Přejít na obsah

Victorinox Divemaster 500


hejdik

Doporučené příspěvky

Vážení přátelé,

přicházím se svou troškou do mlýna a rád bych vám představil svoje nové hodinky Victorinox Divemaster 500.

Po dlouhém období zkoušení a hledání ideálních hodinek jsem konečně narazil na ty "pravé".

V podstatě jsem se rozhodoval mezi Seiko SUMO a právě těmito hodinkami.

Ve výběru nakonec zvítězily Victorinoxy.Rozhodla jednak cena(protože penízků mám němnožko a každá kačka se hodí) a taky to ,že tyto jsou prostě nové.

No a musím říct,že svého výběru nelituji (Suma snad příště)

 

Nyní už k samotným hodinkám:

Když je chytnete do ruky,tak je vám jasné,že máte co dočinění s opravdovým a poctivě zpracovaným kusem nerezové ocely.

 

Pokud jde o pouzdro tak je to prvek, který tyto hodinky dělá to jakými jsou.

Jde opravdu o poctivý kousek "železa" o průměru 43mm s korunkou 48mm).

Výška pouzdra činí poctivých 14mm. Což už asi pod manžetu neschovám ,ale zase můžu hrdě vystavovat.

Celý design pouzdra se nese v duchu kombinace rovných a zaoblených linií,které se vzájemě doplňují u jednotlivých prvků.

To co bych chtěl vyzdvihnout je proporční vyvážení všech jednotlivých prvků hodinek,které vyhlíží velice vyrovnaně.

Nikde nic nechybí,ani nepřebývá.

 

Samotné tělo pouzdra má broušenou povrchovou úpravu což vítám,protože stopy nošení nejsou tak vidět,jako je tomu u leštěných ploch.

Hrany pouzdra vyhlížejí velice ostře,ale ve skutečnosti mají příjemné zapravení hran,takže hodinky rozhodně nikde neřežou.

Pozdro má i velice povedenou ergonomii,takže i při jejich lehce větším rozměru (na výšku do konců nožek cca 50mm) hodinky pohodlně sednou na moje cca 18mm zápěstí.

Samotná výška těla pouzdra činí 8mm.

Celkově tělo pouzdra působí tvarově velice čistě a uměřeně bez zbytečných blbostí.

Vyzdvihnout bych chtěl zvláště vypracování pouzdra kolem korunky ,které vytváří velice masivní ochranu,ale s velice elgantním výzorem.

 

Otočná jednostranně doleva otočná luneta,která k potápěčským hodinkám neodmyslitelně patří je dalším skvostem těchto hodinek.

Opět ji tvoří smysluplná kombinace rovných a zaoblených proporčně vyvážených částí.

Nejvýraznějším prvkem lunety jsou leštěné plochy,ze kterých pěkně vystupují číselné indexy,které jsou díky své velikosti pěkně čitelné.

Co se týká toho leštění lunety,je to snad jediné,co bych u těchto hodinek oželel,protože jak jsem již výše psal,je na tom vidět každej prdínek.

Ale zase na druhou stranu jim leštění propůjčuje elegantnější vzhled.

Samotný chod lunety je poměrně jemný se 120 kliky.I přes poměrně jemný chod,který bych přirovnal k monstrům ,při každém kliknutí luneta pevně sedí na místě.

Na lunetě se nachází tradiční luminiscenční trojúhelník.

 

Dále se podíváme na další část pouzdra hodinek,kterou je dýnko.

Na dýnku samotném není nic extra co bych popisoval.

Je tradičně šroubovací a jsou na něm exponovány ,jak už zvykem bývá , vlastnosti hodinek.

Snad jediné co by stálo za zmínku je,že dýnko je cca 1mm zapuštěno do těla pouzdra a pokud mohu říci,tak u Victorinoxu si s designem dýnka mohli trošku více vyhrát,

Myslím že by mu docela slušelo nějaké větší vygravírované logo(ale co bych chtěl za tu cenu).

 

No a poslední částí pouzdra je neopomenutelná korunka( samo sebou šroubovací),která se myslím taky pěkně vyvedla.

Závit má pěkný čistý a čitelný chod.I přes poměrně masivní ochranu se s ní velice pěkně manipuluje.

Opět proporčně vůči velikosti hodinek zdařilá,výrazná a díky hrubému vroubování je manipulace s ní prostě paráda.

Na boku korunky je pěkné logo Victorinox.

 

No a nyní k ciferníku.

Ten je chráněn safírovým plochým sklíčkem s antireflexem,které by mělo mít dle dostupných zdrojů 3mm tloušťku.

Samotný cifr je příjemě matný což má v kombinaci se světlými prvky krásnou čitelnost.

Indexům dominuje logo Victorinox,které supluje index 12,což se na každému může líbit,ale mě jo.

Indexy jsou plastické s luminiscenčním nánosem.

Co se luminiscence týká,tak je na velice slušné úrovni,nicméně kvalit Seika a Lumibrite bohužel dosahuje tak z 80%.

Jediný bod na lunetě lze svítivostí k Seiku přirovnat v plné míře.(jak vidno na ilustrační fotce).

Na ciferníku se kromě tradičního názvu hodinek a údaji o vodotěsnosti nachází i číselné indexy pro 24 hodinové odečítání času,což jak jsem se dočetl má odkazovat na

tradici "millitary" hodinek od Victorinoxu.

Díky číselným indexům tak ciferník nepůsobí příliš prázdně,ale ani ne přeplácaně.

