Jump to content

Kupovat si tolik hodinek, kolik jsem schopen nosit?


kaktusář

283 views

- abych byl schopen se z nich radovat a tzv. si je UŽÍT.
Užít hodinek znamená v nejlepším případě se s nimi ztotožnit, psal jsem o tom před časem.
Toto dokonalé prolnutí jsem nedokázal naplnit, protože mám příliš velkou radost z nakupování (eufemisticky řečno: objevování) nových ještě nepoznaných hodinek. Jelikož jsou každé hodinky samostatným (nekonečným) vesmírem, je veliká škoda nepoznat co největší množství vesmírů. Na druhou stranu čím víc vesmírů, tím méně důkladně je poznám.
Jako v monogamním svazku, až po létech vyplují na povrch některé věci - a nyní uvažuji pozitivně - které člověka skutečně posunou. Jako když se učí jazyk, pokud toho nechá brzy, jeho poznání je málo dostatečné, či nedostatečné. Zkrátka poznávání partnera / hodinek vyžaduje čas a trpělivost, jistě znamená i překonat čas, kdy se s hodinkami přu, kdy se mi nelíbí.
Řešit první konflikt rozvodem je pošetilé, protože se ochudím o hloubku lásky, která na mne čeká za horizontem cesty nebo možná ne až tak daleko. Přijít na ten okamžik, že si mohu s klidným svědomím (co je to svědomí, že?) říci: a nyní jsem plnohodnotně hodinky poznal! To je kumšt. To poznáváme, hledíme-li na hodinky staré (třeba 20 let nebo více) a říkáme si: to jsou ale krásné hodinky, ještě že je mám. A díky tomu, že jsem si je poslední rok nevzal na ruku, tak najednou vidím, jak krásné hodinky mám a ještěže jsem je neprodal, vždyť je mám tak rád a jsem tak šťastný, že si je mohu dát na ruku! Jenže co ten ztracený rok, kdy jsem je neměl na ruce? Ten byl důležitý proto, abych ohodnotil jejich cenu :)
Proto nákup nových (či bazarových hodnek) přináší utrpení, protože nákupem starší hodinky zákonitě dostávají menší čas pro (plnohodnotný) vztah.
Mít s hodinkami plnohodnotný vztah je tedy něco jako monogamie, která však je nesmyslem, protože každý člověk má hodinek víc a čím víc je do tematu „zažrán“, tím více jich má a tím více jich miluje (a také nenávidí?).
Jsem polygamista, který se nedokáže úplně radovat ze své polygamie. K monogamii se nejsem schopen vrátit a polygamie mi úplně nevyhovuje.
Samozřejmě že znám knihy typu Mít nebo být
https://obchod.portal.cz/detailsklk.aspx?sklk_id=5JVF100101
kdo by je neznal, že?

Ale nepomáhá mi to! Závidím lidem, kteří mají jeden plechový hrneček! Opájím se představou, že jsem jako oni!
Ale skutečnost mne usvědčuje o opaku.

img-bagno-turco-Ingres.jpg.bb27ed554a5d93cd02c77fc140fb7de8.jpg

 

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...