Přejít na obsah

Tak jsme si zaplatili nové hodinky pro naše gripeňáky ...


georg

Doporučené příspěvky

No, mne osobně napadlo při pohledu na ty Citizeny, že jsou až moc komplikované a orientovat se na nich rychle je obtížné. Navíc při avionickém vybaví Gripena nevím, jestli některé funkce na tom mají vůbec smysl. Oproti tomu mi přijdou hodinky pro přerováky od Eltonu jako lepší volba. Ale jak říkám, je to můj subjektivní pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedokážu si představit, že by ELTON nabídl cokoliv v ceně byť i té dražší nabídky :)

 

Navíc minimálně ty Citizeny jsou quartzky, ty co to vyhrály asi budou taky quartz, přece jenom to jsou hodinky, které musí opravdu fungovat na 100% - nic proti automatům,ale prostě na drsnější použití přece jenom asi nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Během výběrového řízení se firma Goldtime dotazovala, o jakou že specifikaci má zadavatel zájem, mimo běžnou certifikaci, kterou výrobce k tomuto typu leteckých hodinek dodává. Bylo jim řečeno, že potřebují doklad o tom, že hodinky budou fungovat při " nadzvukové rychlosti ".

 

Docela by mě zajímalo, co si představujou popd tím, že to "má fungovat při nadzvukový rychlosti". To jako že hodinky, který na to nemají štempl, tak přestanoiu jít, nebo tak nějak? Tuhle výmluvu zase vymyslela nějaká pomazaná hlava... :D

 

Zajímalo by mě, jak by v tomhle "výběrovým řízení" dopadly Speedmastery Pro od Omegy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rozkazu MO k vyberovym rizenim se pravi toto: "Specifikace zakázky nesmí být zpracována způsobem, který by zvýhodňoval jednotlivé dodavatele; musí umožňovat rovný přístup dodavatelů k zakázkám." Pokud maji uvedeny certifikat jen hodinky Askania, je to poruseni smernice a je to napadnutelne. Jinak je to pekne vyhozeny pulmilion.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc minimálně ty Citizeny jsou quartzky, ty co to vyhrály asi budou taky quartz, přece jenom to jsou hodinky, které musí opravdu fungovat na 100% - nic proti automatům,ale prostě na drsnější použití přece jenom asi nejsou.

 

No mně přijde, že lepší jsou právě mechanické nebo automaty. Protože u kvarcek vždycky hrozí, že baterka dojde v té nejnepříjemnější chvíli. Mechaniky běhají furt, i v případě atomového výbuchu :thumbsup_anim:

 

Jinak ten požadavek na nadzvukový let, to je samozřejmě blbost. Nicméně je otázkou, jestli to opravdu tak zdůvodnili. Spíš mi to totiž než objektivní novinařinu připadá jako klasicky české napadání ze strany toho, kdo v konkursu nevyhrál. Ať už řízení proběhlo jakkoliv.

 

A poslední: platila to armija, nebo jako v případě přerováků a Eltonu sami piloti? Protože pokud za b, tak je to čistě jejich věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A poslední: platila to armija, nebo jako v případě přerováků a Eltonu sami piloti? Protože pokud za b, tak je to čistě jejich věc.
No, jestli to bylo výběrový řízení, a to podle dostupnejch informací bylo, potom to platil stát a ne piloti sami ... ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nepletu tak v definici zmíněného výběrového řízení stojí něco o doložení certifikátu pro letecké chronometry. Nevím jaké mají nároky letecké chronometry, ovšem kvarcky tento limit budou splňovat min 10x. Navíc mají tyto kvarcky Citizen dobíjení, takže asi hned tak nevypadnou. Já chci mít taky strýčka na nějakém ministerstvu, pár kapříků by mi bodlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ake vsetky certifikaty tie citizeny maju ale vyzeraju otrasne .... co z toho ze moje hodinky vydrzia XYg ked na nich neuvidim kolko je hodin :)

 

Věř mi, v Grippenech jsou onačejší hodinky, tyhle jsou jen pro parádu, případně pro "přežití". Pokud bouchne atomovka tak, aby vyřadila ty hodinky, tak to letadlo spolehlivě spadne taky a i kdyby ne, může to tomu pilotovi být jedno, nebude se mít kam vrátit. A vzhledem k tomu, že je používají i jiní piloti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to rohodnutí nekritizuju, ale 35.000 za baterkový hodinky je docela dost.

 

Mohlo to dopadnout i dráž. Jako pilot bych rád nosil třeba Fortisy nebo dokonce Breitlingy a tam by ta cena byla o hodně, o hodně větší.

 

Takže tak.

 

Jako pilot bych si koupil z jedné výplaty mnohem lepší. Takže asi tak.

Nerozumím tomu, proč máme vůbec piloty, Girpeny(které jsou nám s prominutím na pi..), natož proč by proboha měli dostávat hodinky. Vůbec nechápu tenhle zvyk, který prezentuje zejména naše vláda, kdy lidé pracující ve státních institucích dostávají různé nesmyslné benefity a pláčou, že nemůžou vyžít, pokud nedostanou zadarmo lístky na tramvaj. Ještě horší ale bývá pozadí takových "výběrových" akcí.

 

Jako vedoucí bych například rád nosil IWC, kupodivu ředitel to nechce pochopit. :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...