Jump to content

Jeronimo

Member_50
 • Content Count

  7,545
 • Joined

About Jeronimo

 • Rank
  ?

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.atelier-jeronimo.cz/

Profile Information

 • Pohlaví
  Neuvedeno
 • Bydlí
  ZLÍN

Recent Profile Visitors

20,338 profile views
 1. Ahoj, dobrý známý nakupoval a teď dělá pořádek ve své hodinkovnici. Tak mu s tím trochu pomůžeme. Jedná se o chronograf staré švýcarské manufaktury Schwarz Etienne, která se vydala vlastní cestou mimo mainstream a vyrábí velice zajímavé kousky včetně hodinek s tourbillonem. Rozměr bez tlačítek a korunky 36 x 43 mm. Lug distanc 18 mm. Neleštěno, nebroušeno. Původní řemen s origo sponou je na konci životnosti a příjemná činnost ve výběru nového bude na novém majiteli. Uvnitř tiká Eta cal. 2892-2, 28.800 a/h, 21 Jewels. Stroj chodí v relaci kolem + 10s/24h. Chronograf šlape bezvadně. Hodinky mají vnitřní tachymetrickou stupnici a zvětšující lupu netradičně integrovanou v datumovém okénku. Kdo by chtěl hodinky s dobrý rodokmenem tak má možnost za: 19.900,- Kč vč. pojištěné pošty, osobní předání ve Zlíně je možné. Hodinky mám u sebe.
 2. Ahoj, dobrý známý nakupoval a teď dělá pořádek ve své hodinkovnici. Tak mu s tím trochu pomůžeme. Jedná se o méně vídaná chrona pro mediky a lapiduchy. Vše by mělo být origo. Nejsem seikař, kdyby někdo spatřil nějaký am. ať se ozve. Vnitřní otočná luneta sloužící k měření pulsu je funkční, stejně jako chrono a rychlopřeklápění dne i datumu. Hodinky mají za sebou servis cca 4 roky zpět u mistra Tondaka. Od servisu leží v hodinkovnici a na ruku se dostaly pouze sporadicky, spíš nedostaly. Rozměr bez tlačítek a korunky 40 x 46,5 mm. Díky tvaru pouzdra se na ruce jeví ještě větší. Cena: 16.000,- Kč vč. pojištěné pošty, osobní předání ve Zlíně je možné.
 3. Ahoj Všichni, po dlouhé době nabídnu staré dobré Humberta v oblíbené zeleno-bílé variantě. Notoricky známé hodinky snad netřeba blíže představovat. Připomenu snad jen 36 mm bez korunky, cal.68.4 Cena je 1.400,- Kč vč. pojištěné pošty a nové gumy s novými stěžejkami.
 4. Tak fotky se rozházely přesně v opačném pořadí jak jsem je uložil. Je to pořád ten starý dobrý Chronomag. A přidávám zapomenutou z komparátoru.
 5. Ahoj, dobrý známý nakupoval a teď dělá pořádek ve své hodinkovnici. Tak mu s tím trochu pomůžeme. První kousek jsou chrona profláklé švýcarské značky BWC (Buttes Watch Company) Uvnitř tiká léty osvědčený Valjoux cal.7733 Hodil jsem ji na komparátor a bez nutnosti mého zásahu konstatuji, že jdou velice slušně. Dle majitele za celou dlouho dobu co je vlastní je měl snad jen dvakrát na ruce a potvrzuje, že se při nošení chovají stejně kultivovaně. Pouzdro 35 x 42 mm je zlacené, dýnko má folii. Korunka má nepoměrně větší opotřebení a netroufnu si tvrdit zda je původní. Sklíčko odhaduji na neorigo novější. Řemen Hirsch se zlacenou sponou je nošený pouze sporadicky pár dní. Dal jsem ke konci i pár interierových fotek, nic není upravováno. Cena je 11.900,- Kč zlaťáků včetně pojištěné pošty.
 6. Díky kluci. Tady se pozastavím, protože některé hodinky/pouzdra můžou být opravdu problematické a mají už od výroby své nedokonalosti. Jak nepravidelnost, nesouměrnost tvaru, tak napojení hran, ukončení brusu a začátek lesku, ap. Nebudu šířit paniku a jmenovat něco konkrétního, s majitelem hodinek toto stejně neřeším a poperu se s tím sám. Těchto hodinek nebo značky se toto rozhodně netýká.
 7. Ale co jsem to vlastně chtěl. Jo... Osobní předávání hodinek oproti poště má své kouzlo. Vždycky si vychutnám ten nadšený ksicht když si majitel přebírá své hodinky po wellnessu. Radost na obou stranách. Ovšem sousedi už se na mě dívají tak trochu přes prsty. Jezdí za mnou potetovaní, holohlaví i v zimně opálení pánové s auty minimálně vyšší střední třídy mimo krajských registračních značek, dochází k předávání kontrabandů, PET sáčků, hotovosti, ap. Takže tohle budu muset asi časem vyřešit aby to nebylo pro všechny zúčastněné tolik dehonestující. Třeba dnes jsem dodělal hodinky zákazníka, které se hodně prodraží. Celý nadšený po odjezdu ode mě se svým Maserati dostal 3 pokuty za rychlost. A to ještě neviděl jak hodinky vypadají dnes.
 8. Já bych řekl, že právě takové naladění kolem +5 je právě žádoucí. Za pár let od servisu bude mít stroj tendenci se zpožďovat. A + 5/24h je ideální rezerva pro dobu kdy toto nastane. Dříve to mělo ještě historický význam, kdy nebyly mobily, chytré hodinky ani rádiovým signálem řízené časostroje a na mechanických hodinkách byl člověk prakticky závislý. Bylo vždy lepší přijít na šichtu, do školy nebo na nádraží o minutu dřív než později. Taky budící mechanismy u budíků se seřizovali raději tak, aby budily o 5 minut dříve než později. V mém případě je to zase trochu o něčem jiném a zákazníkovi rád klidně po roce od servisu ve své režii hodinky přeladím jak potřebuje. Naproti tomu jsem měl zákazníka, který úzkostlivě chtěl aby mu hodinky po servisu chodily mínus 15s/24h. Ani po několika telefonátech na Slovensko si nechtěl nechat vysvětlit, že to nemá praktický význam. On si stál za svým a nechtěl ručičky třeba jednou za týden vracet o půl minuty do protisměru, ale po směru aby hodinkám nijak neublížil. Přitom řídící mechanismus i ručkové soukolí, radiální třecí spojka/čtvrťová trubka je na toto stavěná. Ideální. Díky.
 9. Jeronimo

  EDOX quartz

  HOP a nová cena 2.400,- Kč
×
×
 • Create New...