Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Doporučené příspěvky

Tak před dvěma měsíci jsem se tu jako neználek zaregistroval a začal vybírat nějaké diversky, původně jsem toužil po Steinhartech Ocean 1 v ceně okolo osmi tisíc, jak už to tady ale chodívá, onemocněl jsem a svůj finanční strop jsem "trochu" natáhnul :D Nakonec to dopadlo takhle: Longines Hydro Conquest L3.642.4.56.6, byla to láska na první pohled. Kalibr L633 alias ETA 2824-2 s 25 kamenama, kterou už mám osvědčenou z Junkersů. Nebudu se tu nijak extra rozepisovat, jsem ještě v radostném šoku, mám je teprv pár hodin. Jsou dovezené ze Švýcar. První dojem je váha, měl jsem doposud pouze hodinky na řemenu, tyhle jsou mé první s tahem a je to pro mě trochu větší kus nábytku. Jinak mají 300m, 41mm průměr. Poběžím teď do Dušáka nechat zkrá*** tah a pak už je nesundám :D Jinak děkuju Vám všem za rady, které mi pomohly se trochu zorientovat při výběru a najít své vysněné kočeny :) Foto nic moc, neupravené, nezmenšeneé, ale já moc dobrej fotograf nejsem a upravovat neumím, můj kompaktní Nikonek se dost snažil, tak jen pro představu. Uvítám rady, jak se o ně starat, jaký jim dopřávat servis a jak často (do vody půjdou pouze velmi vyjímečně a to při plavání)...

post-5919-1239864276.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry vyber gratulacia,... mam ich tiez a zvlast by som vyzdvihol jejich korunku... podla mna najlepsia srobovacia korunka co som zatial videl vzdy si pri srobovani sama sadne kam ma clovek na nu nemusi davat pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Speedersky, cali, Traveller: JJ vím, děkuju :) Děkuju za poplácání všem :)

 

marosh: OK příště zmenším, ale fotky se hned z jakékoli velikosti hodí v topicu do náhledů tak je to zbytečný ne?

 

Momentálně mě zklamal Dušák: dole na prodejně říkám, že bych potřeboval zkrá*** tah a oni na mě neomaleně co mám jako za hodinky? To by mě s Casiama snad vyhodili nebo co? Poslali mě nahoru na servis (myslel jsem, že je v prodejně) a tam mi za pultem nějakej pán velice znalecky měřil o kolik se to přesně zkrátí, mezitím přišel další zákazník taky zkrá*** hodinky - TAGy, zkrátili mi je a snažili se mi hodinky pána dát na ruku, říkám že nejsou moje, že moje už leží asi deset minut za ním zkrácený na pultu, byly zkrácený moc, stejně jako druhému zákazníkovi, tak znovu kolotoč, přidali dílek, to už jsem tam byl přes dvacet minut, pán se mi opět snažil nasadit cizí TAGy, dva zákazníci jsou zřejmě nad limit, nakonec říká 180,- tak jsem se pousmál, zaplatil, nečekal na lístek a jejich vizitku roztrhal ještě uvnitř... Na co si tam proboha hrajou? Myslel jsem, že tohle prestižní hodinářství má trochu jiný přístup, chtěl jsem tam otci dát Breitlingy na pravidelnou údržbu, ale po tomhle už mě tam neuvidí, na co si proboha hrajou??? To jsem ještě poznal ve Watch magazinu jejich zástupce, svého bývalého spolužáka, kterého jsem tam chtěl vyhledat, ale pelášil jsem odtud. Už nikdy... ale takhle je to v týhle zemi Švejků se vším...

Ale kam jít? S Bechyněm mám špatnou zkušenost a v Leteckehodinky v Alfě mi zeškrábali Certiny už při výměně řemenu, o ničem jinym tady v centru v okolí kanclu nevim...

Celé jsem to doladil v kanclu, kde jsem si za dvě vteřiny doladil tah na Longinech kancelářskou sponkou. Asi se budu držet hesla udělej si sám...

Upraveno uživatelem Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první dojmy, na váhu jsem si překvapivě rychle zvyknul a ani je přes den v kanclu nebo ve škole chvilkově nesundávám, jako jsem to dělal s Certinama, které jsou na řemenu a lehčí, takže seděj skvěle!

 

Co se týká přesnosti, dělají Longines při celém dni na ruce a celé noci odložené na stolku (leží na zádech) +5 sekund (za dva dny +10), což je asi v relaci, ale trochu mě to překvapuje, protože třikrát levnější Junkersy se stejnou Etou mi při stejném nošení dělaly 5 vteřin za týden...

 

Teď se nesmějte začátečníkovi, ale datum mi přeskakovalo v poledne, tak jsem to včera po půlnoci přehodil na dnešní, ale pokud to zase přeskočí v poledne, tak asi budu muset velkou ručičku přeštelovat o 12 hodin, je to tak?

