Přejít na obsah

Využití chronografu


Doporučené příspěvky

Samotného mne nikdy nic lepšího než vaření vajíček a stopování závodu v běhu kolem baráku dětem nenapadlo, ale jsem břídil. Server Horozima přináší hned několik neotřelých nápadů, údajně od IWC, ale původní zdroj neuveden.

1. Trapné použití jako stopky, včetně měření rychlosti na tachymetrické škále a vzdálenosti výstřelu z děla na telemetrické.

2. Druhá časová zóna pro chudé. Kdo nemá na GMT, může použít trochu krkolomný způsob. Pokud máte hodinový čítač na 12 hodin (7750 ho má) a víte že letíte do zóny, která je např. 6 hodin dozadu, tak si v 6 hodin pustíte stopky a máte na hodinovém čítači právě 12 h, tj čas v destinaci. Jak prosté!

3. Nastavení času schůzky resp. určitého okamžiku v budoucnosti či minulosti - náhrada otočné lunety. Necháte doběhnout ručičku chronografu na místo hodinové (nebo minutové, pro kratší interval) ručičky, kde bude ve střežený okamžik, Alternativně lze totéž použít k zaznamení např. času startu, zase jako na otočné lunetě.

4. Generický upozorňovač (tam tomu říkají uzel na kapesníku). Prostě pustíte a pak třeba zastavíte stopky, a pak až se podívate na hodinky, vidíte že ručička stopek není nahoře čímž jste si něco chtěli sdělit. Co to ale jenom bylo.

5. Zapamatování určitého časového okamžiku. Uvádějí příklad, např. zrovna hrají v radiu nějakou písničku, nebo se vám stala bouračka, pořípadě kdy v noci zazněl výstřel, až se vás ránu bude policajt ptát. Nemusíte si ten čas zapisovat, ale pustíte si stopky a později si to odečtete od aktuálního času.

 

A pak, že je chronograf (stejně jako ostatní komplikace) naprd. Mne teda nic jiného nenapadá. Ale pokud máte nějaká vlastní originální využití, sem s nimi :-)

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V práci si měřím louhování čaje. ;) .Přítelkyni jsem měřil jak dlouho si čistí zuby.Měřil jsem jak dlouho mi protíká kafe pressovačem atd.Když to tak vemu,tak je to užitečná věc.

 

Nejen čištění zubů, ale jakákoli ženská aktivita v koupelně je záhodna změřit. Člověk se už pak tolik nediví, že drahá polovička má tak málo času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam centralni minutovou a vterinovou rucku chrona v takove pozici, aby prijemne dovrsili dojem z mych nejoblibenejsich hodinek. Nejmilejsi pozice je 52 min a 8 sec. Mimostredna hodinova rafika tak ukazuje rozdil mezi GMT a UTC. Coz pekne doplni mimostredny ukazatel 24h cyklu. Chrono je nekdy bajecna vec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se podiva do nejakyho diare z Tesca kde je uveden cas vychodu a zapadu slunce a na nasledujci den si nastavi vychod. Pokud ma po ranu delsi kabel tak si na pozitri narychtuje i zapad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se podiva do nejakyho diare z Tesca kde je uveden cas vychodu a zapadu slunce a na nasledujci den si nastavi vychod. Pokud ma po ranu delsi kabel tak si na pozitri narychtuje i zapad.

 

To je sice hezká funkce, ale je to trochu plagiát toho kalendáře, ten je u mne zatím nepřekonán.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
On se podiva do nejakyho diare z Tesca kde je uveden cas vychodu a zapadu slunce a na nasledujci den si nastavi vychod. Pokud ma po ranu delsi kabel tak si na pozitri narychtuje i zapad.

 

ne-e, zvládám to bez diáře z tesca a v tom je to unikátní :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou jsem chtěl využít chronograf na navitimerech ve sportovním letadle, ale po tom, co se mnou vyváděl kamarád 3000m nad zemí jsem zapoměl, že hodiky existují... Takže poslední využití bylo, že mi ho sepnul kamarád (shodou okolností onen šílený pilot) po společně osmi vypitých lahví vína, když jsem se rozhodnul, že domů půjdu pěšky, abych se nadýchal vzduchu... Vypnul jsem ho až asi po dvou dnech :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...