Přejít na obsah

My a ti ostatní


Jay Doll

Doporučené příspěvky

Dneska jsem byl na kávě s jednou slečnou a jak si tak povídáme, kouknul jsem se na hodinky, jestli nemám špinavou lunetu u Deepsea (ta keramika se musí častějc leštit). Přitom jsem si všiml, že mi buď jdou trochu pozadu a nebo velké hodiny na zdi v dálce ukazují špatný čas. Tak jsem se chtěl ujistit, a podíval se ještě jednou na hodinky a na ty hodiny na zdi. Pak jsem zkontroloval, jestli mám dotaženou korunku a měl radost z toho, že se ta ocel tak hezky leskne.

 

Slečna se na mne podívala a povídá "jestli se tady nudíš a někam spěcháš, tak klidně můžeš jít...".

 

Proč menšinová společnost lidí co nekoukají na Chronomag, takzvaní hodinkově nepřizpůsobiví občané, nedokáže pochopit to, že se někdo může dívat na hodinky i z jiného důvodu, než že chce vědět kolik je hodin? Copak se lidé koukají na hodinky jenom když chtějí vědět kolik je hodin? Copak se nikdy neujišťují jestli mají dotaženou korunku, jestli hodinář nezapomněl vyrýt ženevskou pečeť, jestli mají dobře vyleštěný safír a nebo se prostě nedívají na hodinky pro radost? Jsou normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kym si nezil v tom svete si to bral rovnako nie? ;)

pripadne este ortodoxnejsie nazory ..ako naco su hodinky, dnes?

ale k tvojmu urcite nie neznamemu pribehu

by som pridal este check zapasti vsetkych pritomnych v kaviarni,

+ zistovanie ci ma slecna hodinky a ake.

(ako napr. posledne moje nemile prekvapenie z fake breitlingov u kavo-slecny)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 No vidíš, a to je další věc. Kontrola toho, co mají lidé na rukách. Když jde proti mně někdo po ulici a já se mu kouknu na hodinky a zaujmou mne, tak na ně koukám déle - třeba abych se ujistil, že to není fake. A když má ten člověk zrovna ruce podél těla, vypadá to, že koukám na něco jinéh,o a ten dotyčný si myslí, že jsem nějakej úchyl nebo co   :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti rozumím, stal jsem se terčem posměchu a exotem ve společnosti svých nejlepších přátel poté, co jsem rozpoutal debatu o hodinkách, jelikož nikdo neokomentoval můj nový přírůstek na zápěstí, a v momentě, kdy jsem jim oznámil, že mechanické hodinky (nejdřív jsem musel vysvětlit pojem mechanické) jsou krásně a mají duši, jsem byl totálně za blázna......ale to bylo před rokem...teď už to se mnou alespoň čas od času proberou a někteří jeví i trochu zájem :) a berte celý tento příspěvek s nadsázkou, prosím :)

Obávám se, že pro zbytek společnosti budeme vždy trochu zvláštní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moji známí si na to už tak nějak zvykli, ale i tak si ťukají na čelo :oneeyed02:  Nechápou, proč mám doma hodinkovici a winder, proč hodinky neustále leštím, proč s sebou nosím pouzdro a hadřík, když vím, že je budu sundavat a taky proč neustále sleduji okolní zápěstí... Onehdá jsem v Plzni v restauraci okukoval rusky mluvícího pána s IWC BP, moc to nepochopil a málem mi dal po hubě... Včera chronobundus vygradoval, když jsem popíjel s přáteli  a neustále sledoval rolády a čekal, až bude půlnoc, tak nějak mi fascinují ty ručky v zákrytu. Na otázku ,,kolik je hodin?" jsem řekl, že za dvě minuty zakrytá  korunka :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to evolúcia. Sme proste vyšší level homo sapiens sapiens. :D

 

Latinu jsem se neučil, tak mne prosím opravte někdo kdo jí umí, ale nebylo by to něco jako homo sapiens horariophilius? Tedy člověk hodinkomilný?

 

 

 

 

 

Onehdá jsem v Plzni v restauraci okukoval rusky mluvícího pána s IWC BP, moc to nepochopil a málem mi dal po hubě...

Ani nevíš, jak to potěší vědět, že v tom nejsem sám   :clap:  
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba taktéž koukám všem na zápěstí, spousta lidí na to zvláštně reaguje a na pochvalu obzvlášť. Ale setkal sem se i se super reakcema. A pak když už jdu po Praze s přítelkyní, tak se zastavuji u většiny výloh s hodinkami. Ale už je nakažená taky, že si všímá, tak mi to toleruje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

kibi: A divíš se? Já moc dobře vím, jak mlsně po těch hodinkách koukáš :D No a nezlob se na mě, kdybych tě neznal a mlsně si mi v metru okukoval hodinky, tak bych se asi dal na útěk :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je cas se zamyslet a vlastne si uvedomuju kdyz to tady tak procitam, ze me zazitky jsou podobne:

1. winder - kdybych mel doma v obyvaku vetrnej mlyn nebo Cheopsovu pyramidu 1:1 asi by tech udivnejch obliceju byla sotva polovina. Obecne lide krabicku ktera otaci s hodinkama vnimaji jako neco extravagantniho za hranici bezneho vnimani sveta

2. podruhe jsem se na okraj spolecnisti dostal kdyz jsem ve slabe chvili spolecnosti svych pratel priznal, ze hodinky meju ultrajemnym kartackem na zuby a maji vlastni osusku... asi by mene udivu prineslo prohlaseni, ze soustam ovce.

3. minuly tyden jsem v divadle u ostatnich paru hodnotil vice spise co maji ostatni panove na ruce nez jejich drahe polovicky, coz by se mi drive rozhodne nestalo

 

Ano, nezbyva si nez priznat: jsme my a pak "the others" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zase takový druh postižení,že jako nakaženej "Primkař" sleduju co mají na ruce herci ve starších českých filmech.

Třeba Matásek měl v jednom z dílů "básníků" PS 2.

Jo a třeba pokukuju a jestli v novém českém retro-seriálu "Vyprávěj" mají vychytané dobové hodinky a čumím,že jo !

Upraveno uživatelem hejdik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zase takový druh postižení,že jako nakaženej "Primkař" sleduju co mají na ruce herci ve starších českých filmech.

Třeba Matásek měl v jednom z dílů "básníků" PS 2.

Jo a třeba pokukuju a jestli v novém českém retro-seriálu "Vyprávěj" mají vychytané dobové hodinky a čumím,že jo !

 

Za vokukování hodinek hercům v TV ti nikdo nenatluče, to není žádný hrdinství.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...