Přejít na obsah

Mühle-Glashütte 29er Big


McStinger

Doporučené příspěvky

Skoro pred dvomi rokmi som sľúbil,

 

že ich nafotím. Sľubom treba dostáť, tak som dnes prekonal lenivosť, vybral zo skrine foťák, zo steny zvesil moju vernú basu a potom hodinku strašil na balkóne.

 

Sú to už dva roky, čo ich mám. V merku som ich síce mal už dlhšie, prednosť však vtedy pri výbere dostali Marinusy. Z hlavy mi ale aj tak nevyfučali a nakoniec som ich dostal ako darček. Nenosievam ich často, väčšinu času odpočívajú doma. Nechávam si ich na chvíle, keď mám na ne extra náladu, keď je ten správny deň. Fascinuje ma puzdro aj ciferník. Strohé aj jedno, aj druhé, ale zatiaľ sa mi ani len náznakom nezunovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam na ne a musit Ti napisat, ze jsou to paradni hodinky. Byla fotka lumi.?

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za komentáre a luminova pre pána Tana:

 

IMG_0554.jpg IMG_0559.jpg

Diky, jsi kabrnak. Jinak ty fota strojku jse excelentni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako pekne, ale su aj antimagneticke? tie snimace by im snad mohli aj ublizit, nie?

 

Nedával som ich úplne ku snímačom a keby niečo, tak ich odmagnetujem a hotovo :)

 

 

Fotky zepredu se mi libi moc, ovsem detaily strojku jsou tuze paradni!

 

Dík. Ono viac trápenia je práve s tými ostatnými fotkami, viď ďalej. Vyfotiť strojček dokáže aj cvičená opica. Stačí rozumný objektív a trochu rozumného svetla, odfotíš to v pohode v izbe.

 

Sám mám v obľube mudrovať nad fotkami druhých, autorov dokonca poučovať, prípadne ich fotky hodnotiť že sú na h...o (IL, fakt ma to mrzí :)). Tak by som mal trochu pokritizovať aj seba. Prosím všetkých, aby si nemysleli, že mám patent na rozum, chcem sa iba podeliť s poznatkami, ktoré amatérovi môžu pomôcť, aj keď profík sa možno iba pousmeje.

 

- primárne som bojoval s kompozíciou. Moja predstava bola, že hodinky na basu položím, odfotím a hotovo :). Lenže to nie je len tak, hodinky padali, ťah sa po tele šmýkal a skladal sa. Umiestniť ich rozumne ku kobylke bola hotová tortúra. Tak som sa následne vzdal nejakých umeleckých kompozičných zámerov, poňal som to skôr dokumentačne a začal som loviť svetlo na indexy a ručičky v rôznych uhloch. Aj preto dávam fotiek viac, inak by stačila jedna-dve podarené. Ešte nejaké pridám. Najprv som urobil pár záberov z ruky a preskúmal, ako by to tak mohlo vyzerať dobre, následne už zo statívu. Pomerne dlhé časy, clona prevažne 16.

 

- prach je problém. Vypucoval som aj basu, aj hodinky a napriek tomu, že som priebežne ofukoval a stieral prach, aj tak ho v záberoch je dosť. Veci na fotkách, aby vyzerali dobre, musia byť čisté. Hodinky sa mi nepodarilo vyčistiť dôkladne. Hodím sem neskôr pár fotiek zo série, ktorú som viacmenej dal nabok, pretože som odflákol prípravu a fotky boli plné prachu a bordelu. Podobne aj s gombíkmi na base. Už majú svoj vek a a ich povrch sa prakticky nedal rozleštiť :)

 

- svetlo je zle. Zatiahnutá mdlá obloha. Aj do puzdra hodiniek, aj do gombíkov by som bol potreboval chytiť trochu slnka, alebo aspoň modrú oblohu.

 

- s gombíkmi na base bol problém, ktorý som nečakal. Jednoducho na balkóne nebolo možné dostať do nich iný odraz, než strop balkónu a časť zdochnutej oblohy.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...