Jump to content

D.M.hodinar

Member_50
 • Posts

  153
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by D.M.hodinar

 1. Omlouvám se za "plevelení" ale prosím Vážené fanoušky Primek, pokud by se našel ochotný kolega, který by tento ciferník měl na prodej, případně celé hodinky,osazené tímto typem ciferníku, poprosil bych s dovolením o případnou cenovou nabídku. Moc děkuji za prostor a přeji spoustu skvostných kousků do Vašich sbírek.
 2. musím se přiznat, že tady jsem ve slepé uličce, proto se obracím o pomoc - stačí i jen dobrá fotka z podciferníku; to už vše podstatné napoví...... (snad )
 3. Dobrý den všem, dostal jsem se k zajímavé otázce a přiznám se, že neumím správně odpovědět ; jak přesně funkuje nastavování budíku na bicich čtvrtkách. K otázce mám tyto fotografie, kde není úplně jasné zda "doplnění" mechanismu nastavení buzení je funkční. Můžete někdo poradit či snad přidat foto?
 4. Zdravím, určitě minimálně vyčistit a promazat. Měl jsem tady HEUER VERONA stejný kalibr (cal.12) na opravě kvůli nefunkčnímu automatu (zanedbaná údržba) a problém byl v ložisku mezilehlého kola na můstku základny (výměna). V automatu jsou pouzdra pouze z barevných kovů, a bez údržby trpí. Tak "opatrně", určitě před každodenním nošením doporučuji tyto základní úkony nechat udělat.
 5. kdyby to nedopadlo, napište, pomohu Vám.
 6. ahoj, pokud nenarazíš na servis, pokusím se ti pomoct , jezdím i do Ova.
 7. jsou moc pěkný,...... že bych se postavil do řady,...
 8. Jasan, je to přeci jen fotka, ale mrknul jsem na zásoby a sedí to. Ale jsme jen lidé ... a tudíž, připouštím i omyl. Uvidíme s čím přijde Víťa.
 9. hm,..... to je zhruba cena hodinek (obecný kov), ale v korunách
 10. nemyslel jsem to špatně. (měl tam být úsměv, ne podiv) tady jsou slíbená fota
 11. ahoj. Učebnice pro II.ročník odborných učilišt a učnovských škol, učební obor 0463 HODINÁŘ Zítra ti vložím foto jo,.... strana 134-136.
 12. D.M.hodinar

  POMOC!!

  ahoj, mechano ví co píše, byl bych v klidu, totiž mimo šroubky jsou ještě všechny důležité prky jištěny osazovacími kolíky, ty nedovolí jakýkoli posun do stran.
 13. 2.3. jsem v Olomouci, do PV je to kousek, mužeme dát srázek někde na benzině a ja si to poměřím
 14. Možná ti pomůžu. Potřebuji tyto rozměry: velikost strojku (základny)pod ciferníkem, přesnou vzdálenost osy vteřinovky od středu minutové hřídele a vnitřní průměr rámečku(pro sklo), myslím tím jeho část nejblíž ke stroji. Pokud budeš mít změřeno a něco najdu, doladíme ručky.
 15. jasně , vycházel jsem ze zkušenosti plynoucí z individuálních dispozic každého hodináře. Každý máme někde "slabinu". Já nemám třeba některé vlásky a už vůbec ne typ Breguet...... .
 16. ahoj, jen si dovolím polemizovat s tvým názorem že "s vláskem by si normální hodinář měl asi poradit". Správně je to: s hřídelkou setrvačky by si měl normální hodinář poradit, ta se dá vysoustružit, ale vlásek, vlásek se dá poopravit ale ne vyrobyt. Ten musíš mít, resp. sehnat, stejně jako třeba péra.
 17. ahoj Jeremi, přece chybějící prvky mikroregulace,....
 18. jejda, tak to jsem to špatně pochopil. Myslel jsem, že nás zkoušíš :-)). Tímto se omlouvám.
 19. Ach jo, jak jsi to "čistil"? nepřijít na prasklé pero!!! chacha...jako - proč auto nejede? a kdy jste tankoval....... co? No, tak motorika horních končetin bude zřejmě dobrá, ted jen našprtat KNOW HOW. Jinak, to péro mám.
 20. Jedna ručka je třeba na hradě BOUZOV, ale tam jdou hodiny na vteřinu přesně
 21. Nejde spekulovat o nefunkčnosti ložiska, když píšeš jen, že hodinky nejdou........ . Jak se chová krokové kolo? jdou aspon chvilku? a podobně, přesněji to rozepiš pak se dá radit. Upřímně - tebou popsaná velikost vůle by třeba ani vadit nemusela.
 22. mám jich poměrně dost, zaplatíš si poštu a více v SZ.
 23. ahoj, se sklem je to trošku složitější, protože jsou různé tlouštky skla a taky podle výrobce i různá velikost (438). Teda, chce to tak 7 kousků a třeba jeden sedne. A lepí se jen výjmečně. Kdysi přeci neměli lepidla na sklo, leda že by šelak, nebo česnek :-) ..... Pokud nepořídíš ve svém okolí, umím ti pomoci.
×
×
 • Create New...