Přejít na obsah

Kapesní hodinky - info a rada


Argon

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

mám po prarodičích staré kapesní hodinky, které někdy v dávné minulosti někdo z předků pokoušel předělat na náramkové, bohužel. Díky tomu hodinky dopadly jak dopadly...... každopádně bych Vás poprosit o nějaké informace k těmto hodinkám a hlavně o to, jak náročné a samozřejmě i nákladné by bylo jejich uvedení do původního stavu. Hodinky jsou bez ručiček, ovšem po natažení korunky tikají, takže hádám, že strojek je funkční.

Hodinky rozhodně prodávat nechci, je to jediná vec co, mi po pradědovi zbyla, takže můj vztah k nim je opravdu silný.

 

předem se omlouvám za velikost fotek, ale opravdu se mi nepodařilo je zmenšit.....

 

Díky za každou radu (pomoc)

post-20230-018640200 1321457223.jpg

post-20230-097584700 1321457227.jpg

post-20230-070668900 1321457235.jpg

post-20230-077182800 1321457240.jpg

post-20230-071012900 1321457247.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo, ty fotky jsou fakt hrůza. Z čeho ty hodinky jsou, zlato? A vypadají jako malé dámské a vyrobené budou odhadem někde pár let před rokem 1900.

No a vrátit je zpátky do původního stavu jde, ale musel by se sehnat ten chybějící krček s ouškem, což v případě zlatých hodinek bude docela potíž. To ostatní zvládnou ve zlatnictví a u hodináře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vim, fakt jsem se o zmenšení snažil, ovšem bez úspěchu...... hodinky by měli být zlaté 14 kar. Najít původní krček je, řekl bych nemožné...... obávám se zmizel někde v "propadlišti dějin".... stejně jako ručičky a sklíčko. S tím, že se musím pokorně přiznat, ručičky jsem ztratil jako děcko já..... Vzadu na plášti je nápis L. Brequet. Zjistil jsem na internetu, že je to vcelku stará hodinářská firma ze Švýcarska. Obávám se, ale, že zajistit nádhradní díly od nich by bylo hodně náročné......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K fotkám - stáhni si z netu nějaký prográmek, který umožňuje jednoduchou změnu velikosti. Já používám Photofiltre, ten je podle mě úplně primitivní a hlavně česky.

No a tím sehnáním krčku jsem samozřejmě nemyslel ten, který někdo z hodinek uřízl, ale použít nějaké jiné, poničené hodinky jako dárce orgánů. Ale pokud je to zlato, tak pochybuju, že někdo bude mít v šuplíku poničené zlaté pouzdro. Být to jiný materiál, tak by problém nebyl. Takže cesta zpátky ke kapesním hodinkách se tímhle asi uzavřela.

No a s tím výrobcem jde jen o shodu jmen, možná úmyslnou, možná neúmyslnou, ale rozhodně to není ten Breguet, kterého jsi našel.

 

EDIT: nebo sehnat pouzdro z jiného materiálu, třeba stříbrné, ufiknout krček, ten nechat pozlatit a pak ve zlatnictví naletovat a hotovo. Lepší možnost asi nebude.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si říkal, že by to byla až moc velká náhoda, kdyby to byl TEN Brequet.... ale dohromady je chci dát tak jako tak..... Takže myslíš, že původní krček někdo prostě jen uříznul a naletovat tenhle? Problém je, jak velké "náhradní" hodinky sehnat..... a poslední otázka co se sklíčkem? Bude ho běžný hodinář schopen udělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud hodinář nebude schopný zajistit sklíčko na hodinky, tak kdo už jiný. Vyrábět ho samozřejmě nebude, ale prostě ho objedná - třeba ve firmě Parexo :) Nebude skleněné, ale jen plastové. Ale při troše štěstí by se asi dalo sehnat i původní skleněné, někteří hodináři, nebo sběratelé, mají docela zásoby.

No a chvíli pátrej po internetu, zkus najít nějaké podobné hodinky z té doby, abys zjistil jak byl krček tvarovaný, no a pak už jen bude stačit někde koupit vrak hodinek stejné velikosti se stejně/podobně tvarovaným krčkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip, uz jsem si ulozil obrázky hodinek a zkusím projít nějaké zastavárny a starožitnictví v Litoměřicích, snad se mi povede něco najít. Jak jsem procházel forum, všiml jsem si "řetízků" k hodinkám. Něco takového jsem viděl zhruba deset let zpět v baráku u rodičů. Zkusím zajít na návštěvu a pořádně prohled vše co bude možné, třeba budu mít štěstí a objevím ho i s původním krčkem. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem prohledal cely barak a krcek s korunkou nikde..... tim, ze byl zlaty, tak hadam, ze z nej udelali neco jineho. Ovsem par nalezu jsem objevil. Jednim z nich je plastove slicko k onim hodinkam, ovsem necham na ne dat sklenene. Dale jsme pak objevil nejaky retizek k hodinkam, co je to za kov netusim, dalsi neuplne a neznacene hodinky a jako posledni neco, co ani nevim, co by mohlo byt.......

