Přejít na obsah

Orient Blue "Ray" CEM65009D


Doporučené příspěvky

tyhle diversky se mi od orientu líbí určitě nejvíc - ta modrá, hezky uklizený ciferník a konečně taky pěkný tvar ruček.

měl jsem orienty s tímhle kalibrem 46943 a šly velmi přesně, v podstatě jsem je nemusel seřizovat.

tak uvažuju, že bych je zkusil?

fakt moc pěkný.

jinak na focení luminiscence potřebuješ delší čas než 1/8s, spíš 1s a víc. předpokládám, že budou svítit podobně jako seika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak za ten týden mi udělali tak cca +15s ... je ale nějakej trik jak je přesně nastavit když se vteřinovka stále pohybuje ať šteluju jak šteluju?

 

15 sek/týždeň je prijateľná presnosť.

Povytiahnutím korunky a jej jemným otáčaním je možné pozastaviť sekundovku iba vtedy, ak je rezerva chodu menšia ako cca 10 hod. - tento stav ale pri každodennom nosení nedosiahneš.

A trik na nastavenie Orientov pri každodennom nosení je podľa mojich skúseností iba jeden:

Keď chcem, aby moje Orienty išli do mínusu, tak ich na noc odložím na bok korunkou nahor a do rána stiahnu pár sekúnd.

Keď chcem, aby moje Orienty išli do plusu, tak ich na noc odložím na plocho sklíčkom nahor a do rána pridajú pár sekúnd.

Týmto spôsobom dokážem udržať odchýlku v prijateľnom rozmedzí +- 10 sec od presného času a hodinky korunkou nastavujem vlastne iba dvakrát ročne pri zmene času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15 sek/týždeň je prijateľná presnosť.

Povytiahnutím korunky a jej jemným otáčaním je možné pozastaviť sekundovku iba vtedy, ak je rezerva chodu menšia ako cca 10 hod. - tento stav ale pri každodennom nosení nedosiahneš.

A trik na nastavenie Orientov pri každodennom nosení je podľa mojich skúseností iba jeden:

Keď chcem, aby moje Orienty išli do mínusu, tak ich na noc odložím na bok korunkou nahor a do rána stiahnu pár sekúnd.

Keď chcem, aby moje Orienty išli do plusu, tak ich na noc odložím na plocho sklíčkom nahor a do rána pridajú pár sekúnd.

Týmto spôsobom dokážem udržať odchýlku v prijateľnom rozmedzí +- 10 sec od presného času a hodinky korunkou nastavujem vlastne iba dvakrát ročne pri zmene času.

 

Super díky díky za podrobné informace, s odkládáním teď začínám postupně laborovat tak uvidím jak se budou chovat

 

Jinak právě to nastavění vteřinovky mě zmátlo, když jsem je šteloval poprvé, tak se mi tuším lehkým přidrřením korunky proti směru podařilo vteřinovku zastavit, ted to nejde,

tak to asi bude tou rezervou že je větší. No nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník eleven

Modrej strap jim sekne. Líbí se mi tam. BTW, ty fotky nejsou špatný, ale jak jsi tady psal cosi o canonních vlastnostech, že to fotí měkce, tak já bych řekl, že hlavní problém máš v tom, že to máš nesprávně zaostřeno. Protože třeba ta ruka je ostřejší než samotné hodinky. Zejména na těch prvních fotkách je to patrný..

 

Jo, a co se týče toho, že stačí upravovat hodinky dvakrát ročně při změně času, jak se tady píše, tak to je sice pravda, ale jen v některých omezených případech. Pokud třeba nevidíš na datumovku a je ti jedno, že ti to jde o pár dnů mimo jako mýmu strejdovi..:eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na oceli sú fakt najkrajšie, modrá až neskutočne vynikne...

 

Zistil si už, aké máš odchýlky pri odkladaní v rôznych polohách?

 

Přes den mi dělají +2s až +3s.

V noci jsem zkoušel různě odkládat ve všech polohách něco přidávají a v žádné nejdou do mínusu.

Na boku - korunkou nahoru udělají za noc asi jen +1s

V ostatních polohách je to o víc (+4s na dýnku např.)

 

Škoda, že nejdou do mínusu v žádné poloze aby se vyrovnalo co přidají za den, ale i tak jsem spíš mile překvapen přesností.

 

Víte jak je to se zaběhnutím hodinek, jestli se bude odchylka nějak měnit ... v horizontu týdnů/měsíců?

 

// Jinak tah je super, ale kůži jsou pohodlnější :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník eleven

Hodinky se ještě zpomalí. Aspoň tak to bylo u mých SKX007. První dny mi dělaly cca -3s denně a vypozoroval jsem, že pokud jsem je nechával ležet na dýnku (cca 9 hodin v práci), tak se mi za tu dobu cca dvě sekundy "doběhly".

 

Po asi tak měsíci se mi ustálily na přibližně -10s denně. Takže to řeším tak, že když mi jdou přes -30s, tak posunu o minutu dopředu minutovku a za nějakých šest dní znova.

 

Tudíž se odvažuji odhadovat, že ty tvoje se po cca měsíci mohou pohybovat někde od 0 do - 5s. Ale to je jen můj laickej názor postavenej na cca dvouměsíčním pozorování Seika s 7S26.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...