Přejít na obsah

Pražské hodinářství


Doporučené příspěvky

Ahoj, všiml jsem si na FB krásně zrenovovaného tahu bondovek. Super práce.

Chtěl bych Vás jen poprosit o informaci jak dlouho to zhruba trvá?

Je mi jasné, že záleží hlavně na stavu tahu, ale stačila by mi orientační informace typu 2 týdny nebo 3 měsíce, abych věděl s čím počítat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Dneska super návštěva Pražského hodinářství...volám minulý pátek že přivezu hodinky na servis, jo není problém, jedu až MB, přijedu a ono zavřeno...

 

Omlouvám se. Jeden kolega musel akutně k zubaři a druhý hodinář chodí prozatím na tři dny v týdnu, jelikož má úvazek ještě jinde. Pokud budeš o servis stát, dovol mi, abych Ti jako omluvu nabídl slevu 30%.

 

Ahoj, všiml jsem si na FB krásně zrenovovaného tahu bondovek. Super práce.

Chtěl bych Vás jen poprosit o informaci jak dlouho to zhruba trvá?

Je mi jasné, že záleží hlavně na stavu tahu, ale stačila by mi orientační informace typu 2 týdny nebo 3 měsíce, abych věděl s čím počítat :-)

 

Aktuálně cca 4 týdny.

 

Jakube,prosím podívej se na odeslání Hamiltonu v titanu. Děkuji.

 

Odesláno na konci minulého týdne, dnes by je měli doručovat :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proběhly tady dotaz, jak naložit s vytopenými Rolex Datejust. Bohužel došlo k opakovanému vniknutí vody a tím k poměrně výrazné korozi celého stroje, kterým je nový kalibr 3235. Autorizovaný servis navrhoval výměnu stroje, což byla pro majitele hodinek příliš nákladná akce, tudíž jsme se pustili do práce.

 

Bylo nutné jednat velmi rychle a stroj kompletně rozebrat, aby nedošlo k poškození žádných dalších dílů, především pak závitů. Následovalo ruční čištění, které zabralo více než 20 hodin práce téměř bez přestávky. Následoval již klasický kompletní servis stroje, tedy opětovné čištění dílů v automatické čističce, výměna několika šroubů, lubrikace dílů mazivem, složení stroje, regulace chodu, přetěsnění pouzdra a tlaková zkouška vodotěsnosti. Hodinky jdou, po naší opravě, v rámci Chronometer certifikace.

 

post-1156-0-84166900-1569831666_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za tento poněkud rýpavý příspěvek, ale čtu to už po několikáté a už mi to nedá. Vždycky se divím, proč lubrikujete mazivem. Měl jsem za to, že mazivem se maže a lubrikantem lubrikuje. A ani není třeba explicitně psát, čím se to dělá, protože to je jaksi samo sebou, že se maže mazivem a lubrikuje lubrikantem. Formulace "lubrikovat mazivem" mi přijde strašně divná. Taková snaha, aby to za každou cenu znělo hrozně odborně. Nechci nijak snižovat vaši hodinářskou práci, které si vážím, moje poznámka se týká čistě její slovní prezentace.

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za tento poněkud rýpavý příspěvek, ale čtu to už po několikáté a už mi to nedá. Vždycky se divím, proč lubrikujete mazivem. Měl jsem za to, že mazivem se maže a lubrikantem lubrikuje. A ani není třeba explicitně psát, čím se to dělá, protože to je jaksi samo sebou, že se maže mazivem a lubrikuje lubrikantem. Formulace "lubrikovat mazivem" mi přijde strašně divná. Taková snaha, aby to za každou cenu znělo hrozně odborně. Nechci nijak snižovat vaši hodinářskou práci, které si vážím, moje poznámka se týká čistě její slovní prezentace.

Ahoj, díky za tvůj příspěvek :-). Používáme slovo lubrikovat převzaté ze servisních manuálů, které jsou pouze v angličtině. Ale chápu, že překlad lubricate je namazat. Samozřejmě v hodinářství říkáme máznout nebo namazat, nikoliv lubrikovat. V psaném textu nám to přišlo lepší, jelikož se nic nemaže štětečkama, ale je to opravdu minimalistický jednolitý povlak. Každopádně dáme poradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kubo, zajímalo by mě v kontextu s tím servisem Rolex, na kolik celá akce přišla? Protože jestli jsou to ty hodinky, které tady proběhly vláknem, tak Rolex si za výměnu naúčtoval randál. Díky.

 

Ano, jsou to ony :-). Bavíme se cca o třetině ceny, avšak je jasné, že my účtovali především hodinovou práci a pár dílů, zatímco autorizovaný servis by na to šel cestou zaslání do Švýcarska a výměnou stroje. Ovšem tento úkon, jak vidno dle výsledku, opravdu nebyl nutný.

 

Děkuju chlapům za opravu autavek s kalibrem 12 včetně jobovek jako lepidlem přilepená ručička atd. Hodinky stály cca. 2000 - 2019 a ted šlapou jako kdyby se nic nestalo. Děkuju!

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

 

Moc děkujeme za milý vzkaz :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych podekovat sikovnemu panu hodinari za servis a dobry pokec. Urcite doporucuji, budu se tesit na dalsi spolupraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že moc často ze skeletonu nějak nadšený nejsem. Tyto ML Masterpiece, které jsme měli na běžném servisu, se mi ale opravdu líbí. Samozřejmě že retail cena kolem 7 000 USD není málo, ale úroveň skeletonizace a celkové zpracování je na opravdu top úrovni.

 

post-1156-0-55443400-1570528768_thumb.jpg

 

post-1156-0-55219400-1570528773_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení, rádi bychom přijali hodináře na částečný nebo plný úvazek. Nabízíme nadprůměrnou mzdu, práci s top vybavením značek Bergeon, Greiner nebo Elma, možnost pracovat na velmi zajímavých opravách a projektech, a v neposlední řadě také fajn pracovní prostředí.

 

Očekáváme především spolehlivost a chuť makat. Hledáme hodináře, který bude umět pracovat se základními stroji jako například Prim (66, 68, 96), Seiko (4R36, 6R15) nebo jednoduché ETA (2824, 2892). Co se týká složitějších strojů jako např. ETA 7750, Omega s koaxiálním krokem, kalibry Rolex atd., nabízíme možnost postupného zaškolení se pod odborným dohledem.

 

V současné době máme jednoho hodináře na full-time, druhého na part-time. Bohužel to nestačí a následkem je to, že některé opravy trvají dlouho a něco musíme odmítat úplně, což nás samozřejmě vůbec netěší.

 

Děkuji Vám také za případné doporučení!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Ahoj, všiml jsem si na FB krásně zrenovovaného tahu bondovek. Super práce.

Chtěl bych Vás jen poprosit o informaci jak dlouho to zhruba trvá?

Je mi jasné, že záleží hlavně na stavu tahu, ale stačila by mi orientační informace typu 2 týdny nebo 3 měsíce, abych věděl s čím počítat :-)

 

Omlouvám se, ale tvého postu jsem si nevšiml. Renovace pouzdra a tahu aktuálně trvá cca 3-4 týdny vč. tlakové zkoušky vodotěsnosti a přetěsnění pouzdra, pokud je potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...