Přejít na obsah

Diskuze k článku "Baselworld 2010: Preview"


redakce.chronomag

Doporučené příspěvky

Toto vlákno slouží pro diskuzi ke článku na titulce "Baselworld 2010: Preview".

 

Pravidla v tomto vláknu jsou stejná jako všude jinde na Chronomagu - moderátoři budou mazat off-topic příspěvky. Za off-topic příspěvky se ovšem nepovažují hlášky typu "Jéje, zase PR" :-) Takže není potřeba se bát nějaké cenzůůůůry:-)

 

Odkaz na článek

Upraveno uživatelem redakce.chronomag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Pěkné :)

 

Článek mě potěšil ve dvou bodech:

 

1. Vypadá to, že hodinky Stowa Airman Original půjdou koupit :)

 

2. Glashütte s budíčkem a Senator Sixties Panorama Date jsou geniální a asi bych je chtěl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro redakci - nechápu tu nepřehlednou míchanici značek z různých zemí a úrovní v jednom balíčku, to chce rozdělit minimálně na 2 diskusní témata.

 

 

Nerad a s výhradami připouštím, že tentokrát mě NOMOS a částečně i Stowa dostali. Zlepšují se, přičemž nomos už je i pro mě dost dobrý. Zaskuhrám si v tradičním chronomagovském pláči jen na nepodloženou :D cenovou přirážku za datum a za automat, ale nezbývá, než cenovou politiku respektovat. Nejvíc mě zaujal ludwa s dátem, nemá někdo zkušenosti, jak se v Glashütte zachovají, když budu chtít vlastní mutaci ciferníku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro redakci - nechápu tu nepřehlednou míchanici značek z různých zemí a úrovní v jednom balíčku, to chce rozdělit minimálně na 2 diskusní témata.

 

 

Nerad a s výhradami připouštím, že tentokrát mě NOMOS a částečně i Stowa dostali. Zlepšují se, přičemž nomos už je i pro mě dost dobrý. Zaskuhrám si v tradičním chronomagovském pláči jen na nepodloženou :D cenovou přirážku za datum a za automat, ale nezbývá, než cenovou politiku respektovat. Nejvíc mě zaujal ludwa s dátem, nemá někdo zkušenosti, jak se v Glashütte zachovají, když budu chtít vlastní mutaci ciferníku?

 

 

Je to obyčejný sumarizační článek o značkách, o kterých na Chronomagu píšu hodně často a které nebudou v Kamilově reportáži z veletrhu. Určitě by šlo článek rozdělit na čtyři menší, ale nechci zbytečně zaplácat místo na titulce. Další výhodu osobně vidím vtom, že je čtenář tak trochu donucen alespoň přelétnout novinky i jeho "neoblíbených" značek. Stejně jako v tvém případě ho pak třeba zaujme nějaká novinka jeho neoblíbené značky.

Upraveno uživatelem redakce.chronomag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemá někdo zkušenosti, jak se v Glashütte zachovají, když budu chtít vlastní mutaci ciferníku?

 

Limitované edice Nomosu, dle mě dosud známých skutečností vznikají jako:

  • Privátní firemní edice (tipnul bych si tak cca 100 kusů minimálně)
  • Umělecké projekty - viz edice ke Sjednocení Německa
  • Klasické edice vytvořené designéry Nomos
Projekty pro fóra se nedělají - ostatně proč by se měly dělat - produkce a prodej dvou-tří desítek kusů navíc vůbec nevyváží opruz s tím spojený.

 

Jistou možností by byl umělecký projekt, ale schopnosti a talent ze všech osob zde na fóru má tak možná hciq a musel by projektu věnovat několik měsíců času. Není možné do Nomosu přijít s nějakým náčrtkem, poladit jej a zadat do výroby. Projekt musí mít koncept a hromadu umělecké omáčky kolem.

 

Nomos si navíc číselníky ani ručky sám nevyrábí a kvůli pár desítkám hodinek se ani jejich dodavatelům nevyplatí zvednout telefon.

 

Na produkci malých privátních edicí musí mít firma nastavené procesy. A to Nomos nemá.

