Přejít na obsah

Co říkáte na hodinky ELYSEE


Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě co říkáte na značku německých hodinek Elysee http://www.elysee-uhren.de/english/collect...automatic.shtml Myslím, že zaujmou jak vzhledem tak cenou. Má někdo zkušenost s přesností či kvalitou těchto automatů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 97
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nevím, nevím, zda se dají Elysee označit za německé hodinky, je to čistá Čína stejně jako Trias, některé jsou podle mého názoru hrozné napodobeniny, ale dají se tam najít i modely, které se dají označit za přijatelné čínské hodinky: střízlivý design, ocelové pouzdro, někdy i ETA strojek. Ale pořád je to Čína s často mizernými ciferníky, automatické strojky s pravděpodobně nízkou životností, těžko servisovatelné ... Na eBay jsou jich stovky za ceny vcelku příznivé, většinou do 100 Euro.

 

Myslím, že mají už i zastoupení v Česku, byly na té nedávné výstavě v Juldě-Fuldě, myslím, že mají i český web. Takže je možné se na ně mrknout v reálu. Na té výstavě je ale vydávali za německé hodinky, tam bych je nezařazoval.

 

K Ulysse Nardin bych se je přirovnávat neodvážil, to jsme o několik lig vedle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím všechny účastníky diskuzí na tomto serveru a reaguji na příspěvek Viktora ohledně hodinek Elysee.

 

Jako dovozce těchto hodinek chci především polemizovat s jeho tvrzením, že jde o čínské hodinky a vlastně také s jeho naznačeným vývodem, že čínský (asijský) výrobek nemůže mít pro zákazníka dostatečnou přidanou hodnotu.

 

Elysee ve svých mechanických i quartzových hodinkách používá švýcarské strojky ETA, Valjoux, Unitas, AS, Dubois & Depraz, francouzské France Ebauche, ale také asijské strojky Miyota, Seiko a samozřejmě také své kalibry Elysee. Obecná kvalita švýcarských strojků je dostačující a v čechách se o ní nediskutuje... Já však nemohu dopustit na strojky Miyota, což, jak čtenáři chronomagu ví, jsou strojky japonského koncernu Citizen. Elysee hodinky s těmito strojky nijak nekomplikuje, mají čistý chod a jsou přesné. Trochu jinak je to s Elysee kalibry. V základu jde převážně o asijské strojky nejspíše vyráběné v Číně, kopie strojků Miyota a Seiko, avšak nastavené některými hodinářskými komplikacemi, jako je např. rezerva chodu, zpětný chod, regulátor, lunární fáze, hodina zobrazovaná kotoučkem - podobně jako datum, samostatná hodinová ručka a jiné. Zde zákazník získává hodnotu, za kterou by dle mého u švýcarských značek platil stěží desetitisíce korun. Není mi zatěžko zde přiznat, že toto je technologicky problémové místo, protože jsem přesvědčen (i na základě vlastního zážitku), že radost z dvou mechanických strojků v jedněch hodinkách, zpětného pohybu vteřinovky nebo neexistence hodinové ručky to všechno nahradí.

 

A úplně vedle by byl ten, kdo by chtěl diskutovat o kvalitě Elysee pouzder, mimo šesti modelů jen v nerez oceli a skel, v drtivé většině tvrzených minerálních, které mají svou odolností o hodně blíže k safírovým než minerálním.

 

Pro někoho to možná nebude argument, ale Elysee hodinky se prodávají ve 40-ti ruských městech a např. v Moskvě je 41 prodejen. To přece svědčí o tom, že jsou to hodinky žádané a také servisovatelné.

 

Svou upřímnost s hodinařinou dle mého potvrdilo Elysee loni, kdy na trh uvedlo dva modely s tourbillonem.

 

Téměř na závěr má malá douška - myslím, že kvalita produkce v Číně se dramaticky zvyšuje. A to tak, jak na její trh vstupují tzv. západní výrobci.

 

Takže, zdá se mi až příliš snadné něco šmahem odsoudit, jako kdyby tady žili samí manažeři ochotní si koupit za 100 tis. Rolexky s běžnými elektrickými strojky ETA. Oproti tomu Elysee jsou hodinky pro lidi, kteří nechtějí být stejní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky děkuju za informace. Souhlasím s větou, že kvalita produkce v Číně se zvyšuje, nevím jestli dramaticky. Mně na hodinkách Elysee vadí, že se vydávají za německou produkci z Düsseldorfu a přitom jsou kompletně vyrobeny v Číně, i když někdy i se švýcarskými a jinými strojky. Je mi prostě jen sympatičtější přiznaný čínský výrobek než jiný zakamuflovaný pod nepravdivou marketingovou informaci. Napřídklad tyhle hodinky bych si koupil, Elysee ne:

 

zijanchrono.jpg

 

Když si u firmy Million Smart Enterprises v Číně nechám vyrobit hodinky s čínským tourbillonem a nechám je popsat svoji značkou, ještě to ze mě nedělá hodinářského mistra. I když v Million Smart asi někdo šikovný pracuje.

