Přejít na obsah

Festina F16973/1 - má nová chlouba


Doporučené příspěvky

Nikdy jsem hodinkám nedával až takovou pozornost. Ale dnešním ránem se ve mně něco probudilo, a pocítil jsem silnou touhu pořídit si něco nového a krásného z řady tikajících strojků.

 

Kdo by si chtěl navodit i přesnou atmosféru, při které jsem to psal, tak zde je i 

na audio podklad. Rád bych začal nejdříve krátkou historií. Když mi bylo 17, tak jsem si pořídil hodinky od značky Casio Edifice, na které jsem brigádně vydělával okolo 14-ti dní. Podotknu, že to byla těžká práce na stavbě a ještě k tomu 12-ti hodinové směny. Moji vrstevnici většinou investovali finance do večírků a alkoholu, ale já jsem měl přání pořídit si ke svým 18. narozeninám hodinky. Přišlo mi to jako takový první krok k dospělosti. Tuším, že hodinky stály asi okolo 4.500,- a byla to pro mě až neuvěřitelná spousta peněz. Musím podotknout, že mi stále slouží velmi dobře, a až na nějaké škrábance a poškrábané sklíčko, vypadají stále skvěle a nemusím se za ně vůbec stydět.

 

Fotka mých starších hodinek Casio Edifice zatím jen z internetu

Casio-EFR-505D-8AV-5162.jpg

 

Během dnešního sobotního rána jsem prohledával různé e-shopy s hodinkami a oslovila mě, po důkladném tříhodinovém průzkumu, sportovnější edice od Festiny Chrono Bike. Už na fotkách mě tato kolekce zaujala a měl jsem z nich opravdu dobrý pocit. Díval jsem se na různé typy, ale stále jsem si v duchu říkal: tak třeba jednoho dne. Osud však tomu asi chtěl trochu pomoci. Byli jsme na nákupech s přítelkyní a zašli jsme náhodou do obchodu přímo specializovaného na značku Festina. Jednalo se o outletový obchod, tak jsem byl trochu z výběru zklamán. Narazil jsem sice přímo na danou kolekci, která mě zaujala, ale výběr, který zbyl, se mi zdál až příliš sportovní. Nejsem ještě tak znalej, tak zkušení prominou, ale chtěl jsem něco spíše na běžnější nošení. Z obchodu jsme nakonec odešli bez hodinek.

 

Po delší štafetě hledání bot pro přítelkyni nám vyhládlo a zašli jsme si na jídlo. O hodinkách již nepadla řeč a já jsem tomu již nevěnoval pozornost. Samozřejmě bych to asi nebyl já, abych se zase někde "nezatoulal" a nevešel do dalšího hodinářství. Nenápadně jsem pokukoval a myslel si, že mě třeba zaujme nějaký typ, který si vyhlídnu a koupím třeba někdy v budoucnu. Výběr to tentokrát byl opravdu skvělý a já nevěděl, co si vyzkoušet dříve. Koketoval jsem s různými značkami, až jsem se vrátil zase k té limitované edici, prý je jich jen 5.000 na světě, k Festině F16973/1 Chrono Bike. No musím říct, že jsem dlouho neměl tak dobrý pocit z hodinek a říkal jsem si, tak to musím mít! Na ruku ihned padly a obdivoval jsem hned několik věcí. Především mě oslovila ne zrovna typická barva, robustní design a celkově velmi zajímavé provedení.

 

Oproti Casio má prý speciální výrobu a je velmi obtížné je poškrábat, jak náramek, tak i safírové sklíčko. Celkově hodinky vypadají propracovaně a vkusně. Musím říct, že z nich mám obrovskou radost! Jedině, co mě trochu zbrzdilo, byla cena, něco málo přes 11 tisíc! Nejsem milionář, ale miluju kvalitní věci a zdálo se mi, že tyhle hodinky mé nároky bohatě splňují. Ke konečnému rozhodnutí mě však přiměla speciální 20-ti procentní akce, která byla časově omezená, a stanovovala cenu na konečných 9.272Kč . Takže i přes první rozpaky jsem se po nějaké pauze a procházce rozhodl, že si je pořídím. 

 

Přikládám fotku zatím pouze z internetu, ale zítra, až bude o něco lepší světlo, tak pořídím originální. Doufám, že vás můj příběh moc nenudil. Jsem v tomto oboru absolutně nepolíbený, tak budu zvědav na vaše názory. 

 

Můj novej úlovek Festina F16973/1 Chrono Bike

 

festina-uhr-chrono-bike-2016-special-edi

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně že se ti líbí, tady na to asi moc kladných ohlasů nedostaneš. Spíš než kvalitní hodinky je to předraženej módní náramek.

