Přejít na obsah

Marathon Watch


Mike.

Doporučené příspěvky

Předmět: Výměna tritiových osvitů GTLS

 

Komu: kibi a majorZeman

 

Kopie: všichni

 

Už jsem si myslel, že se nikdo ve vlákně Marathon nezeptá. :shutup:

 

Mám tuto značku rád (snad je to vidět :smile_anim: ), ale považuji za korektní napsat následující příspěvek, který Marathonům v ČR zrovna nepřidá :furious: :

 

Ano tritiové osvity jdou obecně vyměnit, stejně jako jde vyměnit palivo v americké jaderné ponorce. :nuke: Pár let leží rozříznutá v doku a stojí to polovinu nové.

 

 

Ale teď vážně, docela nedávno jsme toto řešili kvůli rozbitým Traserům v tomto vlákně http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=27751&st=20

 

A kubson z toho vzešel jak národní šampion!

 

Jako dovozce a prodejce Traserů do ČR je schopen zajistit záruční a pozáruční opravy GTLS Traserů. Proč se to musí posílat do země výrobce hodinek a GTLS, je dostatečně vysvětleno v jeho odpovědích. :nuke:

 

Jak se postaví on a jeho dodavatelé ke značce Marathon nebo dokonce historickým Stocker&Yale SANDY 490 neím, to se musí položit dotaz přímo jemu. :helpsmilie: Jediným světýlkem na konci tunelu je, že GTLS produkuje stejná firma (mb-microtec), která vlastní značku Traser.

 

Poznámka: Přepokládám, že kibi pod názvem O&W Sandy myslel svoje Stocker&Yale SANDY 490 a nikoliv mě neznámý model značky Ollech & Wajs (O&W).

 

Pokud kubson řekne ne, tak podle mě v rámci ČR není šance. :sad01_anim:

 

Tteoretickým řešením je koupit jiné hodinky a ty kanibalizovat. Ekonomicky to půjde ospravedlnit u historických kousků Stocker&Yale SANDY 490, ale! Bohužel Stocker&Yale SANDY 490 kombinuje něco jako ručičky dnešních armádních ?Marathonů" a indexy pak ?vzor Traser". Takže to by se musely kanibalizovat nejméně dvoje hodinky a ještě nevěří tomu, že při odlepování skleněných kapslí nedojde ke ztrátám. Koupit někde na netu samostatné trubičky GTLS nechávám do říše snů. Za prvé, sehnat identický sortiment veikostí, průměrů a barev je asi nemožné. Za druhé revitalizace má význam jen s relativně novými GTLS. A kdo vám to zaručí? :alien1:

 

Z ekonomického hlediska si v Pentagonu nemysleli/nemyslí, že opravy tohoto polního typu hodinek mají význam. Hodinky se prostě vymění celé. Aktuální americká vládní cena za hodinky Marathon WW194003 (dnešní nástupce Stocker&Yale SANDY 490) je do 55 USD a to opravdu nemá cenu se trápit s drahou ruční opravou.

 

Pokud se týče oprav nově vyráběných hodinek značky Marathon v ČR , je to podle mě pro běžného uživatele v ČR obrovský problém. Neexistence (pokud kubson nebo někdo jiný neřekne, že ano :helpsmilie: ) záručního a pozáručního servisu (nebo sběrny) v ČR je obrovskou daní za unikátní postavení těchto hodinek na trhu.

 

Jsou to hodinky vyráběné pro potřeby ozbrojených a vládních sil (primárně na severoamerickém kontinentě - USA a Kanada). Jejich individuální dovoz do ČR je tedy opravdu záležitostí nadšenců ?military hardcore" , kteří v tomto případě musí něco obětovat.

 

Samozřejmě na diskusních fórech jako je Watchuseek Forum, lze nalézt případy pozitivní reakce firmy MarathonWatch Company na individuální ?civilní" servisní žádosti, ale zatím vždy se k tomu ?odhodlali" jen občané Kanady, zpravidla z okolí Toronta, kde společnost sídlí. Zkusí to někdo v ČR?

 

Pokud tento příspěvek bude číst nějaký nový zájemce o Marathony, nechť prosím toto uváží. Může se mu stát nehoda jaká je popsaná ve vlákně http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=27751 a co pak.

