Přejít na obsah

Prim, co to je za hodinky?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ano to je v pořádku, toto ocenění dostal Elton hodinářská a.s. tedy po roce 2000...

Jaké ocenění? Josefe nemáš v tom nějaký zmatek...? Bylo zde už psáno, že ono označení "Czech Made" dávali v Eltonu na ciferník po revoluci i v době, kdy se ještě nejednalo o udělovaný "certifikát", kdy si tím označovali místo "původu" ve stylu Made in Czechoslovakia apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady můžete nastudovat, co je potřeba k získání značky Czech Made (která se, pokud vím, nedovná "Made in Czech Republic").

 

A pro velký zájem o hodinky získané Perem55 ještě jeden obrázek.

 

(Mimochodem, kdo si je dá na ruku a bude nosit, je velký borec ;) Ta barevná kombinace je totiž dost svérázná :) )

 

post-6998-1269890750.jpg

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem dal i ten strojek. V tom případě je cena 800,- Kč řekl bych příjemná, leč trochu odpovídající...

 

Biges: ano, vím co znamená ono označení a co je potřeba udělat pro jeho získání. Nicméně mám stejně jako Honza.mata za to, že po revoluci a před jasnou specifikací, co je potřeba pro toto označení udělat, byly takto označovány "primky" (a možná nejen ony ale i jiné výrobky made in CZE?).

Upraveno uživatelem ricous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem dal i ten strojek. V tom případě je cena 800,- Kč řekl bych příjemná, leč trochu odpovídající...

 

Biges: ano, vím co znamená ono označení a co je potřeba udělat pro jeho získání. Nicméně mám stejně jako Honza.mata za to, že po revoluci a před jasnou specifikací, co je potřeba pro toto označení udělat, byly takto označovány "primky" (a možná nejen ony ale i jiné výrobky made in CZE?).

 

Tak jo :)

 

Bigesy, ty máš nějaké starší katalogy od Primu, nemohl by si je sem uploadovat. Děkuji

 

Mám jen takový leták, co jsem sebral na exkursi v Eltonu, povalovala se tam toho tenkrát hromádka volně k dispozici. Když je takový zájem, tak to naskenuju a uploadnu :)

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je sken toho letáku. Co se mně týče, můžete to volně šířit. A jelikož je to reklamní materiál, tak jistě nebude proti ani Elton.

Jinak smím-li to tady říci, trochu mi někdejší hodinky Elton připomíná některé nynější MPM. (Než se Elton opět vrátil k variacím na téma 60. a počátku 70. let...)

 

post-6998-1269895346.jpg

 

post-6998-1269895378.jpg

 

post-6998-1269895392.jpg

 

post-6998-1269895483.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Biges: :cheers:

Když se člověk koukne na webové stránky ohledně Czech Made, tak i celkem zapochybuje, jestli se ještě o nějakou prestiž jedná - viz seznam výrobků (ke dni 15.6.2007 -?). http://www.scj-cr.cz/p.php?p=o-czech-made,...y,vyrobkyplatne

Jinak se značka uděluje od roku 1993, na dva roky - tak kdo ví, jak to tehdy s Eltonem bylo, třeba si zažádali a dostali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Biges: :cheers:

Když se člověk koukne na webové stránky ohledně Czech Made, tak i celkem zapochybuje, jestli se ještě o nějakou prestiž jedná - viz seznam výrobků (ke dni 15.6.2007 -?). http://www.scj-cr.cz/p.php?p=o-czech-made,...y,vyrobkyplatne

Jinak se značka uděluje od roku 1993, na dva roky - tak kdo ví, jak to tehdy s Eltonem bylo, třeba si zažádali a dostali.

 

 

Nápis CZECH MADE na eltonských hodinkách označuje původ výrobku. Mohlo by tam být také napsáno "Made in Czech republic", ale je to příliš dlouhé. Nejedná se tedy o tzv. prestižní značku, kterou lze získat na cokoliv odkudkoliv a stačí vám k tomu pouze zaplatit příslušný poplatek organizaci, která má právo s touto značkou nakládat. Po přečtení podmínek pro získání této značky jsem si jistý, že pokud vytvoříte pár správných lejster a zaplatíte příslušný poplatek, tak není problém získat "CZECH MADE" i pro konzervy s čínským vepřovým masem. Stačí když budete tvrdit, že papírovou přelepku na konzervu jste vyrobili v ČR a každou padesátou konzervu chutnáte zda není zkažená.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já přepokládám, že to elton dokázal vyplnit a nebyl lakomý to zaplatit, když si czech made píše na svoje výrobky.

 

Já totiž nesnáším tohle matení pojmů, czech made jednou znamená něco jiného, než označení původu, ať už si o tom myslíme, co chceme. A používat to jako označení výrobku by hypoteticky bylo , lehko se mi to neříká, fejkování a výmluvy na nízkou prestiž označení značně "šibalské", když je tak lehké to získat, tak se to prostě získá a je to.

 

Kdyby to elton hypoteticky neměl, tak bych opravdu s nejvyšší nechutí musel onionovi dát za pravdu, chytit se za ruce s MPM .......

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro quartzky se mi to zdá patřičné a tradiční :) Mimochodem, ten ciferník s čísly ve vodorovné řadě je bezva veselej nápad, prostě si tu avangardu natisknu - jak primácké a tak to mám rád ! Hele, filo, dnes a denně tu čítáme nostalgické výzvy za pokračování v této tradici osmdesátých let :D

Z druhé strany už jen čekám, jak se zas někdo ozve s ocucaným bonbónem :D

 

Josefe01, já pevně předpokládám, že to označení používají právem, protože řádná česká firma respektuje slušné vychování a těch pár lejster vyplní.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...