post-20230-095812000 1322148244.jpg

post-20230-091825200 1322148254.jpg

post-20230-028253800 1322148266.jpg

post-20230-068479600 1322148307.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hotovej poklad :) Pobouchané pouzdro z klíčovek, zvenku vypadá stříbrné, k ničemu. Půlka řetízku k hodinkám, vypadá na nějakou alpaku, nebo niklovou slitinu, kdyby to bylo stříbro, tak by na nějaké větší části byl punc, omrkni to, jinak k ničemu. A to třetí nevím, nepoznávám, snad nějaká spona že by to byla? Taky asi k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže je máš po dědovi, tak nic neodletovávej, max je uveď do perfektního funkčního stavu tak jak jsou.

Ručky zvol rozumně, asi těžko tam byly barokní prořezávané.

Pouzdro jde přeleštit, poniklovat/pozlatit.

Prasklý ciferník bude problém, možná to vzalo i čep setrvačky.

 

Cenu to pro Tebe má asi takové, jak to děda nosil ... tržní cena je zanedbatelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, hromada "kravinek" a to co člověk hledá nenajde :). Osobně si myslím, že ani cena nebude tak úpně zanedbatelná, už jen tím že se jedná o zlaté hodinky (je tam punc). Přemýšlel jsem nad tím jestli je nechat jako náramkové nebo stav vrátit zpět na kapesní.... a rozhodnutí je, že z nich udělám zpětně kapesní. K hodináři se chystám vyrazit v příštím týdnu, tak jsem zvědavý co mi řekne. Jinak sehnat zlatý krček s korunkou je docela náročné... ale povedlo se mi sehnat na aukru jiné jeptišky, takže něco použiji z nich. Tedy jestli mi jich po doručení nebude líto a nebudu shánět na náhradní díly jiné :)

post-20230-084206100 1322211056.jpg

post-20230-020157300 1322211073.jpg

post-20230-073015600 1322211083.jpg

Upraveno uživatelem Delawer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No.... teď si trochu říkám, že je, ale.... samotný krček k hodinkám se velmi špatně hledá a i když procházím aukro a různé bazary, tak moc velké štěstí nemám. Už me napadlo sem do fora hodit téma, že sháním (koupím) krček s korunkou ke zlatým jeptiškám... jestli by se tu někdo nenašel s nabídkou..... Jinak ten co tam je teď je podle mě úplně jiný, ne původní. Ty stříbrné hodinky mě vyšli na 360,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, hromada "kravinek" a to co člověk hledá nenajde :). Osobně si myslím, že ani cena nebude tak úpně zanedbatelná, už jen tím že se jedná o zlaté hodinky (je tam punc). Přemýšlel jsem nad tím jestli je nechat jako náramkové nebo stav vrátit zpět na kapesní.... a rozhodnutí je, že z nich udělám zpětně kapesní. K hodináři se chystám vyrazit v příštím týdnu, tak jsem zvědavý co mi řekne. Jinak sehnat zlatý krček s korunkou je docela náročné... ale povedlo se mi sehnat na aukru jiné jeptišky, takže něco použiji z nich. Tedy jestli mi jich po doručení nebude líto a nebudu shánět na náhradní díly jiné :)

 

 

 

Nerad Vám zasahuji s Karlosem do vaší diskuse, ale zvaž své kroky bo má pravdu.

 

Navíc není zlato vše co se třpytí ( a co má puncy)

 

Jsou opravdu ZLATÉ jak píšeš a nebo NÁHODOU stříbrné ??? Jaký je tam punc ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha... to je pravda... jen se bude shánět opravdu velmi špatně. Každopádně díky za odkaz, zkusím pátrat dál a sem dát odkaz s poptávkou. Pro "longa", jakžto úplný amatér jsem rád za každého kdo se přidá. Zlaté opravdu jsou, sice jen 14ti karatové, ale jsou.

post-20230-001190200 1322243768.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve své podstatě máš poškozené pouzdro, nemáš použitelný ciferník, ručky a strojek je nesignované cosi, co bylo naboucháno po kontejnerech. Dohromady je to prodejné pouze na gold-scrap. Jestli pro Tebe mají vzpomínkovou hodnotu, tak tu přestavbu asi udělal někdo z tvých předků, zjisti si kdo, dej je do funkčního stavu a občas si s nimi na ruce zavzpomínej.

Jestli si myslíš, že uvedení do původního stavu je zhodnotí nad cenu oprav, jsi na omylu, ale vymlouvat Ti to nebudu.

Když se tak hrneš do přestavby, máš už vhodnou natahovací hřídelku, v jakém stavu je ten strojek ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...