jedne strane: Unitas, velky pruhled na strojek, celkem hlasite tikani, mimostredna vterinovka, manualni natahovani.

Na druhe strane: ETA, COSC, centralni vterinovka, pruhled na strojek a hlavne rotor, datumka, automaticke + manualni natahovani.

 

QUOTE(Vit @ 10.8.2007 - 11:56) *

Nebylo by nějaké foto na ruce?

(v dlouhodobějším horizontu o nich také uvažuju)

 

Jsme stále zvědaví, nezapomnělo se na nás.... :unsure:

 

Určitě Marine original s Unitasem...Tyto hodinky vycházejí z tradice Stowa námořních chronometrů. Viz třeba tento:

mstowaf01.jpg

 

 

mstowam01.jpg

 

Z pocitového pohledu je vždy lepší strojek s manuálním natahováním a mimostřednou vteřinovkou, protože tak vypadaly první cibule a i pak první náramkové hodinky. Podívej se na většinu "konzervativnějších" kreací nezávislých hodinářů - opět to jsou hodinky s manuálním nátahem a mimostřednou vteřinovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...