Přejít na obsah

Kvalita hodinek


GeoRge_

Doporučené příspěvky

Pic pánové,

na jednom videu na youtube jsem slyšel, že je rozdíl mezi tím, když si koupite Seiko pro lokalitu Japonsko nebo Evrepu.

 

Nevím jestli jsem se vyjádřil správně. Zajímal by mě Váš názor.

 

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného dělat TheUrbanGentry s SKX009.


Pro nevládnoucí angličtinou - Měl obě verze, J i K. Porovnával chod lunety, barvu lumi, broušení atd. Moje K verze měla polovinu atributů J verze. Nedalo mi to a tady je můj komentář 

+The Urban Gentry Firstly, thank you for a great review. Now, to the point. I have SKX009K but with many J-version atributes. For example, lume color is "darker" and exactly like on your japan version. Even the bezel action is stiffer and also blue is much darker (I would say nearly Cola version or something like that :D ). So, I think that these atributes are not so much related to particular versions.

Jeho odpověď si každý jistě dohledá.

Z toho plyne, že je naprosto fuk jakou verzi kdo má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji. Nicméně mi přijde zajímavé, že tam rozdíli jsou. 

 

Tohle video je přesně to co jsem potřeboval vidět. Btw. na začátku jsem se zmínil o videu a kolega Sphinxx chtěl odkaz. Už jsi nejsem jistý, které u kterého videa to bylo. Byl to 100% The Urban Gentry a teď nevím co porovnával. Možná mluvil o rozdílech mezi SARB33 a SARB035. Ale byla to jen zmínka, proto jsem se ještě dotazoval. 

 

To Fade: moc díky za odpoveď!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já už o tom taky slyšel, ale nějak tomu nevěnuji pozornost.

 

Mám dvoje stejné hodinky. Oboje mají označení "K" a u každých jde luneta jinak. Jedna jde ztuha a druhá krásně cvaká. A každé mají trošičku jiný odstín lumi. Takže má vlastní zkušenost mi říká, že je to asi jedno

 

Navíc jsem zjistil, že se jim rozdílně překlápí dny v týdnu. To je ale off topic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To video by bylo zajímavé, kdyby měl od každého 2 ks. Takle ti můžu říct, že mi prošlo rukama pár skx a každé měly jiný chod lunety. To co maník popisuje je kromě ciferníku rozdíl kusu od kusu, dle mého, bohužel teda. Rád bych si připlatil za bezchybný kousek, ale to není možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spíš bordel pod sklíčkem, nelícující armovák, křivý ciferník, špatnou lumi, špatný závit korunky, špatná chod lunety, vybledlé barvy...

 

nejlepší je asi jich objednat tucet, jedny si vybrat a zbytek vrátit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spíš bordel pod sklíčkem, nelícující armovák, křivý ciferník, špatnou lumi, špatný závit korunky, špatná chod lunety, vybledlé barvy...

 

nejlepší je asi jich objednat tucet, jedny si vybrat a zbytek vrátit :)

 

To píšeš, aby měl člověk strach koupit si hodinky Seiko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak spoustu věcí člověk ani nepozná, pokud nemá porovnání a zkušenosti. Něco jsou třeba jen drobnosti, kterých si ani nevšimneš. A zbytek se vrátí :)  I přes to všechno mám Seiko rád a další mám na cestě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co oči nevidí....

 

No každopádně zkušeností s hodinkama nemám na rozdávání, ale i tak můžu říct, že mé pětky jsou v perfektní kvalitě. Možná jsem měl štestí na kusy.

To je ale subjektivní hodnocení. Každý má hranice toho co je a co není OK posunuty někde jinde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že je to spíše o tom jak moc je člověk zkušený. Drobnosti bych zkoumal u hodinek typu Rolex. Tam to za ty prachy prostě musí být 100%.

 

Jeden off topic dotaz: Jak řešít uskladnění řemenů? Já na hodinky mám takový pěkný box, ale co na řemeny? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím ale jsem asi lempl. Tady na foru se mi to nedaří vyhledat. A ebay taky nějak protestuje a to jsem zkoušel spoustu variací. A když už jsem našel tak to bylo tak na 24 kousků, já bych potřeboval tak pro max 8-10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co oči nevidí....

 

No každopádně zkušeností s hodinkama nemám na rozdávání, ale i tak můžu říct, že mé pětky jsou v perfektní kvalitě. Možná jsem měl štestí na kusy.

To je ale subjektivní hodnocení. Každý má hranice toho co je a co není OK posunuty někde jinde

To je právě to, ony pětky se jim daří, ale ostatní je horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je pro mě překvapení. To jako například Suma, Monstra apod. jsou na tom hůře co se týče kvality zpracování? Chci teď hodně plavat ve vodách Seiko a tohle téma je dost zajímavé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...