Přejít na obsah

ZENITH El Primero "Co-Pilot"


M916

Doporučené příspěvky

Toto su jedny z najhustejsich hodiniek ake som kedy videl, jeden cas som na ne aktivne pomyslal a skoro im rezervoval prasiatko, ale na stastie su pre mna privelke (a nebudeme si nic nahovarat aj trochu pridrahe :D ).... kazdopadne je to parada. Vobec by mi nevadilo keby sa Z. k tomuto typu produkcie vratil.... sucasna produkcia tomu nesiaha ani po clenky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny kousek do sbirky. Ta fotka s luminiscenci je super (ostatni vice nez zdatne sekunduji). Musim rict, ze se mi hodinky libi. A to i presto, ze jsem dnes cely den prohledaval internet (mam nejakou virozu, tak lezim s ntb v posteli) z duvodu akutni zamilovanosti do vsech modelu Junghans Max Bill (zejmena chrono), ktere jsou uplny designovy opak.

 

EDIT: Ten vypasovany cerny remen mi k nim moc nesedi. Zkusil bych nejaky masivni cerny rally s kulatymi otvory (nejlepsi asi zakazkovy).

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k parádnímu vintage kousku.

 

Mě se líbí tenhle El Primero, ačkoliv hraneté ciferníky moc nemusím. Zatím je to však z říše snů.

post-4645-1236460154.jpg

 

to skalis: nejsi sám, chrnograf junghans max bill se mi zdá vzhledově naprosto dokonalý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT: Ten vypasovany cerny remen mi k nim moc nesedi. Zkusil bych nejaky masivni cerny rally s kulatymi otvory (nejlepsi asi zakazkovy).

Mám už pár reakcí na tuhle kombinaci a vesměs je velmi kontrastní "super-nikdy". Já sám je momentálně nosím na karbonu a přesně vím, jaký pásek pro ně bude. Zdejší člen simon bude mít práci :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k parádnímu vintage kousku.

Mě se líbí tenhle El Primero, ačkoliv hraneté ciferníky moc nemusím. Zatím je to však z říše snů.

Aldo, tahle jsem chtěl, dokud jsem nepoznal Co-Pilot a věř mi, že jsou u mě momentálně na první příčce zájmu. Určitě je chci, jednou, jako společenský doplněk k pilotkám :-)))

edit: ta interpunkce...

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Ještě jednou se k Zenithům vrátím, pochválím pěkné fotografie, musím vypíchnout snímek 10. Navíc mě překvapila luminiscence, takhle kvalitní bych ji u hodinek starých více jak 40 let nečekal. Hodinky jsou navíc velmi vzácné, protože se jich vyrobilo pouze tři tisíce.

Cena opravy bude asi hodně vysoká, ceny NOS dílů se šplhají do překvapivých výšek. Když jsme se s foundrymanem pokoušeli bratra Zenithu Movada vydražit. Všiml jsem si, že jeden Řek, který poměrně často díly nabízí, získal jen za lunetu 700$ :eek: .

Hodinky, o kterých píše ve svém příspěvku Aldo, se na ebay objevují poměrně často a navíc v NOS stavu.

 

Přeji Ti, aby si při koupi těch "společenských" měl větší štěstí, než při koupi "Co-Pilotu".

 

 

Navíc přidám ještě fotografii hodinek, které by Tě mohli také zajímat. Nevím, možná je už máš, jedná se o Zenith De Luca. Sám intenzivné dumám nad jak jinak Movady Super Sub Sea.

 

 

Zenith De Luca

 

zenith_de_luca915.jpg

 

Movado Super SUB Sea

 

movado889.jpg

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou se k Zenithům vrátím, pochválím pěkné fotografie, musím vypíchnout snímek 10. Navíc mě překvapila luminiscence, takhle kvalitní bych ji u hodinek starých více jak 40 let nečekal. Hodinky jsou navíc velmi vzácné, protože se jich vyrobilo pouze tři tisíce.

Cena opravy bude asi hodně vysoká, ceny NOS dílů se šplhají do překvapivých výšek. Když jsme se s foundrymanem pokoušeli bratra Zenithu Movada vydražit. Všiml jsem si, že jeden Řek, který poměrně často díly nabízí, získal jen za lunetu 700$ :eek: .

Hodinky, o kterých píše ve svém příspěvku Aldo, se na ebay objevují poměrně často a navíc v NOS stavu.

 

Přeji Ti, aby si při koupi těch "společenských" měl větší štěstí, než při koupi "Co-Pilotu".

 

Navíc přidám ještě fotografii hodinek, které by Tě mohli také zajímat. Nevím, možná je už máš, jedná se o Zenith De Luca. Sám intenzivné dumám nad jak jinak Movady Super Sub Sea.

 

Jo, Snowe, De Luca, to je další vzácná věc, vyráběly se sice ve více verzích, ale od každé jen málo kusů. To víš, že po nich koukám, ale radši jsem nakonec koupil pilotky, které (vzhledem k velikosti) budu nosit. Přece jen De Luca mají 40 mm a nechce se mi dávat 40-50 tisíc za hodinky, které budou ve vitrině. Třeba jednou :-)) Ale asi bych raději koupil dřív Rainbow Fly-back. Je to nakažlivý jako mor...

Jinak těch mých pilotek se šedesátkovou lunetou se mělo vyrobit jen 800 kusů, ostatní byly se dvanáctkovým dělením. O tom Řekovi vím, ale víš, jak to je. Někdy se to vyžene do závratných výšek a jindy máš kliku, dražíš sám a dostaneš lunetu za stovku. Člověk musí mít trpělivost. Já potřebuju dát do kupy hlavně tlačítka chronografu, sklíčko a strojek - to snad nebude problém. Ostatní je ve velmi dobré kvalitě. Kamarádovi dávali v Le Locle dohromady Rainbow, do kterých natekla povolenou korunkou voda a on o tom nevěděl. Ciferník pryč, ručky, strojek... komplet oprava stála 1.100,- EUR, tak se snad vejdu do svého rozpočtu.

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
Návštěvník YPO
A je tady další řemen! V Botiči se prý potuloval nebezpečný krokodýl a tak ho - šedivce starého - simon ulovil a udělal mi z něj tuhle krásnou věcičku. Díky, Ondřeji!

 

na řemen prdím, ale slyšel jsem od jednoho nejmenovaného kolegy, že ty hodinky mají obrkoule :) = užij si je, vypadají fakt dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spousta pěkných tvarů a křivek je dnes již zapomenuto, nahrazeno něčím více pompéznějším a leštěnějším. Něčím, co laika zaujme na první pohled. Co na tom, že se to okouká...

 

Tyto hodinky v kombinaci (skoro) se vším, vypadají super.

Upraveno uživatelem PhoeniX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...