Přejít na obsah

Cinska plechovka od sardinek


skalis

Doporučené příspěvky

Tak jdeme na to. Na minisrazu v Brnenske Oriose (resp. na jednom rychlym pred akci) mi predal lib obalku, ve ktere byly ostatky fejku Pateku, ktery pred casem obetoval na oltar vedy a poznani hodinkoveho nepritele cislo jedna. Obalku jsem tedy prevzal se zavazkem podivat se na "soucastky" "strojku" elektronovyma ocima. A dnes v praci jsem se do toho pustil. A vysledek s kratkymi komentari nasleduje. Doplnim jen, ze jsem se snazil fotit stejne komponenty jako v pripade starickeho Prim kal. 66, aby bylo mozne je porovnat.

 

Zacneme krokovym kolem. Na prvni pohled je videt, ze uroven obrobeni neni nijak zavratna. Hrany nejsou ostre a budi dojem "ocucaneho bonbonu". Ten nas koneckoncu bude provazet u vsech detailnich pohledu.

post-3049-1259792354.jpg

 

post-3049-1259792359.jpg

 

Na snimcich s mensim zvetsenim to neni tak dobre patrne, ale na tech vice priblizenych je videt, ze co zub to original. Nektere se lisi velikosti, jine tvarem. Takze jsou presne takove, jake by byt nemely...

post-3049-1259792364.jpg

 

post-3049-1259792369.jpg

 

post-3049-1259792379.jpg

 

post-3049-1259792384.jpg

 

Odborne sejmuta setrvacka s vlaskem "vlajicim" mezi ni a jejim mustkem :). Zajimava je technologie vyvazeni setrvacky pomoci vyfrezovani zlabku do jejiho vence. Kam se hrabou klasicke sroubky.

post-3049-1259792388.jpg

 

Nasleduji tri fotografie kotvy. Hrany jsou, jako obvykle, ocucane jako haslerky...

post-3049-1259792392.jpg

 

post-3049-1259792400.jpg

 

post-3049-1259792405.jpg

 

Nasleduje nejspis zlaty hreb vecera - zakladna strojku. Abych rekl, zpusob obrobeni je vsechno jen ne poctiva strojarina.

post-3049-1259792417.jpg

 

post-3049-1259792422.jpg

 

Nemel by byt ten loziskovy kamen (s otvorem pro cep) uprostred?

post-3049-1259792427.jpg

 

Jeste detailnejsi pohled na hridelku krokoveho kola. Opet si muzeme vsimnout rozdilu mezi jednotlivymi zuby.

post-3049-1259792435.jpg

 

A jake ze se to v hodinarine pouziva ozubeni? Cykloidove? Evolventni? No nevim, strojar nejsem...

post-3049-1259792440.jpg

 

Cely svuj experiment bych uzavrel tim, ze staricka ochozena sedesatsestka na me zanechala (pres vsechny nedodelky jako spony a otrepene hrany) mnohem lepsi dojem, nez tahle nova cinska nadhera. Chtel bych podekovat libovi za prenechani tohoto zajimaveho studijniho materialu! Chapu, ze ne kazdy by nechal svoje nove Pateky rozebrat na soucastky, ktere pak skonci prilepene smradlavou pastou na kovove podlozce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

btw, co je to cerne neco (nechci rict hovno, ale vypada to jako hovno) za soucastkama? :-)

To je právě ta vodivá pasta, aby to fungovalo.

 

SUPER !!!!

Skalisi, nemel bys podobne fotky poradneho stroju - aspon ETY, aby bylo s cim srovnavat?

Já si myslím, že když dodáš strojek, tak i fotky budou :lol:

Upraveno uživatelem Ruda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky Skalisi, teď víme, kde dělají soudruzi z ČLR chybu... B)

neříká se tomu navoněný hovno?

No o tom navoněným H bych mluvil až poté, co tu Skalis postne stejné fotky i od jiných výrobců, třeba ETA či ten nový zázrak z Eltonu. Nechci se číňanů zastávat, to ani v nejmenším, ale dokud nebudeme mít srovnání, je to celé velmi hypotetická diskuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No o tom navoněným H bych mluvil až poté, co tu Skalis postne stejné fotky i od jiných výrobců, třeba ETA či ten nový zázrak z Eltonu. Nechci se číňanů zastávat, to ani v nejmenším, ale dokud nebudeme mít srovnání, je to celé velmi hypotetická diskuse.

 

to je pravda, ale něco mi říká, že hrany budou hranatější, zuby pravidelnější, středy budou ve středu a takdále... :)

nechci samozřejmě soudruhy zpoza velké zdi hanit, ale i ve srovnání se starou, leta používanou 66, vychází pro Prim

mnohem lépe, ostatní strojky nemohou dopadnout hůře, to mi nikdo nenamluví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...