Jump to content

Hodinky do nemocnice, část 2. (závěr)


kaktusář

331 views

Situace se vyvíjela dost chorobně, potřeboval jsem najednou koupit spoustu nových hodinek a udělat to tak, aby to rodina nezjistila a zároveň tak, abych je mohl nosit.
Obhajitelné by mohlo být právě to, že doma vysvětlím, že potřebuji tzv. hodinky do nemocnice. To se později ukázalo jako neobhajitelné, manželka se naštvala a začala mě považovat za magora, naštěstí se k situaci přestala vyjadřovat, zlomila nade mnou hůl.
Rozhodl jsem se, že do nemocnice si už mechanické hodinky nevezmu. Ani nenatahovací, ani natahovací. Mechanické hodinky do nemocnice nepatří! K natahovacím hodinkám řadím i různé typy od citizenu, protože prostě příliš vypadají jako hodinky :)))

Vypozoroval jsem, že pracovníci nemocnice mají tendenci při zavádění kanyl a podobných záležitostí tendenci hodinky pacientovi odebrat. Pokud ale má člověk umělohmotná malá casia, tento případ nenastane. Casia prostě mají ten dar, že vypadají jako něco zdravotnického nebo něco, co k člověku patří takovým způsobem, že je hanba mu to odebrat.
Jelikož jsem poslední dobou byl v nemocnici skutečně často, provedl jsem řadu pozorování v terénu a došel k závěru, že nejvhodnější hodinky do nemocnice jsou jednoznačně CASIO GW-M5610U-1ER - SOLAR RADIO.
Koupil jsem si ještě a v nemocnici následně testoval CASIO G-Shock GA2100-1A - CARBON, bohužel ale hodinky testem neprošly, byly mi odebrány při zavádění kanyly. Jsou holt moc velké. A příliš připomínají hodinky.
Casia M5610U prostě vypadají jako nějaká zdravotní věc, která v nemocnici na ruku patří.
Návrat k digitálkám pro mne byl obecně velkou výzvou, jako pubertální jinoch a i před tím - jsem samozřejmě prošel (osmdesátá léta) mnoha zkušenostmi s různými typy digitálek, které jsem nakupoval od vietnamských překupníků.
Pohled na digitální displej mne uklidňuje, vrací mne do dětských let, vytváří u mne pocit něčeho velmi známého, domáckého a dobrého.
Myslel jsem si, že nákupem nemocničních hodinek pro mne eskapáda s nakupováním hodinek skončí. Jenže červík pochybností začal hlodat. Nejsou ta číslíčka na moje stárnoucí oči moc malá? Pokud bych si ale chtěl koupit digitálky s většíma číslíčkama, jak to mají např. (chtré)garminy, tak to nepřipadalo v úvahu, estetika těchto větších digitálek se mi strašně moc nelíbí. Tato cesta různých typů hodinek ať už z produkce casia nebo čehokoli jiného prostě nepřipadala v úvahu.

Ať už je to jakkoli, vyřešil jsem aspoň problém nemocničních hodinek, jednoznačným vítězem jsou casia M5610U-1ER a jsem moc rád, že tyto hodinky existují!

Obr. 1: kamarád mi půjčil garminy abych si vyzkoušel, že tudy cesta skutečně nevede (estetika je pro mne nepřijatelná - nehledě k nutnosti neustálého nabíjení a propojení s mobilem, což je cesta, kterou nechci jít)
Obr. 2: vítězné hodinky do nemocnice
Obr. 3: druhé místo

 

Snímek obrazovky 2023-06-26 v 10.42.50.png

IMG_0920.jpeg

IMG_0921.jpeg

Edited by kaktusář

2 Comments


Recommended Comments

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...