Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Ptát se jej nemusíš, mě to celkem nezajímá a i když si to možná nemyslíš, jsem rád, že máš pozitivní zkušenost a přeji Ti, aby to tak zůstalo. Jinak solidní peníz je relativní pojem, stejně jako kvalita, je to o naplněných očekáváních, co někdo vidí pozitivně, může jiný brát jako zlodějnu a odfláknutou práci.

Vždyť jo- každému je vhod něco jiného. Mně vyhovuje tohle. Přijedu s autem, řeknu co je špatně, pán na to mrkne a většinou má hned jasno. Pokud ne, ví do odpoledne kde je chyba. Nastíní možnosti řešení, nabídne dvě až tři varianty a většinou sám doporučí jak by volil. Zohledňuje vlastní zkušenosti, zná kvalitu dodavatelů a orientuje se i v rentabilitě opravy. Někdy se montuje originál, někdy starší díl, někdy aftermarket, což mi u materiálu jako jsou destičky, lanovody  či kotouče nevadí. Nikdy se nepokusil mi prodat auto, při koupi pouze ,,doporučuje" . Něco jako ,,jo, klidně, s tím a tím motorem to může mít smysl" nebo ,,klidně si to kupte, ale tady Vám takové auto servisovat nebudem" (nejmenovaná značka s přirozením na kapotě :lol2: ). Co jsem si z jeho dílny odvezl, vždycky dobře a dlouho sloužilo. Proto se tam vracím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

He, he a to montemar onehda psal, že mechanici flinkove jsou fáma, že to není možný :-)))) (http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/3104-kdo-čím-jezdí/?p=1650506)

myslel jsem to tak, ze "flinkove" uz podle me ve vetsich, solidnich servisech vymreli, nebo byli davno odejiti.. garaz s jednim, dvema brigadniky muze byt zase o necem jinem..

.. jinak ja uz dlouho jezdim ke znamemu, takovemu lepsimu garazistovi.. software ma legalni, dily dava kvalitni (ten me hnal, kdyz jsem spekuloval o levnejsich brzovych kotoucich - pry nic min, nez ATE mi tam proste neda.. :) ), nove ma i zarizeni na vyvazovani kol a mereni geometrie..

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptát se jej nemusíš, mě to celkem nezajímá a i když si to možná nemyslíš, jsem rád, že máš pozitivní zkušenost a přeji Ti, aby to tak zůstalo. Jinak solidní peníz je relativní pojem, stejně jako kvalita, je to o naplněných očekáváních, co někdo vidí pozitivně, může jiný brát jako zlodějnu a odfláknutou práci.

Hele ono je to fakt složitější. Máme v rodině majitele jednoho z velkých koncernových AD. A ten si mi už před lety stěžoval, že ty nejlepší lidi mu odchází na vlastní nohu, protože si vydělají víc. Já jsem s oktávkou po záruce taky skončil u chlapíka, který nebyl autorizovaný, ale dělal servis primárně fleetu. Na koncern a tuším Ford má kompletní diagnostiku legálně, absolvovaná školení. Jen není prodejce, pouze servis. Skončil jsem tam proto, že u AD nedokázali správně diagnostikovat problém motoru a odhadovaná oprava byla ke 40. Pán to zvládnul za pod půlku a při té příležitosti udělal rozvody a vyměnil lambda sondu (to vše pod tou půlkou). Jenže dělá sám s kolegou. Neplatí drahý autosalon s personálem a majitelem, co vydělá je jeho. Teď mě úplně ničí, že po pořízení novýho auta musím 5 let jezdit k AD kvůli prodloužený záruce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. jen poznamka.. mozna, ze to nekdo opravdu umi, ja uz bych si novy auto ale rozkuchat kvuli lepsimu zvuku nenechal.. udelal jsem to jednou, u rok staryho vozu.. menili kabelaz, repraky.. tzn. vyndat tapecirunky, tahat pod kobercem na podlaze.. a od te doby se zacaly obcas pri prejezdu nerovnosti ozyvat ruzny pazvuky..

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusis, ale musi byt tvuj servisak tak dobry aby pripadnou zarucni opravu vyridil sam s autorizakem a dolozil kvalitu pouzitych dilu a splnene servisni prohlidky.

 

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned v tom odkazu je video, kde očesají dveře až na plech :-). Rozumím tomu, jak to myslel montemar. Já měl před pár lety v dokonale složené Audi S4 repráky Bose, ale občas vypadl zvuk u toho v pravých předních dveřích. V Porsche Smíchov mi to rozebrali, opravili a kdykoliv potom na kostkách, přejezdu atd. pak ve dveřích něco vrzalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ono je to fakt složitější. Máme v rodině majitele jednoho z velkých koncernových AD. A ten si mi už před lety stěžoval, že ty nejlepší lidi mu odchází na vlastní nohu, protože si vydělají víc. Já jsem s oktávkou po záruce taky skončil u chlapíka, který nebyl autorizovaný, ale dělal servis primárně fleetu. Na koncern a tuším Ford má kompletní diagnostiku legálně, absolvovaná školení. Jen není prodejce, pouze servis. Skončil jsem tam proto, že u AD nedokázali správně diagnostikovat problém motoru a odhadovaná oprava byla ke 40. Pán to zvládnul za pod půlku a při té příležitosti udělal rozvody a vyměnil lambda sondu (to vše pod tou půlkou). Jenže dělá sám s kolegou. Neplatí drahý autosalon s personálem a majitelem, co vydělá je jeho. Teď mě úplně ničí, že po pořízení novýho auta musím 5 let jezdit k AD kvůli prodloužený záruce...