 

Dá se nějak doložit, že tvrzené minerální sklo je ve stupnici tvrdosti blíž safíru než minerálnímu sklu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu zajímavá firma: např. hodinky za 7 690,- Kč (internetovej obchod) jsou v Německu za 189 + 16 ? = 5800,- Kč (internetovej obchod) tzn.+32%. Takže česká klasika. Musí být o ně bitva! Bůh chraň, že bych si je chtěl koupit! Jen tak pro ilustraci. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejprve se mi tyhle hodinky zamlouvaly, kvůli vzhledu a příznivé ceně, ale začínám mít pocit, že jsou to možná vcelku kvalitní, ale jen okopírované hodinky, které se tváří, že jsou něco extra. Jinak souhlas s tim co bylo psáno výše o vydávání Elysee za německou produkci. Vzhledem k tomu, že tady nikdo nenapsal svou osobní zkušenost (krom jejich dovozce), tak pravděpodobně je tu asi nikdo z členů nevlastní. Nejspíš si je koupí člověk neznalý a bude mít pocit, jaký skvělý kauf udělal. Jako jsem to málem udělal já před několika měsíci, když jsem hledal ty "pravé".

 

Roman: Chápu, že si chválíš tyto hodinky, když je to Tvá živnost, ale co mi opravdu vadí, je ta poslední věta: "Oproti tomu Elysee jsou hodinky pro lidi, kteří nechtějí být stejní." Ikdyby to byla pravda, tohle bych od prodejce nikdy nechtěl slyšet. Vždycky mi dost vadí hesla typu: Dělej tohle abys byl IN. Kup tamto abys byl vyjímečný. To je právě to, co nabádá lidi ke stádovitosti a ne vyjímečnosti a originalitě. Posoudim si sám co je správný a pro mě dobrý. Od prodejce chci slyšet jen fakta a technické info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za reakce.

 

Věta, že Elysee jsou hodinky pro lidi, kteří nechtějí být stejní, se někomu nelíbila a já vlastně nevím proč. Projdete-li si česká hodinářství, uvědomíte si, že najít jiné než dvou/tří ručkové hodinky v kulatém fádním pouzdře a navíc, aby byly opravdu hezké či zvláštní je dost problém. Někdo to neřeší, někdo to může řešit těmi nejlepšími švýcarskými značkami a někdo zjistí, že to může řešit originálními hodinkami s velmi kvalitním strojkem Miyota. Jestli to smetete ze stolu, že je to Čína, tak za pět let to už neuděláte. Byl jsem na pražské kontraktační výstavě Hongkongských výrobců, mám jejich katalogy a jsem přesvědčen, že oni jdou daleko rychleji dopředu něž by to bylo někomu milé.

 

Jsem přesvědčen, že Elysee jsou na český trh velice originální či zajímavé hodinky. S asijskými i švýcarskými strojky. Tazatel napsal, že tady s nimi nemá nikdo osobní zkušenost, proto podporu mých tvrzení mám pro účastníky této diskuze návrh, že pokud si do 30.4. vyberete a zakoupíte některý z modelů hodinek Elysee (www.elysee.cz) a nebudete do tří měsíců od koupě s nimi spokojeni a budete je chtít vrátit, tak Vám bez diskuzí vrátím zaplacenou cenu hodinek plus 10% odškodné. Je to dobrý návrh?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Roman..

 

Nejdu se poustet do diskuzi jestli Elysee ano ci ne, protoze to nema vyznam. Jen upozornim na tento link..

http://forum.chronomag.cz/misc.php?action=rules

 

Konkretne tento bod pravidel..

Reklama komerčního charakteru je zakázána! Příspěvky tohoto typu budou bez upozornění mazány. Odkazy na dobrou koupi hodinek a souvisejících věcí mohou zveřejňovat pouze soukromé osoby, tedy ne dealeři nebo firmy prodávající hodinky a hodinářské zboží!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezva nabídka, www. stránka s nereagujícími tlačítky (prodejny, servis). Silný cenový nárůst oproti zahraničí viz. příspěvek old black. Toleroval bych nabídku testu, možná by se někdo z členů uvolil, ale v daném případě se jedná pouze o lacinou reklamní kampaň, navíc zacílenou na špatnou skupinu osob. I ta možná záměna Elysse - Ulysse i když není až tak agresivní jako Prim - Prim. Již by to tu nemělo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka webových prezentácii som tak trochu radikálne-konzervatívne-nekompromisný. Takže, po zhliadnutí www.elysee.cz .... Elysee... :lol: ..

 

"Jedinečné představení ELYSEE podtrhuje orel ve znaku s jeho širokými křídly. Orel odkazuje na bájného Fénixe, který když ve stáří shořel, vstal znovuzrozen ze svého popele."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že já bych si nevybral. Buď mi vadí ciferník nebo pouzdro. Jediná řada, která mě zaujala je Corvair. Třeba http://www.elysee.cz/katalog/corvair/80290/ vypadá docela hezky, taková klasika, kterou dělá kde kdo a na které se nedá nic pokazit. Jiná věc bude kvalita, tu by skutečně bylo třeba odzkoušet a myslím, že tady s ní nikdo nemáme zatím žádnou zkušenost. Uvidíme za čas, třeba tu brzy vznikne nové vlákno Elysee.

 

Chtít Luftwaffe mechanické hodinky a mít strop 6000 Kč, asi bych po výše uvedených hrábnul. Jinak bych popřemýšlěl o Poljot nebo Archimede. Zdá se, že Archimede by díky strojku a safírovému sklíčku vyšly z této bitvy jako vítěz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...