Přejít na obsah

Christopher Ward C60 Trident 300


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

přímo tyhle jsem tu nezaregistroval, tak se omlouvám, pokud jsem to přehlédl. O chlubení to ale úplně nebude.

 

Proč jsem do nich šel: chtěl jsem si zkusit Wardy, zajímavý ciferník (SMP mid-size mě vždycyky trochu vábily, čertví proč), netradiční (for better or worse) umístění data, tah s extenzí, 120 kliků luneta, quartz mi nevadí, zimní sleva, praktických 38mm.

 

Co se mi hodně líbí: tah s za ty prachy skvělou extenzí, i přes PCL tah nepůsobí tolik naleštěně, pouzdro krásně sedí na ruce, 120 kliků taky není samozřejmost, fajn dýnko, trojzubec na vteřinovce.

 

Co se mi nelíbí:

  • hodně křivý index u 9
  • nepřesně nalepená luneta (na fotce nemá být v "mezipozici")
  • vteřinovka padá hodně mimo, ale co čekat, to je u levného quartzu riziko podnikání
  • luminiscenční prvky na ciferníku asi používají dva různé typy lumi, jinak si tu různou intenzitu nedovedu vysvětlit (taky jich je možná zbytečně moc, viz foto)
  • uvedení vodotěsnosti: f (mezera) t. A ne, podle jejich renderů to tak být nemá.

Obecně mohla být čitelnost lepší, ale to je taky dané barvou cifru a ručiček, to jim tady těžko vyčítat.

 

Půjdou tedy zpátky, i když mě to mrzí, takové roztomilé hodinky na každý den to mohly být. Už se se starým logem nedělají, nové logo se mi nelíbí, takže vyměnit mi je nemohou (a neslevovou cenu by se mi asi platit taky nechtělo). V reakci na výčet problémů řekli jen, že je můžu samozřejmě vrátit, o tom, že by to třeba jen mohli dát dopořádku, ani slovo. Tak se jich teď jen ptám, jak to s tou kontrolou kvality mají obecně

 

Ward je mi stále sympatický, ale dobudoucna aspoň pro mě opatrnosti rozhodně nezbývá. Fota rychlá a blbá, hodinky teď už jen čekají v krabici před cestou.

 

 

post-38718-0-39174800-1486981364.png

post-38718-0-35710100-1486981366.png

post-38718-0-16794400-1486981367_thumb.png

post-38718-0-60950000-1486981368_thumb.png

post-38718-0-92659600-1486981369_thumb.png

post-38718-0-40195700-1486981371_thumb.png

post-38718-0-26234900-1486981372_thumb.png

post-38718-0-58060500-1486981373_thumb.png

post-38718-0-65775800-1486981374_thumb.png

post-38718-0-01453500-1486981376_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u vteřinovky jsem nic lepšího nečekal, štvou mě ty jiný nepřesnosti.

u vteřinovky to začíná a ty ostatní nepřesnosti jen navazují na celkově chabé zpracování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tohle byl právě experiment, jak to Ward s kvalitou má. Nemám pocit, že bych někde četl, že SMP nebo AT quartzy jsou hůř zpracované než jejich mechanické protějšky a podobnou věc jsem čekal i tady.

 

Update: Ward mi právě napsal, že je ochotný je vyměnit a zaplatit poštu tam, nejspíš ještě jedny vyhrabali a slibují I have made notes that we take special care with the replacement watch. K dotazům na konkrétní problémy se nicméně nevyslovili.

 

Tak si to ještě rozmyslím, ale i kdyby jo, tak pořád nebudu chápat ty dvoje různé lumi. Taky se mi teď přes rameno kouká kluk a moc se mu líběj, tak se na to radši vyspím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

asi to mají kus od kusu, jedny modré mám v prodejním vláknu a přijdou mi právě povedené za ty peníze, možná je to tím že je to nějaká limitka, ať se daří

 

Jirka

Jo všiml jsem si jich, nestudoval jsem je dopodrobna, ale vypadají OK, tak hodně štěstí s prodejem. S kvalitou kus od kusu to tak u nich asi holt bude.

 

Ještě nedokážu odolat dvěma citacím z webu od Wardů:

 

Jak to udělat, aby Ronda zněla sexy, https://www.christopherward.co.uk/c60-trident-300-63:

 

The powerful stepping motor in the Ronda 515 quartz movement converts the 32,768 vibrations per second created by passing electricity through a quartz crystal into discrete mechanical movements, driving the gear-powered watch hands with astonishing accuracy.

 

Popisky na web jim určitě píšou nějací marketingově-reklamkoví typoši a typošky, ale měli by si to po nich přečíst, aby to pak nevypadalo, že nevědí, jak fungují ety, co montují do hodinek, https://www.christopherward.co.uk/watch/view-all-watches/c30-malvern-chronometer-1:

 

Changes in temperature can affect the accuracy of all movements, which is why the 251.233 is 'thermocompensated'. This means its quartz crystal is kept at a regular temperature, keeping the frequency rate stable in variable conditions which, in turn, means more accurate timekeeping.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...