Přejít na obsah

dlažba na terasu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jaký by jste dali povrch na velkou zastřešenou terasu? keramická mrazuvzdorná dlažba, betonová, nebo něco jiného?

 

Ahoj, co se týče dlažby,tak záleží jen na tom,co se ti líbí.Já jsem již podruhé, v průběhu patnácti let,musel na balkoně

skopat dlažbu a udělat vše v novotě.Dlažbu jsem dal vymývanou a vypadá to moc hezky.Nejdůležitější však je jak uděláš izolaci.

Tentokrát jsem to řešil s kamarádem odborníkem. Všechno z balkonu šlo dolů až na beton,ten jsem natřel asfeltovou penetrací a

na to přišla nalepit lepenka.Její název nevím,ale s klasickou ipou se to nedá srovnat.Zkoušel jsem roztrhnout tenký pásek,ale

natahuje se to jako žvýkačka a utrhnout nejde.Samozřejmě okraje pod tou ipou byly nově oplechovány měděným plechem a u zdi pak

ta lepenka byla vytažena tak o deset cm nahoru až na zeď,takže tam spodní plechování nemuselo být a taky tam nemůže zatéct.

Samotná dlažba je pak volně položená na plastové terče a v případě jakéhokoliv problému je tak možno ji sundat a problém řešit.Kolem zdi pak přišlo okrasné oplechování,které sahá po dlažbu a je na zatloukacích hmoždinkách,které jsou pod plastovými

krytkami.Proti klasické nalepené dlažbě není co řešit a jsem s tím moc spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky.. já hlavně řeším, jaký materiál, "co se mi líbí" je až na druhém místě. chtěl bych, aby se po ní dalo v létě chodit bosou nohou, nestuděla a byla příjemná na dotek. což by splňovala keramická lepená dlaždice, ale prý ráda praská a pokud není probarvená, odlupuje se glazura.. beton se mi zase zdá studený, i v největším horku do sebe neabsorbuje tolik sluníčka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě mě napadá přírodní kámen nebo dřevo... ale to už by mi nezbylo na nové hodinky... :-(

 

Postuji link, kde kamarád vyrábí z stavební prvky z umělého pískovce. Už jsem s tím lecos dělal (když jsem se tím ještě živil), vypadá to jako přírodní a dohoda k tvojí spokojenosti jistá. Já si tam chci dát udělat dlažbu na balkon ;)

http://www.pressbet.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

beton se mi zase zdá studený, i v největším horku do sebe neabsorbuje tolik sluníčka...

 

Tak to se pleteš, obávám se.

Já mám terasu situovanou na jih a teď řeším, co tam dát místo betonové dlažby, protože v létě je rozpálená jak písek u moře, bosou nohou po ní nepřejdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"chtěl bych, aby se po ní dalo v létě chodit bosou nohou, nestuděla a byla příjemná na dotek"

 

Tak to jedině dřevo... Beton je studený a na sluníčku, jak zmiňoval někdo výše horký... Dlažba je taky studená...

Nevýhoda: vyšší pořizovací cena, musí se udržovat (ale nic tragického)

 

BTW kolik jsi ochoten dát za m2 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beton nebo kámen má vysokou tepelnou vodivost a tak je v chladu studený a v teple se snadno rozpálí, současně má velkou tepelnou jímavost, tzn. pokud má nižší teplotu než bosé lidské chodidlo, okamžitě si z něj toto teplo "krade" a působí tak chladně. Dřevo je naopak "teplý" materiál, ale proti hovoří již zmiňované nároky na údržbu, popř. nižší životnost některých druhů. Pokud je terasa krytá, nemuselo by to však být tak hrozné, tvoji konkrétní situaci však neznám.

Pak se ještě nabízí jedna možnost a to moderní materiály jako např. Twinson od Deceunicku a jemu podobné. Twinson konkrétně je směs pvc a borovicové drti v poměru 50:50, má vzhled a pocitové vlastnosti jako dřevo(ale třísku si nezadřeš) a odolnost jako plast. Je na to záruka 25 let. Cenově je to ale docela pálka, cca 1500Kč/m2, takže na hodinky by asi moc nezbylo... Posted Image

Upraveno uživatelem Aldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teraz tiež prerábam terasu. Mal som betonovú a teraz už mám objednaný ten kompozit drevo a plast (WPC kompozit), pozri si www mojeterasa cz. Pomer je 60% drevo a 40% plast, na dotyk to pripomína drevo a starostlivosť je ako o plast. Voči betónu je to aj ľahšie, na stránke je aj kalkulátor. Ja mám objednaných 300 m2 a cena je asi ako jedny hodinky s inhousem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dubova terasa (prkna 10 cm sirka a na sraz), pod tim dubove hranoly na betonovych patkach (tzn. terasa je ve vzduchu). Napusteno 1x rocne teakovym olejem, neni levny, ale dobre chrani a jeste lip se natira (neni potreba se ani moc snazit, ani byt presnej).

 

co vypada zajimave a zaroven i dlouho vydrzi jsou dubove prazce, mam z nich chodnik k domu (polozeno na sterku) a je to bezudrzbova zalezitost co me prezije.

 

dlazbu a beton nemusim, mam terasu na jih a i to drevo se dokaze rozpalit.

+

chodim na boso a drevo je proste prijemny

Upraveno uživatelem simon_magus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...