Přejít na obsah

PRIM v inzerci.


Doporučené příspěvky

Hezký,a to se dělaly i s se zlatou lunetou...hm.No ta ETA 2824-2 v 5 násobné adjustaci má +/- 4 sec za 24 hodin.Musí splňovat i požadavky COSC pro chronometry protože se osazuje i do hodinek vyrobených ve Švajzu s touhle certifikací..Jsou zajímavé,ještě jsem nezaplatil dříví na zimu :D ...třeba by za těch 20 šance byla :whistle: .

edit:zlatou ale z bílého z.

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až na detailu ciferníku jsem si všimnul nápisu "T- CZECH MADE -T". To je docela zajímavé, protože podle nažloutlého zabarvení indexů na pozicicíh 3,6,9,12 a na ručičkách to vypadá, že Elton tam okolo roku 2002 aplikoval nátěr s radioaktivním tritiem. :nuke:

 

Pokud tomu tak je, tak by tyto hodinky mohly být první radioaktivní model Primek od ukončení výroby PRIM SPORT I.GEN někdy po roce 1972+. Respektive mohlo by to naznačovat, že Elton měl po roce 1989 přístup k těmto západním barvám a hlavně "někdo" je byl schopen "někde" také nanášet na ciferníky.

 

Pokud má tyto hodinky někdo doma ve sbírce, zahlaste prosím jak svítí v noci.:helpsmilie:

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplnim- certifikaci COSC ziska libovolny stroj svycarske vyroby, ktery splni na zaklade zkousek predepsane hodnoty pro jeho ziskani.tedy je celkem jedno,co je na stroji napsano.v tomto pripade to znamena,ze stroj je adjustovan v 5 polohach, nikoli ze splnuje certifikaci COSC. K te tech 5 poloh nestaci, meri se i tepelna kompenzace a isochronismus.A obracene ,dnesni masova produkce je tak kvalitni,ze pomerne velke mnozstvi stroju splnuje tyto parametry bez nejake vetsi regulace.Napr.mam vicero cinskych hodinek,jejichz chod nema problem pozadovanych hodnot dosahnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady to je - je to trosku vetsi, snad to nevadi ;)

 

Díky Docente.Být tam trochu silnější /tlustší ručky ala SEIKO SNZG/,vypadaly by lépe.Mám ještě dotaz,jaká je vzdálenost u ETY 2824 od středu pouzdra na střed datumovky,neví někdo?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukonceni pouzivani radioaktivni barvy bych datoval nekdy do 77-79 protoze z te doby mam PSII-I a ty taky peknene svitily.

 

Díky za přpomenutí. :notworthy:

 

Já se těším a současně jsem zvědav, až Accutron vydá svoji publikaci o PRIM SPORT. Dávno tomu ji slíbil na konec tohoto roku. Tak si snad také počteme o tom, co a dokdy na ciferníku svítilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až na detailu ciferníku jsem si všimnul nápisu "T- CZECH MADE -T". To je docela zajímavé, protože podle nažloutlého zabarvení indexů na pozicicíh 3,6,9,12 a na ručičkách to vypadá, že Elton tam okolo roku 2002 aplikoval nátěr s radioaktivním tritiem. :nuke:

 

Neaplikoval. Dle vyjádření pamětníků je tam použita SuperLumiNova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neaplikoval. Dle vyjádření pamětníků je tam použita SuperLumiNova.

 

Díky za info. :notworthy:

 

Někdo se v Eltonu prostě kreativně odvázal a použil na ciferník nápis "T- xxxxx MADE -T", který u švýcarských hodinek znamená jedině a pouze použití Tritia.

 

Jsem pochopitelně také zvědavý, zda potvrdíš Divera60, že první generace PRIM SPORT II převzala svítivé materiály z IGENů. Bude něco na toto téma v tvé připravované publikaci o PRIM SPORT? A bude ta publikace letos?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vypadaji az nejak moc podezrele pekne na fotce... http://aukro.cz/prim...1866925374.html

aby pak realita nebyla jina

 

Tak to Ti nezbývá než je koupit a pak se tady buď pochválit pěkným úlovkem a nebo si zanadávat na prodávajícího, to je běžná praxe ;)

 

 

A ta vložka lunety je nová, neoriginální (tedy jestli dobře vidím)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tyhle vidim popre =O

http://aukro.cz/nove...1873068452.html

 

To je prototyp BEA, když ještě prožívala "rajské" roky na základní škole, tak si jen tak experimentovala... (možná na střední, tedy abych ji neurazil)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je někdo od nás :),ten kdo měl ty vojenské speciály za x litrů :D .

Nejlepší je to pouzdro z fejkovejch rolád,palec nahoru.Vtip roku.......

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...