Přejít na obsah

Chronograf s velkou vteřinovkou?


Doporučené příspěvky

Vážení, měl bych dotaz, zda hodinky v provedeni chronograf mají při zobrazeni TIME vždycky a jen malou vteřinovku v některém sčítači (a velká jen jen pro CHRONO), nebo existují nějaké hodinky s velkou vteřinovkou pro zobrazení času a chrono režim se odehrává komplet na malých sčítačích. A je rozdíl mezi QUARTZ a mechanickými? Mám Certina DS Podium - Quartz Chrono, tam je mi to jasné, ale při prohlížení FOTEK na netu toto nezjistím. A návody nejsou vždycky při ruce. Můj sen jsou mechanické hodinky s velkou vřeřinovkou a pokud možno stopkama. Jsou takové?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení, měl bych dotaz, zda hodinky v provedeni chronograf mají při zobrazeni TIME vždycky a jen malou vteřinovku v některém sčítači (a velká jen jen pro CHRONO), nebo existují nějaké hodinky s velkou vteřinovkou pro zobrazení času a chrono režim se odehrává komplet na malých sčítačích. A je rozdíl mezi QUARTZ a mechanickými? Mám Certina DS Podium - Quartz Chrono, tam je mi to jasné, ale při prohlížení FOTEK na netu toto nezjistím. A návody nejsou vždycky při ruce. Můj sen jsou mechanické hodinky s velkou vřeřinovkou a pokud možno stopkama. Jsou takové?

 

Zajímavej dotaz, taky už mě to napadlo. Na obrázcích je většinou centrální vteřinovka na nule (stopky neběží), ta ve sčítači je někde "na cestě". Kdyby to bylo obráceně (centrál na cestě, kruhy vynulovaný), je to teoretická, bohužel opravdu jen teoretická šance, že je to to co hledáš :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, ale myslím že ne, aspoň u mechanických. V současnosti (a nedávné minulosti) vyráběné chronografy (bez nároku na úplnost)

 

ETA Valjoux 7750

ETA 2894-2

Lemania 5100

Lemania 1350

Zenith El Primero

Rolex 4130

Piquet 1185

Omega 3313

PP 5960

 

takovou funkci nemají.

 

Osobně se mi libí dvoučítačové chronografy, bez průběžné vteřinovky, ta totiž podle mne na stopkách nedává moc smysl. Slouží spíš ke kontrole zda hodinky běží. Vteřiny v rámci průběžného času stejně ukazuje nepřesně, nehledě na to, k čemu je v průběžném čase třeba přesnost na vteřiny ;-) a k měřeni krátkých úseku je možné použít stopky. Jako super nápad mi přijde MeisterSinger Monograph, což je kombinace dvoučítačových stopek s jednoručkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...