 

No a můj dotaz, jak už na začátku zazněl, jak se o ně starat? Jednou za dva roky přetěsnit? Budu je nosit často a do vody se asi nepodívají, ale i tak aby byly kdykoli v kondici pod vodu (plavání)...

 

Poslední dotaz, jak uložit ke spánku předchozí automaty, které teď na nějakou dobu pochopitelně odložím, jsou sice staré jen čtvrt roku, ale co s nimi? Včera dotikaly, tak vytáhnout korunku (někde jsem to tu viděl) a do krabičky???

 

Děkuju za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, školy nemám, ale... při prvním nastavení času na nových hodinkách VŽDY nastavím nejdřív datum, a to jeden den zpět. Potom jenom přetáčím čas - abych se ujistil, že se mi překlopí datumovka, čili vím, zda je na hodinkách dopo- či odpoledne.

 

O uložení hodinek s vytaženou korunkou slyším poprvé... opravdu se to dělá? Já jsem k tomu tedy velmi skeptický... kromě toho, že otevřeš v podstatě jedinou škvírku, kudy by se ti tam mohl dostat nějaký bordel, prach apod., mělo by to mít ještě nějaký praktický význam? Když automaty dotikají, tak strojek nepotřebuje nijak "ulevit", ne?

 

Ale nechám se poučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě malý dotaz, proč se luneta točí jen proti směru, má to nějaký zvláštní důvod?

ma,... ak si na nej nieco merias a nahodou sa ti s nou nechtiac supne tak je vzdy lepsie prist niekam zbytocne skoro nez zbytocne neskoro :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skladovanie hodiniek s vytiahnutou korunkou sa robi a ma to zmyslov hned niekolko

 

v pripadne ze hodinky ulozis do sucheho pracotesneho prostredia napr do sacku a pridas silicagel a cely ten sacok das do trezora..... tak prach a vlhkost neskodia a hlavne sa nenamaha napinacia pruzina korunky rovnako ako tesnenie a zavit korunky.... ale to ma zmysel tak pri zlatych rolexkach za pol mega ulozenych na 10 roko v trezore.... u longin za 20K by som to zas az tak neriesil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Speedersky, cali, Traveller: JJ vím, děkuju :) Děkuju za poplácání všem :)

 

marosh: OK příště zmenším, ale fotky se hned z jakékoli velikosti hodí v topicu do náhledů tak je to zbytečný ne?

 

Momentálně mě zklamal Dušák: dole na prodejně říkám, že bych potřeboval zkrá*** tah a oni na mě neomaleně co mám jako za hodinky? To by mě s Casiama snad vyhodili nebo co? Poslali mě nahoru na servis (myslel jsem, že je v prodejně) a tam mi za pultem nějakej pán velice znalecky měřil o kolik se to přesně zkrátí, mezitím přišel další zákazník taky zkrá*** hodinky - TAGy, zkrátili mi je a snažili se mi hodinky pána dát na ruku, říkám že nejsou moje, že moje už leží asi deset minut za ním zkrácený na pultu, byly zkrácený moc, stejně jako druhému zákazníkovi, tak znovu kolotoč, přidali dílek, to už jsem tam byl přes dvacet minut, pán se mi opět snažil nasadit cizí TAGy, dva zákazníci jsou zřejmě nad limit, nakonec říká 180,- tak jsem se pousmál, zaplatil, nečekal na lístek a jejich vizitku roztrhal ještě uvnitř... Na co si tam proboha hrajou? Myslel jsem, že tohle prestižní hodinářství má trochu jiný přístup, chtěl jsem tam otci dát Breitlingy na pravidelnou údržbu, ale po tomhle už mě tam neuvidí, na co si proboha hrajou??? To jsem ještě poznal ve Watch magazinu jejich zástupce, svého bývalého spolužáka, kterého jsem tam chtěl vyhledat, ale pelášil jsem odtud. Už nikdy... ale takhle je to v týhle zemi Švejků se vším...

Ale kam jít? S Bechyněm mám špatnou zkušenost a v Leteckehodinky v Alfě mi zeškrábali Certiny už při výměně řemenu, o ničem jinym tady v centru v okolí kanclu nevim...

Celé jsem to doladil v kanclu, kde jsem si za dvě vteřiny doladil tah na Longinech kancelářskou sponkou. Asi se budu držet hesla udělej si sám...

 

No sice se to sem moc nehodí, ale já jsem dnes zaplatil za zkrácení tahu 30,- Kč, dostal jsem 10 korun slevu, protože jsem chtěl oddělat dva dílky a paní mi tvrdila, že tři, tak potom ten jeden museli vrá*** zpátky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...