Přejít na obsah

Klasika- vaše názory (poraďte)


H-B

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

začínají mě trochu svrbět prsty... takže :) :

 

Rád bych hodinky v podobném stylu jako Seika Samurai, ale tak nějak "lepší" (čímž nechci říct, že by Samurai nebyly dobré hodinky).

 

vodotěsnost min. 100m

safír

velikost 42-45mm

mechanika (aut./man.)

ne chronograf (asi by ani nešel, díky cenovému stopu)

jednoduchý ciferník, ale ne nudný :)

datum je plus, ale nestojí to na něm

na tahu nebo alespoň s možností koupit origo tah

cena- strop 10k

 

Sám již nějaké mlhavé tipy mám, ale určitě se tu najdou dobré nápady, takže- sem s tím :). Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co treba tyto Orient Star Air Divers.

 

To vubec neni spatny.. nevis, z ceho jsou ty cerny casti na lunete? Zajímal by mě taky tah- za podobnou cenu se daly (dají) sehnat Seiko Velatura, kde byl tah moc pěknej. Tohle podle fotek vypadá víc jako tahy z nižších řad. (tím myslím, že tah těch Velatur byl podle mě mnohem lepší než u Samuraiů)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som sa nedivil keby tam safir nebol.....ono totiz na hodinky urcene do akcie (alebo na take ktore sa tak aspon tvaria) sa safir nedava pretoze je krehky a ked s hodinkami niekde tresnete pomerne lahko sa rozmlati.... mineral sa lahsie poskrabe a olupe ale plus minus ostane vzdy v celku a vymena je za hubicku.

 

No a uplnym extremom je plast (casto tiez pouzivany z vyssie uvedenych akcnych dovodov viz moon watch) ten sice uz vobec nie je tazke poskrabat ale zase sa da lestit a je skoro nemozne ho rozbit narazom (rozumej narazom ktory by prezil mechanicky stroj vo vnutri) ..... u diversiek ktore by mali odolavat tlaku je problem plastu skor v tom ze pod tlakom pruzi a ohyba sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to zni divne, ale nikde u nich neni primo napsano "sapphire", vzdy jen "crystal"

Zkousel jsem puvodni japonskou stranku hodit do prekladace a sklicko to preklada jako "křišťál".

Edit: zkousel jsem i ty 300m, ktere safir maji a tam to prelozilo spravne. Tudiz safir opravdu neni.

Upraveno uživatelem Baker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Invictu prosim nie,.... jejich hodinky mi prijdu tak nejak bezduche a uprimne so seikom neporovnavatelne...... konkretne tie divery ukradli snad vsetko, vidim v nich Rolex, Blancpain, Seiko, Oris a kto vie co este...(u toho chrona je to menej okate ale aj tam by sa nejake vzory dai identtifikovat) zavisi na ktoru cast a z akeho uhlu sa podivam....

 

Ja nemam nic proti inspirovanym hodinkamm ak su podarene, chvilu som dokonca pomyslal na kvazisubmarinery od steinhartu, ale u invicty som si ziadny model ktory by sa mi na pohlad pacil nenasiel, proste ked kopirujem tak kopirujem a ked chcu byt inovativny tak maju byt inovativny, ale toto je mackopes.

 

Inak myslim ze s tvojim rozpoctom sa da vybrat rozhodne lepsie... skus MKII, OCEAN7, Bernhardt watch, a inych maloseriakov budes prekvapeny.... po vacsine ficia skor na kravsky velkych pro-divers modeloch neziriedka s heliovym ventilom co mna osobne moc nebere, ale cokolvek z vymenovaneho bude podla mna lepsia volba nez Invicta.

 

edit: uplne by som zabudol na Eddieho a jeho Precisty myslim ze Napriklad PRS17, PRS18 alebo PRS50(sice mierne za limitom) by mohli byt to co hladas.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, Invictu tedy asi ne..

 

Stowa je nadhera, vim o nich, ale zel bohu jsou nad limit ponekud vice. Za stejnou cenu bych sehnal i treba potapky Oris, ktere mi jsou jeste o neco blize.

S tim "neco nad limit" je to tezky- reknes si ok, to je jen neco nad limit, ale pak vidis neco, co je jen lehce nad ten limit nez jsi prave prekonal a za chvili jsi na dvojnasobku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale moje navrhy az na prs50 boli vsetky skor pod nez nad limit... vecer zagoglim a dam ti obrazky aj s cenou

 

Promin, zapomnel jsem reagovat. Ty PRS jo, vypadaj dobre.. ale bral bych docela moznost origo tahu. Bernhardt mi prijdou tragicky, Ocean v automatu jsou nad limit, MKII neni moc ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promin, zapomnel jsem reagovat. Ty PRS jo, vypadaj dobre.. ale bral bych docela moznost origo tahu. Bernhardt mi prijdou tragicky, Ocean v automatu jsou nad limit, MKII neni moc ono.

ok chapem tak potom ma s tymi parametrami napada len O&W ale ti myslim tiez nesignuju tah (jedny mam a nie je signovany) a nutno prinzat ze aj ked OW sam o sebe ma pomerne bohatu (aj military) historiu tak mnohe dnesne modely su trochu submariner pre chudobnych... nic menej za tu cenu celkom podarene

 

pripadne este archimede robi paradne a neotrele divery okolo 12K myslim ze je moznost prikupit aj origo tah.... sice mierne nad limit ale myslim si ze v tomto pripade naprosto pravom.... su to podla mna jedny z najpodarenejsich diversiek v tejto kategorii... su svoje, nikoho nekopiruju, kvalita je zarucena a co je najdolezitejsie kupis ich pohodlne aj v cechach navyse od predajcu ktory je 100% zaruceny a na chronomagu oblubeny:

 

http://chronoshop.cz/katalog/hodinky-Archi...tTaucher-Orange

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cali: Archimede krasa, mozna by se mi vic libil sirsi remen, ale to je detail. Nicmene, kdybych mel volit mezi nima a Stowou, byl by to orisek.. ale jsou levnejsi..

 

No, dalsi pan na holeni- co Steinhart Triton? Sice nemají origo tah, ale viděl jsem je na neorigo a moc se mi libily.

Upraveno uživatelem JanBeles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...