 

Prakticky to samé platí v případě věkem vyčerpaných osvitů GTLS. Osvity GTLS (a specifikace hodinek to respektují) jsou navrženy na životnost do 10 let! Vládní logika je jednoduchá, vyměnit! Jestli voják ty hodinky do té doby ?nesemlel", tak to nebyl pořádný voják. Na ?civily" pečující o svoje miláčky sehnané komplikovanými cestičkami tenhle přístup ale nějak nepomyslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz len doplnim info k rovnakemu problemu u LUMINOX - pisal som na servis centrum , ako to prebieha ak k tomu dojde:

cize Vymena tritiovych kapsli u LUMINOX nie je problem a robia to aj Servisnom centre na SVK. Vymenu na rucickach uz robili, na ciferniku este nie. V pripade, ked odpadne trubica narazom, posielaju to hned priamo do Svajciarska k vyrobcovi, kde dolepia nove + to cele prekontroluju - stroj, chod + skuska tesnosti atd.

 

k Marathon hodinkam ma to velmi tahalo, no prave tento flexibilnejsi, alebo skor dostupnejsi proces u mna viac zavazil.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Předmět: James Bond a Marathon GSAR Maple Leaf

 

Komu: všichni

I fregatní kapitán James Bond nosí tyto hodinky... B)

 

...aneb krásné fotografe krásných hodinek:

 

4518222880_276caf420c.jpg

 

4518220876_3423cbe79f.jpg

 

4517590779_59af09749f.jpg

 

4518226944_614dca587f.jpg

 

4517650125_767cf1ed3e.jpg

 

James Bond a hodinky Marathon GSAR? :eek:

 

Kdo nevěří, ať tam běží.................................................................až sem. :lol2:

 

 

P.S.: Uvidíme, jestli se ve světě uchytí nový název MSAR (Maple leaf SAR). :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marathony jsou nádherné hodinky, ovšem pro mne cenově nedostupné. Proto jsem se snažil najít nějakou designovou alternativu. A něco jsem našel: (DUGENA) Nehci tu srovnavat nesrovnatelné protože s MARATHON se to nedá. Ale pro méně movité to může být zajímavé. Neberu technickou vyspělost! Strojek,Tritium,Sklo a podobně. Jde pouze o vzhled a pro mně hlavně ocenu. Pokud se někoho dotknu,nebo to sem nepatří tak se omlouvám.

 

http://www.dugena.de/wDeutsch/kollektion/k...amp;zuo=4167821

 

Mám je doma,takže si dovolím pár fotek:

post-11074-1271578963.jpg

post-11074-1271578973.jpg

post-11074-1271578987.jpg

post-11074-1271579002.jpg

post-11074-1271579008.jpg

post-11074-1271579040.jpg

post-11074-1271579064.jpg

post-11074-1271579166.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praetorian Signifer Automatik....nie som este tak zorientovany, velmi tu znacku nepoznam, iba z tejto milwatches.com stranky, takze neposudim ci ide o kopiu, alebo jednoducho splnaju aspon vizualne podmienky vojenskych hodiniek. Cena je zaujimava, ak hladas lacnejsie - 398 EUR. Pouzili snad vsetky dostupne farby trubic, co sa i az tak nepaci.

 

- Miyota 8215, 21 jewels

- puzdro - lestena nerez ocel 316L

- trubice - mbmicrotec

- safir

- datumovka

- otocna luneta

- WR 200m

- zdroj: milwatches.com

 

skusenejsi posudia, ci to stoji za to.

 

post-6829-1271608176.jpg

post-6829-1271608199.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Předmět: Novinky v produkci Marathon Watch Company

 

Komu: všichni

 

V internetovém katalogu Marathon Watch Company se objevily dvě novinky Posted Image :

 

1. novinka

Model GSAR s červenými kanadským javorovým listem na ciferníku. Oficiálně je tento model označený jako WW194006MPL, kde MPL = Maple Leaf.

 

 

Ten odkaz na WUS jsem založil já ... :)

 

Hezké jsou, ale já mám raději US verzi. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Hodinky GSAR s gravírováním US GOVERNMENT

 

Komu: Mike. a všichni fandové hodinek Marathon

Ten odkaz na WUS jsem založil já ... Posted Image

Hezké jsou, ale já mám raději US verzi. Posted Image

 

Miku,

vítej zpět ve svém vlákně.Posted Image Posted Image

 

A protože se Ti líbí verze US GOVERMENT, přidávám jednu zajímavost, na kterou mě upozornil Here .Posted Image

 

Jsou to hodinky GSAR, které sice mají ciferník bez ?vládního? loga, ale místo toho mají nápis ?U.S GOVERNMENT? vygravírovaný a vyčerněný na levém boku pouzdra.

 

Před pár měsíci se vydražily na E-Bay za 532 USD.

