Přejít na obsah

Casio Edifice EF 553D


Doporučené příspěvky

Tak jsem ukojil potřebu pořídit si hodinky na běžné nošení do práce,na procházky a pod.

Záměrně jsem chtěl quartz,abych nemusel hodinky štelovat a prostě se mohl spolehnout na auktuálně ukazovaný čas.

Vzhledem k mé sportovně založené dušičce jsem chtěl něco sportovněji laděného,ale zároveň s jistou dávkou lehké elegance.

Dalším faktorem pro mě byla alespoň 100m vodotěsnost a taky mě lákalo konečně vyzkoušet chrona.

Po selektu s přihlédnutím na veškeré faktory ,padla s pomocí kolegů na foru volba na Casia.

Doporučená MOC je u tohoto modelu necelé 4 tis..což bych za takové hodinky nedal,ale na AUKRU se tento model objevil za příjemných 2 tisíce Kč,což už pro mě byla přijatelná částka.

No a volba to byla myslím výborná.

Ze 3 barevných variant se mi nejvíce líbila modrá,která v kombinaci s žlutými a bílými prvky působí živěji oproti tradičnímu černému provedení.

Musím říct,že hodinky jsou velice pěkně zpracované,pouzdro je ergonomicky dobře tvarované a ve spojením s výborně zpracovaným celokovovým tahem,který má uživatelsky perfektně udělanou sponu,se výborně nosí.

Je to kousek poctivého železa a při šířce pouzdra 42mm mi ideálně padnou na ruku.

Co se týká zpracování ručiček a ciferníku,tak vše prfektně sedí ,ručičky běhají po indexech tak jak mají.

Hodinky také disponují luminiscenčními prvky,které samozřejmě nesvítí nijak závratně,ale lumi tam je.

Více asi nemá smysl psát.

Prostě uděluji Casiu za tyto hodinky jedničku.

Myslím,že je budu nosit hodně dlouho. :smile_anim:

 

post-13000-064610300 1314854612.jpg

post-13000-016993300 1314854626.jpg

post-13000-033537200 1314854636.jpg

post-13000-098625100 1314854646.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za dva litry slušné hodinky. Ale pokud se budeš pohybovat na tomto servru nevěř tomu, že dlouho. Mluvím z vlastní zkušenosti.

 

 

Však já už ty zkušenosti mám taky :smile_anim:

Od té doby co jsem zde jsou to už moje cca 10-té hodinky a tyhle rozhodně nebudou poslední.

Nicméně jsem právě chtěl něco levnějšího,co by mi nebylo líto nosit a nemusím hledět na nějakej ten šrám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ruce vypadají lépe jak na těch předchozích fotkách.

 

Jsem Edifice prohlížel a tyto neviděl, což mne mrzí. To je vůbec vypráskaná řada. Myslím, že je to výborný kup-já jsem děsně konzervativní na vzhled ale tyhle se mi líbí moc a cena je prostě skvělá.

 

Nevím proč ale nejvíc mne dostávají ty šroubky na pouzdře shora. Jako by dávaly vetší robustnost, nebo to vypadá kvalitněji? Líbí se mi to u digitálek i tady.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tomu nevěřím. To abychom napsali mému bývalému vychovateli do Pelhřimova bo to bude do knihy rekordů...

 

To by nemuseli dělat superquartz.

 

Leda by se Vám podařilo to co mně ne a tedy korekci chyby správným položením hodinek na noc. Přiznám se, že ještě nemám vyzkoušenou polohu ve verandě na záclonové tyči a mnohé další.

 

Ale já nic nenapsal... Já hudebník.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu nevěřím. To abychom napsali mému bývalému vychovateli do Pelhřimova bo to bude do knihy rekordů...

 

To by nemuseli dělat superquartz.

 

Leda by se Vám podařilo to co mně ne a tedy korekci chyby správným položením hodinek na noc. Přiznám se, že ještě nemám vyzkoušenou polohu ve verandě na záclonové tyči a mnohé další.

 

Ale já nic nenapsal... Já hudebník.

 

 

 

Tak možná max jedna sekunda,ale víc teda rozhodně ne!

Schválně jsem to byl teď porvnat s časomírou a prostě to fachčí pořád na sekundu,jako před měsícem :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...