Jinak jsem se chtěl také zmínit o povrchové úpravě indexů,ručiček a datového okénka.

Povrch těchto komponentů je matně stříbrný a tak neháže zbytečné odlesky ,což taktéž přispívá k výborné čitelnosti času.

Součástí ciferníku je také datové okénko které je opatřeno vyvedeným kyklopem integrovaným do okénka.

 

Pohyb všech hýblátek má na starosti ověřený swiss quartz modul Ronda 715,který s oblibou používá u svých hodinek např. Traser.

Zatím jsem po dobu necelého týdne nezaznamenal žádnou odchylku větší než 1sekunda.

 

To by tak bylo v kostce vše okolo hodinek samotných.

Nicméně rád bych se zmínil i o tahu.

O tom lze říci,že je to také poctivý kousek (tedy kousky) železa,který nikterak nezaostává za hodinkami samotnými.

Tah má šířku uhodinek 22mm,která se u spony zužuje na 19mm.

Povrch je celobroušený až na překlápěcí pojistku spony s logem.

Je to tah Oyster,který má ovšem všechny dílky článků nezávisle pohyblivé,takže i přes jeho mohutnost (4mm) je velice pohodlný a krásně rovnoměrně obepíná zápěstí.

Spona tahu je tradiční,s malou slabinou.K jejímu otevření je potřeba použít více síly,přičemž je třeba dávat pozor na nehty,ale zase na druhou stranu máte jistotu,že se vám sama určo neotevře.

Součástí spony je samozřejmě i potápěčská extenze pro neopren.

Co se koncovek pro přichycení týká,tak jejich zpracování je perfektní a k hodinkám doléhá s velkou přesností,čili žádné hrkání či vůle nenaleznete.

 

Toť asi tak vše,co bych o těchto povedených hodinkách napsal.

S vodotěsností 500m se řadí mezi plnohodnotné diversky,které si ovšem neudělají ostudu v žádné situaci,takže je lze označit za universály.

Každý kdo touží cítit hodinky naruce a pro koho není nutností tikání, budou tyto hodinky jistě dobrou volbou ,tak jako pro mě.

 

Děkuji vám za váš čas a doufám,že se vám moje recenzička líbila a třeba díky ní taky rádi ochutnáte kouzlo těchto povedených hodinek.

 

Níže přidávám několikero fotek,které bych časem ještě doplnil o daalší tématické kousky.

post-13000-000713900 1352117147.jpeg

post-13000-082979100 1352117212.jpeg

post-13000-090996800 1352117224.jpeg

post-13000-022109400 1352117237.jpeg

post-13000-046015400 1352117246.jpeg

post-13000-067971400 1352117256.jpeg

post-13000-055847700 1352117266.jpeg

post-13000-009709100 1352117279.jpeg

post-13000-066064300 1352117288.jpeg

Upraveno uživatelem hejdik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná recenze, pěkné počteníčko a parádní fotky.

Ale trochu si přihřeju: Klasický design, čitelný snad u všech divers brandů ( ale to neříkám, že špatný, co taky jiného vymyslet), a tyky, co by zastánce koleček - takové pěkné pouzdro by zasloužilo lepší vnitřek, kurvajs lepší!! ( rozumněj mechanický.....)

Ale i tak - gratulace a užívej si jich!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná recenze, pěkné počteníčko a parádní fotky.

Ale trochu si přihřeju: Klasický design, čitelný snad u všech divers brandů ( ale to neříkám, že špatný, co taky jiného vymyslet), a tyky, co by zastánce koleček - takové pěkné pouzdro by zasloužilo lepší vnitřek, kurvajs lepší!! ( rozumněj mechanický.....)

Ale i tak - gratulace a užívej si jich!

 

Tož taky bych si nechal libit mechaniku,....vony se aj ty potvůrky myslím v automatu dělají ,teda nevím jestli zrovna tenhle typ,ale to už bych si je kurňa zasejc nemohl kópit. :sad01_anim: :D

Tož jináč všeckém dik za chválu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohl bys pls udelat obycejnou fotku z anfasu? Ta luneta je tak zvlastni, ze si na ni musim udelat nazor...

Kyklop je zajimavej. Funguje dostatecne, kdyz je tak blizko datumovymu venci?

 

 

Pokud myslíš fotku z čelního pohledu,tak tu bych udělat mohl.

jinkak ten kyklop je funkční dostatečně a datum je pěkně vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohl bys pls udelat obycejnou fotku z anfasu? Ta luneta je tak zvlastni, ze si na ni musim udelat nazor...

Kyklop je zajimavej. Funguje dostatecne, kdyz je tak blizko datumovymu venci?

 

 

Tady je ta fotka, (pokud byla takto myšlená)

je to foceno firemní mnrchou,takže kvalita nic moc,ale snad postačí... :worried_anim:

post-13000-013452300 1352287153.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

paradny kus poctiveho zeleza, vyzeraju velmi kvalitne! :smile_anim: jedine co mi trosku vadi je na moj vkus prilis clenita luneta a trochu quartz... ozaj, sekundovka ako skace? presne po indexoch??

 

No jo je to "jenom" quartz,ale zase sebou nese to málo výhod quartzu-tzn. menší náchylnost k otřesům a přesnost.

Sekundovka skáče poměrně přeně i když tak jak je to ü quartzů běžné,jedno kolo jede naprosto přesně po indexech a další chloupek mimo a taak se to pořád střídá.

Hlavní je, že přesně za 60 sekund to objehne jednou dokola :D

Upraveno uživatelem hejdik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...