Přejít na obsah

G-Shock RANGEMAN


Bushman

Doporučené příspěvky

Poslední dobou se jich tu objevilo spousta nových a když mají krtci svoje vlákno, tak proč ne kocouři s kompasem. :-)

 

Třeba by stálo za to si tu vyměnit zkušenosti s těmito "Master of G" hodinkami. Tak začnu třeba jedním postřehem. Když jsem v režimu měření času, můžu si nechat na displeji zobrazit graf změn tlaku vzduchu. Princip je stejný jako u např. risemanů - jeden bod na displeji vodorovně jsou dvě hodiny a jeden bod na výšku je jeden hPa. Takže každé dvě hodiny se do grafu vynese jedno měření. Ale co jsem si všiml, tak u risemanů se bod vynesl každou sudou hodinu, pár vteřin po celé. U Rangemanů je to ale jinak - a zatím jsem nepřišel jak. Je to taky po dvou hodinách, ale určitě to není sudá celá hodina, ani lichá celá hodina, je to prostě nějak po dvou hodinách. Přesný okamžik jsem zatím nevysledoval. Je to samozřejmě fuk, ale čekal jsem stejné chování.

 

Jak to máte na vašich hodinkách, zkoumal jste to někdo?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pro změnu vysledoval, že teploměr ukazoval o 0,4°C víc oproti dvěma digi teploměrům (hodinky sundaný z ruky a min. půl hoďky na stejným místě s teploměry). Tak jsem ty 4 desetinky ubral. Holt to bylo 2 : 1.

Upraveno uživatelem kabik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě záleží kdy jsi začal měřit a od té doby to jede. Jde si totiž nastavit funkci, která po noci graficky vyjádří ráno, jak bude a narozdíl od klasického měření měří myslím kratší úseky. Tím vším chci říct, že třeba přepnutím mezi tímto a normálním měřením se myslím maže předchozí a měří se od změny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pro změnu vysledoval, že teploměr ukazoval o 0,4°C víc oproti dvěma digi teploměrům (hodinky sundaný z ruky a min. půl hoďky na stejným místě s teploměry). Tak jsem ty 4 desetinky ubral. Holt to bylo 2 : 1.

 

Teploměr se snadno zkalibruje a je to v pohodě. Mě víc štve, že ta baro křivka má pevný měřítko a při nějaké větší změně tlaku ustřelí nahoru nebo dolu, úplně mimo rozsah. Když jsem s nima o víkendu doma a po okolí, tak mám krásnou spojitou křivku tlaku, ale jak sjedu dolu do města, tlak je skokem jinej a celý se to šoupne. Sice o nic nejde, manuál před tím varuje, ale vždycky když jedu do práce, celý krásný měření tlaku je v háji. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teploměr se snadno zkalibruje a je to v pohodě. Mě víc štve, že ta baro křivka má pevný měřítko a při nějaké větší změně tlaku ustřelí nahoru nebo dolu, úplně mimo rozsah. Když jsem s nima o víkendu doma a po okolí, tak mám krásnou spojitou křivku tlaku, ale jak sjedu dolu do města, tlak je skokem jinej a celý se to šoupne. Sice o nic nejde, manuál před tím varuje, ale vždycky když jedu do práce, celý krásný měření tlaku je v háji. :-)

 

Jo jasný, že teploměr se zkalibruje v poho. Zmínka byla jenom o přesnosti - nepřesnosti továrního nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi tu psal jeden člen SZ, že ta spodní linka na displeji, která odděluji pole displeje s časem od takových těch "kontrolek" ALM, SIG, MUTE apod. (prostě úplně dole) je u jeho hodinek mírně našikmo.  A připojil odkaz i na video s Rangemany, kde je to taky nakřivo. Já to mám rovně, tak předpokládám, že má třeba jen malinko nakřivo vložený modul a je to kus od kusu. Jak je to u vás, všiml jste si někdo něčeho podobného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Jedny z nejdražších sice jsou, ale hlavně kvůli tomu, že jsou funkčně nejvybavenější...zpracování ovšem bude podle mě stejné jako u základních géček, tady bych v moc velké rozdíly nevěřil. To takhle kdyby za tu cenu přihodili ještě kovové pouzdro, byla by to bomba a už bych je měl doma.

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to, kolik se jich vyrobí, si myslím, že se už z principů náhody, musí někde najít nějaký vadný kus.... nemyslím, že by to bylo pravidlo nebo chyba technologie výroby.... horší je, že ceny jsou v zahraničí, zvláště pak v USA podstatně jinde a kdyby byly takové i tady tak tahle debata by na tomhle linku vůbec nebyla a všichni, kdo tu přispěli by je měli doma..:o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Chilliluk : To je samozřejmě lichá úvaha. Zpracování je dost jinde, než u základních géček. Tak jak jsou zpracováním výš např. Risemany oproti DW5600 nebo 9052, tak i tyhle jsou výš. Naštěstí teda mám bezproblémový kus.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně přijde provedení dost dobré - kvalita výlisku, chod tlačítek, řemínek - všechno působí docela takovým bytelným a kvalitním dojmem. Viděl jsem fake géček a to bylo zoufalství na první pohled. Ale co si budeme povídat - pořád je to jen plastový výlisek a v něm kousek elektroniky s displejem. Nic, co by muselo stát tolik, za kolik se prodávají. Ale jak vidíme sami na sobě, své kupce si najdou... :-)

 

 

Jinak na hodinky-365 jsem koukal na géčka někde v ceně kolem 30 tisíc a výš jsou géčka s kovovým tahem a kovovým pouzdrem, to je pak jiná liga. Ale ta cena....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...