Nic není černobílé a všechno je o lidech. Autorizovaný servis má obecně mnohem víc povinností a stanovených postupů, což se někdy v důsledku může stát handicapem a v očích zákazníka to vypadá jako neschopnost, má to ale celou řadu důvodů, zejména ve vztahu ke kvalitě výrobku, zárukám, mobilitě, atd., jiný servis nepátrá až tak dalece po příčinách, ale řeší důsledky, možná byste se divili, kolik problémů napravují autorizované servisy po zásazích mechaniků, kteří opravují v dobré víře, ale prostě nevědí...zákazník se to ani nedozví, protože si auto dal jinam. Co se týká cen, každý úkon má svoji cenu a čas, za který musí být proveden, přes to nejede vlak, nevěřím, že stejné práce stojí v solidním a vybaveném servisu o 40% méně, zatím jsem to NIKDY neviděl, jen se o tom mluví.

 

Nemusis, ale musi byt tvuj servisak tak dobry aby pripadnou zarucni opravu vyridil sam s autorizakem a dolozil kvalitu pouzitych dilu a splnene servisni prohlidky.

 

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk

To samozřejmě může, pokud se prokáže plnou mocí od kupujícího, nebo smlouvou o postoupení práv.

 

Taky si myslím, že je to tak. V autorizáku Ti normálně kecaj...

Zatím jsem tady nikde nečetl, že by to kecali v autorizáku, tyto spekulace vychází stále jen z těch diskusí tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. Co se týká cen, každý úkon má svoji cenu a čas, za který musí být proveden, přes to nejede vlak, nevěřím, že stejné práce stojí v solidním a vybaveném servisu o 40% méně, zatím jsem to NIKDY neviděl, jen se o tom mluví.

Možná jsi to jen nezkusil. Já zkusil hodně. Prošel jsem od autorizáku přes různé garáže až po nynější stav. Do autorizovaných servisů se už nikdy nevrátím. Nepotřebuju kafíčko, tři navoněné  idioty se sáčkama a kravatama , bábu na kase, skladníka v bílým plášti  a přilehlej autosalón. Potřebuju fachmany co umí opravit moje auto- opravit, ne ho půlku vyměnit a o druhé říct, že diagnostika neodhalila chyby a tak teda se mi určitě jen zdá že kolísají otáčky. Potřebuju chlapy co rozumí motorům, nikoli  žoviálního strejdu v zelenejch montérkách co nikdy nepotkaly práci a jeho hlášky o tom, že litr oleje na tisíc kilometrů je standard. Potřebuju přijet, když je to rozbitý, ne když mi řeknou že můžu, a potřebuju odjet s opraveným autem podle původního plánu a neposlouchat  čtrnáct dní keců o tom, jak je těžký objednat brzdový hadičky na moje naprosto běžný auto, a že jednu posílají z Belgie a druhá přijede z Londýna. Potřebuju vyměnit žárovku na počkání, ne do tří dnů, a gumy do dvou hodin, ne ,,přijeďte si pozítří".   A je fajn, když se mnou mechanik sedne do auta a hodí mě na metro, abych byl v práci včas.  Já to všechno VIDĚL, já to všechno ZAŽIL  a proto jsem se takhle  ROZHODNUL.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ti to udelali blbe :) ja se tim driv hodne zabyval, spis sem jel teda na SQ, nez na SPL, samy speky typu McIntosh, Soundstream, Denon, Boston, JL Audio, Morel, Genesis, a musim rict, ze mi to chybi..

Jojo, kde jsou ty časy kdy jsem měl v golfu za 150 muziku za 200  :) na tyto stroje rád vzpomínám....

post-7459-0-12258300-1458549493_thumb.jpg

post-7459-0-72823800-1458549538_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsi to jen nezkusil. Já zkusil hodně. Prošel jsem od autorizáku přes různé garáže až po nynější stav. Do autorizovaných servisů se už nikdy nevrátím. Nepotřebuju kafíčko, tři navoněné  idioty se sáčkama a kravatama , bábu na kase, skladníka v bílým plášti  a přilehlej autosalón. Potřebuju fachmany co umí opravit moje auto- opravit, ne ho půlku vyměnit a o druhé říct, že diagnostika neodhalila chyby a tak teda se mi určitě jen zdá že kolísají otáčky. Potřebuju chlapy co rozumí motorům, nikoli  žoviálního strejdu v zelenejch montérkách co nikdy nepotkaly práci a jeho hlášky o tom, že litr oleje na tisíc kilometrů je standard. Potřebuju přijet, když je to rozbitý, ne když mi řeknou že můžu, a potřebuju odjet s opraveným autem podle původního plánu a neposlouchat  čtrnáct dní keců o tom, jak je těžký objednat brzdový hadičky na moje naprosto běžný auto, a že jednu posílají z Belgie a druhá přijede z Londýna. Potřebuju vyměnit žárovku na počkání, ne do tří dnů, a gumy do dvou hodin, ne ,,přijeďte si pozítří".   A je fajn, když se mnou mechanik sedne do auta a hodí mě na metro, abych byl v práci včas.  Já to všechno VIDĚL, já to všechno ZAŽIL  a proto jsem se takhle  ROZHODNUL.  

 

teď jsi mě naštval 

ty jsi lhal, když jsi všem a přede všemi tvrdil, jak je modrej ovál skvělej

teď píšeš, že kolísaj otáčky, že musíš jezdit na opravy s problémy, který autorizák neumí vyřešit

podle mě skvělý auto jezdí do servisu dvakrát ročně na výměnu gum, oleje, filtrů, občas se při tom udělaj rozvody, brzdy a ostatní spotřebák

když po mě auto začne chtít něco navíc kromě toho, co jsem vyjmenoval, tak jde z domu a ty jsi mně radil, ať si koupím forda, a teď od tebe čtu, jaká je to jebka

co si o tom, potažmo o tobě mám myslet?

:lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...