Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podle informace z ČP začínají celníci účtovat poplatek za uložení zásilky na skladě po 14ti dnech od naskladnění, tak předpokládám, že těch 14 dní je maximum, pokud jsou všechny doklady v pořádku.

Osobně to lze vyřídit prakticky ihned, přes deklaranta ČP za příplatek taktéž během jednoho dne. Jak dlouho to trvá standardní cestou za 180,- Kč doplním, až mi přijdou hodinky.

 

ČP = Česká pošta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celní řízení mi většinou trvalo 1-3 dny. Hodně se to taky urychlí jestli máš s ČP plnou moc na elektronické zastupování (nebo jak se to jmenuje). V praxi to znamená, že žádost o dodání podkladů ti přijde e-mailem místo poštou čímž ušetříš den až dva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pratele, mate zkusenosti s webem http://www.authenticwatches.com/? Mam vubec zkouset aby podhodnotili mou zasilku?

Vychazi mi, ze tag heuer tam koupim za 25tis CZK a tady za 40tisic

A jak dlouho pak celni rizeni tak trva?

No hlavne bych se jeste zamyslel s tim shopem:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/71151-authenticwatches/?hl=authenticwatches.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud teda očekávám zásilku, kterou bude v ČR doručovat ČP, předpokládám, že to stopnou celníci.

Pokud jsem to pochopil správně, tak to můžu urychlit tím, že pošlu ČP plnou moc, kterou mají uloženou tady: http://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/ocekavate-zasilku-ze-zahranici#6

a když zásilka dorazí, tak cena té služby bude 180,- Kč a ani o korunu navíc, dle bodu 2.2 zde http://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282453/celni-deklarace_k_1_2_2014.pdf/d8ca16ed-4969-4d68-aa4c-d4ec261b4e91 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj všem, rád bych se podělil o novinku v sazebníku DHL - od 1.11.2014 si účtují nově 2% z celkové částky cla, daní a dph - min. 260Kč za tzv. záruku v celním řízení za to, že za zákazníka zaplatí DPH a případné clo a následně to od něj při předání balíčku vyberou. Koukal jsem jak puk, když mi můj první balíček z creationwatches.com dorazil a kurýr po mě kromě 211Kč DPH chtěl ještě tohle. :-(

 

Více info např. zde: http://gizchina.cz/2014/11/07/saga-pokracuje-oficialni-stanovisko-dhl-ke-kauze-zaruka-celniho-rizeni/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Ahojte, 

nebudem zakladat nove vlakno a pytam sa sem. Zvazujem nakup Rolex hodiniek tu v Kanade a je tam moznost si odpocitat dan pri dochode na letisku. Smerujem do EU (prestup Frankfurt a cielova destinacia Madarsko). Chcem sa opytat, ci je mozne "preklznut" na letisku v cielovej destinacii bez toho, aby som musel platit dan? Poznamka: Box a kartu od predajcu si necham zaslat postou. Chcem vsak doviest nove hodinky na ruke (t.j. na foliach). Dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ruce resp. V kapse to převezes v poho. Tam by se nemělo nic dit. Při celní kontrole lezou většinou do bagáže. Samozřejmě bys neměl mít sebou dvoje hodinky. Pokud jsou fólie i nahoře tak na ruce to bude nápadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zase pozor, pokud si necha vratit dan s tim, ze je procli v EU, tak to uz si zase ohlidaj. O tom si davaji aviza.

 

jak to funguje v praxi s identifikaci toho dotycneho cloveka po pristani v EU. oni si vytisknou tvou fotku z pasu a koukaji na lidi podle fotky, nebo si te vyvolaji radiem, ze mas jit proclit hodinky, nebo.. ? si to dost obtizne predstavuju (i kdyz je ten clovek nahlasenej, ze si nechal prachy vratit v miste odletu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zase pozor, pokud si necha vratit dan s tim, ze je procli v EU, tak to uz si zase ohlidaj. O tom si davaji aviza.

Tak to si nemyslím. To co popisuješ funguje v rámci EU. Pochybuji že to funguje ze zemí mimo EU. Kanada je ráda že jsi tam utratil peníze a je ji fuk co se s tim děje dál.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celnici z USA rozhodne aviza celnikum v USA nedavaji, uz jen proto ze s odpoctem dane v USA nemaji nic spolecneho. Ja jsem v USA nakupoval opakovane, zadal jsem si o odpocet a pak jsem v EU nic neprihlasil a nikdy Mi na nic neprisli. Faktem ale je ze celnici v EU dobre vedi ze v USA se hodne nakupuje a cilene kontroluji lety ze zamori. Vetsinou si nechaji od par nahodne vytipovanych osob ukazat osobni zavazadla, osobni prohlidku jsem nikdy nezazil a ani nevidel. Hodinky na ruc dprovezes bez problemu. Dulezite je nemit krabicky. Byl jsem svedkem jak chytli mladeho ceskeho kluka ktery vezl 5 Macbooku pro kamarady a samozrejme vse v krabicich i s uctenkami - to se asi chudak prohnul. Ale pokud dodrzis to, ze nevezes krabicku a nemas podezrele hodne veci ktere vypadaji nove, vse by melo byt bez problemu - ikdyz 100% ti to nikdo nezaruci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jsem blb a z Hong Kongu jsem si objednal troje hodinky.

Samozřejmě mi je poslali v jednom balíčku, cena přesáhla nějakou tu jejich hranici, takže mi celníci doměřili jak DPH tak i clo, plus samozřejmě poplatek za služby celního deklaranta.

Takže jsem si svojí oslovinou hodinky pěkně prodražil

Je teda fakt že to celé včetně cesty balíčku z H K trvalo pouhých 6 dní 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...