 

Gravírovaný nápis byl dělán až dodatečně, mimo OEM výrobce Marathon Watch Company. Mně se sice osobně nelíbí, ale rozhodně si myslím, že tato rarita si zaslouží být zvěčněná i v tomto vlákně.

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Hodinky GSAR s gravírováním US GOVERNMENT

 

Komu: Mike. a všichni fandové hodinek Marathon

Miku,

vítej zpět ve svém vlákně.Posted Image Posted Image

 

A protože se Ti líbí verze US GOVERMENT, přidávám jednu zajímavost, na kterou mě upozornil Here .Posted Image

 

Jsou to hodinky GSAR, které sice mají ciferník bez ?vládního? loga, ale místo toho mají nápis ?U.S GOVERNMENT? vygravírovaný a vyčerněný na levém boku pouzdra.

 

Před pár měsíci se vydražily na E-Bay za 532 USD.

 

Gravírovaný nápis byl dělán až dodatečně, mimo OEM výrobce Marathon Watch Company. Mně se sice osobně nelíbí, ale rozhodně si myslím, že tato rarita si zaslouží být zvěčněná i v tomto vlákně.

 

Petře, díky. ;)

 

US verze se mi líbí, ale stačí na ciferníku. :)

 

Tu aukci jsem sledoval (často sleduji aukce týkající se hodinek Marathon), ale jak píšeš, tohle už je asi moc, ale jako rarita do sbírky to může být zajímavé ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Posted Image Radiační měření Marathon Navigator Posted Image

 

Komu: všichni

 

Nedávno jsem nechal měřit radiaci na starých ruských/sovětských palubních hodinách AVRM a 127ČS (více viz toto vlákno). Při této příležitosti jsem nechal přeměřit i vojenské letecké náramkové hodinky Marathon Navigathor, WW194001, rok výroby 2005 s tritiovými osvity GTLS.

 

Měření byla prováděna s ručním přenosným detektorem, kterým jsou vybaveny bezpečnostní složky našeho státu. Detektor byl schopen detekce ?-záření.

 

Výsledky byly následující: i poté co byl detektor doslova přiložen na čelní sklo hodinek, ručička detektoru se jen nepatrně ?zachvěla?. Dle obsluhujícího technika byly ukazované hodnoty prakticky neměřitelné. A to věděl, že to co měří, je radioaktivní a jak. V praxi by to nikdo s použitým vybavením ani nezaregistroval. Pro běžného nositele to znamená, že se při nošení hodinek s GTLS nemusí obávat, že by někde spustil radiační poplach. Velkoplošné bezpečnostní detektory nemají šanci a i ruční lokalizační přístroje, které se používají jen při důvodném podezření či už vyhlášeném poplachu nic nebezpečného neohlásí.

 

Množství tritia v hodinkách je totiž opravdu malé (US regulační předpisy), plynné tritium vyzařuje jen nízkoenergetické ?-záření a navíc je to velmi účinně odstíněno sklem GTLS kapslí a sklem hodinek, respektive pouzdrem. Přesto je to stále radioaktivní zdroj záření, ze kterého záření uniká. Jen se k jeho detekci při výrobě GTLS a kontrole hodinek požívají laboratorní metody s velmi citlivými scintilačními detektory. Více o tritiu, GTLS a radiaci lze pak nalézt v článku o osvitech hodinek na mém blogu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komu: little_w

 

cece, ty bys mel dostat nejakej chronodoktorat. na vsechny prispevky jdes tak metodicky a vedecky... to myslim vazne. fakt klobrc dolu!

 

To potěší, ale dovolím si zde stylově parafrázovat jedno rčení: ?Od té doby, co vynalezli hodinky Marathon, se neděkuje?. Posted Image
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Předmět: Hodinky Marathon a MIL-PRF-46374G

Komu: všichni

 

Americké ministerstvo obrany dokončilo v květnu pravidelnou dvouletou recertifikaci dodavatelů (a jejich výrobních závodů), které dodávají hodinky splňující americkou vládní normu MIL-PRF-46374G.

 

Od minula nedošlo k jediné změně a jediným dodavatelem hodinek dle MIL-PRF-46374G je nadále pouze kanadská společnost Marathon Watch Company Ltd. a její švýcarský výrobní závod Marathon Watch Company S.A.

 

Certifikovány podle MIL-PRF-46374G jsou následující modely hodinky:

 

  • Model WW194001 jako Type III, class 1, 2 a 3 (neboli Marathon Navigator);
  • Model WW194003 jako Type I a II, class 1, 2 a 3;
  • Model WW194004 jako Type I a II, class 4;
Posted Image
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...