 

Jörg Schauer - zde je již situace lepší. Bohužel Jörg je plně zaneprázdněn rozvojem firmy (Stowa má poslední rok a půl pěkně našlápnuto), takže ani jemu se nevyplatí věnovat pozornost nějakému malému projektu - respektive jeho účastníci by dříve umřeli, než by hodinky byly na světě. Jedinnou výjimkou je, pokud by jsi byl jeho opravdu dobrý kamarád, nebo obchodní partner. To už by jsi měl dávno na ruce zlaté Stowa Marine se strojkem Durowe:-)

 

Co se týče cen Nomosu - ceny jsou odpovídající. Hodinky Nomos si kupuješ na další desítky let. Investice miliónů EUR do vlastní výrobní linky se někde projevit musí. Mě osobně přijde cena cca 1250EUR za mé Orion Rosé Gold přiměřená. Respektive bych si je koupil, i kdyby stály o 200-300 EUR více. Důvod - od té doby, co je mám (2 měsíce) už nebloumám internetem a nehledám mé vysněné. Mám na deset let vystaráno. Problém je - najít si jiný koníček.

 

 

Shrnuto a podtrženo: S úpravou číselníků pro jeden nebo pár modelů tě cigi (i ostatní) pošle každý do háje - kromě Steinhart a Eltonu.

Upraveno uživatelem redakce.chronomag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shrnuto a podtrženo: S úpravou číselníků pro jeden nebo pár modelů tě cigi (i ostatní) pošle každý do háje - kromě Steinhart a Eltonu.

 

ach jo, tak z toho nic nebude, nemůžu nosit hodinky, co kdejaký ossi. :crying_anim:

 

ad ceny, myslel jsem to tak, že cenový rozdíl mezi manuálem a automatem, mezi datumkou a bez mi přijde zbytečně veliký a tudíž je jistě rezerva na to, aby se základní manuální modely bez datumky zdražily !

 

Na další desítky let si kupuji hodinky zásadně, každý rok jedny až dvoje :D :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerad a s výhradami připouštím, že tentokrát mě NOMOS a částečně i Stowa dostali. Zlepšují se, přičemž nomos už je i pro mě dost dobrý. Zaskuhrám si v tradičním chronomagovském pláči jen na nepodloženou :D cenovou přirážku za datum a za automat, ale nezbývá, než cenovou politiku respektovat. Nejvíc mě zaujal ludwa s dátem, nemá někdo zkušenosti, jak se v Glashütte zachovají, když budu chtít vlastní mutaci ciferníku?

 

@cigi

 

Tohle jsem našel na webu Nomosu:

 

Da wir unsere Kollektion möglichst übersichtlich halten wollen, können wir leider nur begrenzt auf individuelle Wünsche eingehen. Aber manches geht. So ist es etwa möglich, auf dem Boden der Uhr eine Lasergravur anzubringen. Auf Anfrage lassen wir Ihnen gern unser Angebot zukommen. Zifferblatt-Veränderungen und Ähnliches nehmen wir jedoch nicht vor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, filo, tak mi zas něco uteklo, a má to logiku, když si ciferníky nedělaj sami, jak píše redakce. Ach jo, zrovna jsem dneska dodělal dvě varianty pro finální zpracování :sad01_anim:

 

Zbývá jen bastlit, nebo nomos přesvědčit, že jsem umělec :D :D .

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože k článkům se to bojí dávat. Ještě by jim někdo něco napsal.

 

 

Přesně tak :thumbsup_anim: Jsem odhalen :thumbsup_anim:

 

Farářskej měl trapné komentáře, tak jsem mu je smazal a je klid :thumbsup_anim: :thumbsup_anim: :thumbsup_anim:

 

Hele Farářskej, co kdyby jsi napsal nějaký pěkný článek na titulku? Psát umíš a přitom na fóru nemáš žádný delší text - jen okopírované tiskové zprávy.

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak :thumbsup_anim: Jsem odhalen :thumbsup_anim:

 

Farářskej měl trapné komentáře, tak jsem mu je smazal a je klid :thumbsup_anim: :thumbsup_anim: :thumbsup_anim:

 

Hele Farářskej, co kdyby jsi napsal nějaký pěkný článek na titulku? Psát umíš a přitom na fóru nemáš žádný delší text - jen okopírované tiskové zprávy.

Člověče, ty si vyprázdni schránku - když jsem ti po situaci s blbejma komentářema psal, tak mě to poslalo do temný díry.

 

Díky za nabídku a upřímně řečeno ani nemám nic proti - problém spočívá v tom, že mám v notesu napsanej seznam pěknejch článků, který už mám domluvený jinam. Až to pořeším, tak klíďo něco vymyslíme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče, ty si vyprázdni schránku - když jsem ti po situaci s blbejma komentářema psal, tak mě to poslalo do temný díry.

 

Díky za nabídku a upřímně řečeno ani nemám nic proti - problém spočívá v tom, že mám v notesu napsanej seznam pěknejch článků, který už mám domluvený jinam. Až to pořeším, tak klíďo něco vymyslíme :)

 

Super, něco společně vymyslíme, zbytek dořešíme přes SZ :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...