Přejít na obsah

Traser P6600 TYPE 6 MIL-G


kubson

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Předmět: Traser a MIL-PRF-46374G

 

Komu: kubson

 

Kopie: všichni

 

v té databázi mě trochu zaráží datum poslední aktualizace - prosinec 2008?

 

Pár aktualit ohledně certifikace hodinek podle americké vládní normy MIL-PRF-46374G je na tomto odkazu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník quartzik

Nelíbí se mi bohužel, i když mám Traser jako značku rád. Nejvíc mě štve, že je tam kombinace plast-kov. Nechápu takové výrobce hodinek, co tohle dělají. Buď ať je to plast nebo kov. Traser dělá pěkné military hodinky, ale když na kovové pouzdro dají plastovou lunetu, za tohle by měli provézt hromadnou sebevraždu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár aktualit ohledně certifikace hodinek podle americké vládní normy MIL-PRF-46374G je na tomto odkazu.

 

sice se to týká jiného modelu od traseru, ale armádní tématiku to má, takže to dám sem - onehdá mi přišel tendle oběžník o modelu traser black storm pro:

 

 

 

 

 

We are glad to inform you that we are allowed from now on to engrave the Nato Stock Number of our model "P6504 Black Storm Pro" NSN-6645-99-274-4459 on the case back.

 

A NATO Stock Number, or National Stock Number (NSN) is a 13-digit numeric code, identifying all the standardized material items of supply as they have been recognized by all NATO countries including United States Department of Defense. The system was designed to facilitate the exchange of information for logistics operations through the use of a common, uniform system.

 

The first 4 digits, 6645, stand for "Time Measuring Instruments". The following 2 numbers shows the country code, in our case 99 for UK. The digits 274-4459 comprises the non-specific number. The numbers are selected by a computer and provides a unique identity for the registered item.

 

Our thanks goes to our Main Distributor in the UK, Green Watch Services Ltd, who has successfully register the watch with the authorities.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu říci, že mne u Traserů nevadí kombinace kovu a plastu. Tenhle nový typ mne nezaujal, ale P6504 Black Storm Pro na NATO tahám už dva roky na motorku (enduro, dovolené v divočině...). S každým nošením si jich vážím víc a víc - tolikrát se válely v blátě, tolikrát jsem se jimi o něco otřel, klepnul, plaval, potápěl, štípal dřevo... Po dvou letech není vidět nejmenší náznak opotřebení na pouzdře, sklíčku ani lunetě, povlak PVD jeko nový. Myslím že plastová (nebo z čeho je) luneta je do takových podmínek ideální.

Mám i Supersport Chrono Blue, outdooru a vody si užily také dost, přítelkyně má Supersport Silver, plave s nimi, motorkaří apod. Ve srovnání s tím své poslední P6506 Commander 100 Titan nosím jen občas na relativně bezpečná místa a jejich odolnost neumím posoudit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Traser P6504 Black Storm Pro a NSN 6645-99-274-4459

 

Komu: všichni

We are glad to inform you that we are allowed from now on to engrave the Nato Stock Number of our model "P6504 Black Storm Pro" NSN-6645-99-274-4459 on the case back.

Our thanks goes to our Main Distributor in the UK, Green Watch Services Ltd, who has successfully register the watch with the authorities.

 

Podíval jsem se do NATO Logistic Database na NSN 6645-99-274-4459. Tento NSN byl vytvořen 8. 8. 2008 a přidělen náramkovým hodinkám (Traser) P6504. Registrovanými vojenskými uživateli jsou Velká Británie a Norsko. Autorizovanými dodavateli jsou švýcarský Traser Watch Division of Mb-microtec AG (tedy výrobce) a britská společnost Greens Watch Services Ltd (hlavní distributor Traseru pro Velkou Británii).

 

NATO Stock Number (NSN) je číslo, které se přiděluje jenom produktům, které byly oficiálně nakoupeny do ozbrojených sil členského státu NATO. Nejedná se tedy o žádnou maličkost, ale o potvrzení toho, že takovéto hodinky se mohou pyšnit titulem ?vojenské hodinky?, ačkoliv se jedná původem o komerční produkt, který nebyl vytvořen podle žádné vládní/vojenské specifikace. Něco málo o NSN lze najít v toto starším příspěvku.

 

Podle šuškandy na zahraničních webových fórech byly hodinky P6504 nakoupeny britským ministerstvem obrany v omezeném množství pro speciální jednotky jako jsou výsadkáři (Paras), královská námořní pěchota (Royal Marines) a další.

 

Podařilo se mi najít i pár usvědčujících fotografií. Přestože fotografií ze současného nasazení Britských ozbrojených sil je obrovské množství, tak najít na zápěstích vojáků nějaké náramkové hodinky není nic jednoduchého. Pokud jsou a jsou identifikovatelné, tak se většinou jedná o digitální hodinky. Ale v několika případech se zdařilo najít i Trasery řady P650x. Zda je to vždy jen model P6504 (a zda je koupený z vojenského rozpočtu), se z fotografií už vždy poznat nedá.

Posted Image

 

Posted Image

 

a asi model P5602 Navigator:

 

Posted Image

Britský distributor Traseru společnost Greens Watch Services (GWS) Ltd se mi ale líbí. Ve spolupráci s britským ministerstvem obrany dotlačil Trasery P5604 k NATO kodifikaci a přidělení vlastního NSN, což rozhodně není úplně hladký bezproblémový proces. Navíc podíváte-li se na jejich webové stránky a srovnáte-li je s českými prodejci Traseru, můžete postřehnout několik zajímavých rozdílů, které naznačují, že britský Traser pod GWS se mnohem více orientuje na military aspekt svých produktů než je tomu v Čechách. Pochopitelně množství, postavení a kupní síla jak Ministerstva obrany, tak i individuálních osob, které jsou přímo v armádě nebo mají prostě jenom rádi vojenské věci rádi je ve Velké Británii několikanásobně vyšší než u nás.

 

Pár příkladů: vojáci nebo příslušníci záchranných sborů dostávají při individuálním nákupu speciální slevu; ciferníky hodinky lze ?customizovat? symbolem druhu zbraně, respektive symbolem pluku (regimet), ke kterému se nositel identifikuje. Nejvíce je to nabízeno právě v řadě P6504 Blacktrom Pro.

 

Na jejich webových stránkách je také velmi přehledně udělána možnost objednávání alternativních tahů a řemenů. Je to hned v nabídce produktů včetně ceny, žádné složité klikání a komplikované dotazy na prodejce, viz tento příklad P6504 s logem výsadkového pluku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, Petře (a hlavně za fotky). Ohledně NSN pro Traser P 6504 Black Storm Pro jsem četl už dříve na jiném fóru, ale fotky jsem ještě neviděl.

 

Na poslední fotce bude pravděpodobně model P 6506 Commander, ne P 6502 Navigator (podle lunety to tak vypadá).

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...