 

Jinak jsem zvědavej, za jak dlouho poškrábeš sponu. S PVD (nebo co to na tom je) mají problémy i mnohem lepší značky, než je Festina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Festiny mám rád, mnoho místních členů je zatracuje, ale mne přímo fascinují. Ne každá značka umí chytit svou šanci za pačesy právě tak jako Festina, gratuluju k parádnímu kousku. Ještě to chce více fotografií, také nějaké na ruce by byly fajn. Jinak díky za vylepšení večera ... jistě víš, jak to myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdej děla v životě chyby, ale jde o to, se z nich poučit. Toto je strašná chyba, asi jedna z nejhorších, co se muže stát milovníkům hodinek. Koupit si tuhle sracku a jeste o tom napsat tak poetickej pribeh. Ale vždycky je naděje - pro tebe uz ne, ale pro ostatní, co si to tu přečtou! Ti jeste mají naději nekoupit si nejhorší hodinky na světě, ale třeba jen druhy nebo třetí nejhorší! Protože naděje umírá poslední!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Mně to přijde jako nějaká prd.el

Třeba je to pravda. Ze svého okolí znám jedince, kteří nedají dopustit na značky Kors a Guess, což jsou v podstatě taky předražené cetky. A nedají si vymluvit, že za ty peníze lze koupit podstatně hodnotnější zboží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdej děla v životě chyby, ale jde o to, se z nich poučit. Toto je strašná chyba, asi jedna z nejhorších, co se muže stát milovníkům hodinek. Koupit si tuhle sracku a jeste o tom napsat tak poetickej pribeh. Ale vždycky je naděje - pro tebe uz ne, ale pro ostatní, co si to tu přečtou! Ti jeste mají naději nekoupit si nejhorší hodinky na světě, ale třeba jen druhy nebo třetí nejhorší! Protože naděje umírá poslední!

Franz, ty jsi dnes nějakej poetickej...Ukázal jsi i tu lepší tvář...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak splníme účel mise, asi jediný důvod proč tu to vlákno je a když tak pěkně Frantík začal s odstrašujícím případem pro ostatní, je škoda toho potenciálu nevyužít.

Proč myslíte, že je ta Festina tak špatná a v čem? V designu? Každýmu se líbí něco jiného. Ve strojcích? Jaké strojky vlastně používá? Ve zpracování? Máte nějakou statistiku počtu kusů, jejichž zpracování utrpělo na kvalitě (to se tu posledně řešilo u Seika)? Bylo by dobře, aby nezasvěcení návštěvníci tohoto vlákna dostali jednoznačné odpovědi, třeba jako: Protože jsou hnusný a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za první odpověď vedenou v duchu toho, co jsem očekával. Nováček by se právě tady měl dovědět odkud, v čem a proč je to sračka. Teď už to ví. I můj pohled na Festinu se začíná z těchto důvodů obracet. Kdo by měl rád sračky, že.

Sám to nevím, žádný Festiny jsem vlastně ani nedržel v ruce, v době před fórem a ani nikdy později. Tady se traduje, že je to sračka. Vzhledem k tomu, že nejsem rejpal a už vůbec nejsem zvyklý jít do hloubky věci, beru to prostě jak to je. Ale zvídavého nováčka to třeba zajímá, ale bojí se zeptat, protože dostane stejnou odpověď.

Vlastně teď si uvědomuju, že jedny jo, když jsem tu začal, tak Festiny bejvalý manželky. Zrovna minulý týden jsem v nich měnil baterii, vzhledem k tomu, že jsou s prvky sračkový keramiky jsou stále jako nové a jdou i přes jejich sračkovej čínskej strojek celejch pět let. Ani jednou se neměnilo těsnění, baterku jsem měnil již 2x sám doma. Každej rok jsou v moři, každej den v laborce. A jdou. Celkem i přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za první odpověď vedenou v duchu toho, co jsem očekával. Nováček by se právě tady měl dovědět odkud, v čem a proč je to sračka. Teď už to ví. I můj pohled na Festinu se začíná z těchto důvodů obracet. Kdo by měl rád sračky, že.

Věděl jsem, ze najdeš správnou cestu, mam te rad!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednotně řeknu všem "Děkuji za názory". :-) Radost mi to nezkazilo, asi i kvůli mé práci, protože stále slyším od lidí, jak je něco na hovno. Osobně si myslím, že u takových věcí je hlavní pocit, který ve vás vyvolává. A já mám z toho pocit parádní. Funkčnost mohu poreferovat, až je budu mít nějakou dobu. Takže rád si na tuhle značku udělám vlastní názor sám. Třeba budu mít štěstí, třeba ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...